Technikum
Kinematograficzno-
Komputerowe
klasy gimnazjalne - archiwum
   
Witamy 25 143 038 gościa
dyrekcja
Dyrektor szkoły:
Izabela Rzepka
tel. 22 825 02 52

Wicedyrektor:
Marianna Dobek
tel. 22 825 02 52
sekretariat
tel./fax 22 825 02 52
dzieńczynny w godzinach
poniedziałek8:00 - 16:00
wtorek8:00 - 16:00
środabez interesanta
czwartek8:00 - 16:00
piątek8:00 - 16:00
sekretariat@gim36.pl
rok szkolny 2010/2011
Zakończenie roku szkolnego 2010/2011
Zakończenie roku klas III
Bal 2011
Warsztaty Historyczne im. prof. B. Geremka
17 czerwca 2011r w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów historycznych im. prof. B. Geremka pod nazwą "Przez współczesność do historii".
Przez dwa lata stypendystą Fundacji Centrum im. prof. B. Geremka i uczestnikiem programu
był uczeń kl. 3a - Jan Wieczorek.

Pani Jolanta Kurska prezes Fundacji podczas uroczystości wręczyła uczestnikom nagrody i okolicznościowe dyplomy. Podsumowania program dokonał opiekun merytoryczny warsztatu Pan Piotr Podemski. Program przeznaczony jest dla uczniów wybitnie uzdolnionych w zakresie historii i WOS.
Od września rusza kolejna jego edycja. Zapraszamy chętnych uczestników do udziału.zobacz galerię »»»»
Międzynarodowe sympozujm "Kieślowski i jego uczniowie"
8 czerwca podczas 36 Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni mało miejsce międzynarodowe sympozjum "Kieślowski i jego uczniowie".
Na zaproszenie Muzeum Kinematografii w Łodzi wzięła w nim udział Pani Maria Rożko-Makowska - Dyrektor Gimnazjum nr 36 im. Krzysztofa Kieślowskiego. Patrona naszego gimnazjum i współpracę z Nim wspominali mistrzowie kina m.in.: Krzysztof Zanussi, Jacek Petrycki, Witold Stok, Michał Żarnecki, Maciej Dejczer, Dorota Paciarelli i inni. Głos zabrali też ambasadorzy kultury polskiej w Norwegii, Holandii, Czechach i na Węgrzech, opowiadając w jaki sposób poza granicami kraju propagują twórczość Krzysztofa Kieślowskiego.

Prowadzący sympozjum Paweł Sztompke bardzo serdecznie powitał dyrektorów szkół imienia Krzysztofa Kieślowskiego z całej Polski.
Podkreślił, jak ważny jest udział nauczycieli i młodzieży w utrwalaniu pamięci o wielkim reżyserze i jego trudnej pracy, a jednocześnie jak ważna jest ta twórczość w kształceniu młodego człowieka.
W Muzeum Miasta Gdyni, gdzie odbywało się sympozjum, miał również miejsce wernisaż wystaw:
 • DEKALOG Krzysztofa Kieślowkiego
 • Filmy Krzysztofa Kieślowskiego w światowym plakacie filmowym.
Odbyła się też promocja książek biografa naszego Patrona Stanisława Zawiślińskiego: "Kieślowski - ważne, żeby iść" i "Świat według Kieślowskiego".zobacz galerię »»»»
Festiwal romski
Upalnego dnia 8 czerwca 2011 r. przyjęliśmy zaproszenie Dyrektora, nauczycieli i uczniów ZSS nr 91
przy ul. Weterynaryjnej 1 na Festyn polsko-romski pod hasłem JEDNO JEST NIEBO DLA WSZYSTKICH.

Grupa uczniów z naszego gimnazjum z klasy 3e wraz z wychowawcą P. W. Kowalczukiem
i P. B. Nowogórską nie mogła czuć się zawiedziona z powodu niezwykle ciekawego programu tej niecodziennej imprezy.
Początkowo na tle starannie przygotowanej scenerii - taborów cygańskich i wesołej, skocznej muzyki mieliśmy okazję usłyszeć o pochodzeniu, zajęciach, charakterze i sposobie życia Romów.
Urzekł nas taniec hinduski oraz kolejne piosenki, tańce i stroje romskie.
Kolorowe, zwiewne spódnice czy Sari kobiet, wiele ozdób i świecidełek oraz błyszczące koszule chłopców podziwialiśmy w trakcie szkolnego pokazu mody.
Potem mogliśmy śpiewać piosenki cygańskie przygotowane przez rodziny wraz z dziećmi,
które są uczniami tej szkoły.
Szczególnie przypadła nam do gustu brzmiąca swojsko piosenka Ore, ore oraz Jadą wozy kolorowe,
którą wszyscy znają.
Oczarował nas tez taniec najmłodszych Romów - np. 7 letniego Oskara, który pięknie stepował.
Ciekawscy mogli tez zobaczyć elementarz romski, który wzbudził spore zainteresowanie.
Dowiedzieliśmy się sporo ciekawostek o tej grupie etnicznej i cieszymy się, że mogliśmy w tym festynie uczestniczyć.

Weronika i Dominika z 3ezobacz galerię »»»»
Wolontariusze w Łodzi
Chętni Wolontariusze byli na dwudniowej wycieczce w Łodzi.
Zaprosiła nas Fundacja "Dziewczynka z zapałkami", dla której pracowaliśmy przez cały rok szkolny.
Ten wyjazd był nagrodą za całoroczną pracę wolontariacką. Mieszkaliśmy w hostelu fundacji w centrum Łodzi, przy ul. Gdańskiej 29.
W czwartek byliśmy w Łódzkiej Szkole Filmowej, po której oprowadzał nas i o której opowiadał nam prof. Bogdan Parzyjagła. Sztuki filmowej uczy się tam 900 studentów na reżyserii, realizacji programu, aktorstwie oraz produkcji filmowej i telewizyjnej. W trakcie zwiedzania obejrzeliśmy film Barbary Konieckiej o historii Łodzi. Udało nam się zajrzeć na plan filmowy oraz siedzieliśmy na historycznych schodach, gdzie siadywali polscy najwięksi reżyserzy (Wajda, Polański...) Po południu zwiedzaliśmy Muzeum Kinematografii.
Wieczorem czekała na nas Manufaktura z pięknymi sklepami, muzeami i kawiarenkami.
Dzień skończyliśmy długim spacerem po najdłuższej ulicy Łodzi - Piotrowskiej. Pięknie oświetlona, z wieloma kafejkami, postaciami znanych Polaków oraz gwiazdami sław świata filmu zauroczyła nas całkowicie. W piątek, przed południem gościła nas łódzka rozgłośnia Radia Eska. Pani Małgorzata Błażewicz w ciekawy i wesoły sposób opowiedziała nam o pracy radiowców.
Popołudnie spędziliśmy znów w Manufakturze w łódzkim słońcu przy tańczących fontannach.
Niestety czas wyjazdu zbliżał się nieubłaganie. O 17.30 pociąg zabrał nas do domu, do Warszawy.

Przywieźliśmy ze sobą wiele wrażeń i wspomnień.zobacz galerię »»»»
Piknik chemiczny
Rok 2011 to Międzynarodowy Rok Chemii, a w Polsce także Rok Marii Skłodowskiej-Curie.

Z tej okazji polskie środowisko chemików przygotowało uroczyste dwudniowe obchody.
Obchody, objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, odbyły się w dniach 2-3 czerwca na terenie Instytutu Chemii Fizycznej PAN i Instytutu Chemii Organicznej PAN w Warszawie przy ul. Kasprzaka 44/52.

3 czerwca, drugi dzień uroczystości, był otwarty dla wszystkich zainteresowanych.
Tego dnia uczniowie klasy IIc oraz grupa dziewcząt z klasy Ib i Id brali udział w tych obchodach.
Do dyspozycji odwiedzających zostały oddane pawilony wystawiennicze organizatorów i sponsorów, gdzie można było zapoznać się z różnorodnością i bogactwem zagadnień współczesnej chemii.
Tego dnia czekało na nas wiele dodatkowych atrakcji, m.in. pokazy szczególnie efektownych doświadczeń w ramach pikniku chemicznego.
Można było np. obserwować różne doświadczenia z ciekłym azotem, imitacje wybuchów wulkanów albo roztwory chemiczne zmieniające kolory.
Ustanowiony trzy lata temu przez Organizację Narodów Zjednoczonych na wniosek UNESCO i Międzynarodowej Unii Chemii Czystej i Stosowanej, Międzynarodowy Rok Chemii 2011 ma na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na świecie na wkład chemii w rozwój ludzkości i kluczową rolę tej dziedziny wiedzy dla funkcjonowania współczesnych społeczeństw.
Celem obchodów było także podkreślenie znaczenia chemii w rozwiązywaniu globalnych wyzwań cywilizacyjnych, zwiększenie zainteresowania młodzieży tematyką chemiczną oraz stymulowanie współpracy między instytucjami naukowymi i badawczymi.

Międzynarodowy Rok Chemii 2011 zbiega się w Polsce z Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie, uchwalonym decyzją sejmu by uświetnić setną rocznicę przyznania najsłynniejszej polskiej uczonej drugiej Nagrody Nobla, za odkrycie pierwiastków polonu i radu. Było to wyjątkowe osiągnięcie w skali świata - Maria Skłodowska-Curie była pierwszą kobietą uhonorowaną Nagrodą Nobla i do dziś pozostaje jedyną osobą, która otrzymała ją z dwóch różnych dziedzin (chemii i fizyki).
Jej dokonania doprowadziły m.in. do narodzin radiochemii, dziedziny wiedzy z pogranicza chemii i fizyki, mającej istotne znaczenie m.in. dla współczesnej energetyki i medycyny.

Hasło organizowanych w Warszawie obchodów Międzynarodowego Roku Chemii 2011 brzmiało:
"Wiodąca rola chemii w rozwoju cywilizacyjnym".
Wybrano je, ponieważ zjawiska i reakcje chemiczne mają decydujący wpływ na środowisko człowieka i jego samego. Wszystkie substancje lotne, ciekłe i gazowe podlegają ciągłym przekształceniom chemicznym. Reakcje zachodzą w warunkach naturalnych, ale są także fundamentalnymi procesami w wielu zastosowaniach przemysłowych o kluczowym znaczeniu, np. w produkcji żywności, leków, paliw.
W istocie my sami jesteśmy wielkimi fabrykami chemicznymi - bez reakcji chemicznych nie mogłyby istnieć ludzie, zwierzęta ani nawet pojedyncze komórki. Zrozumienie zjawisk chemicznych z naszego otoczenia ma więc kluczowe znaczenie, a umiejętność wykorzystania tej wiedzy w praktyce decyduje o poziomie życia współczesnego człowieka.

Wydarzenia tego dnia były ciekawe i niewątpliwie bardzo udane, na długą pozostaną w naszej pamięci.zobacz galerię »»»»
Dzień Patrona 2011
Wyjątkowo Dzień Patrona w naszej szkole przypadł w tym roku szkolnym na 1 czerwca, w Dniu Dziecka.
Zaproszenie Pani Dyrektor i całej społeczności gimnazjum na nasze uroczystości przyjęły:
Pani Maria Kieślowska (gość honorowy),
Pani inspektor A. Wiszowata oraz przedstawicielka Rady Rodziców Pani G. Wasiak-Zys.

W programie znalazły się ciekawe imprezy i konkursy - np. Konkurs wiedzy o K.Kieślowskim, ortograficzny - "Nasz Patron" czy prezentacja multimedialna "Miasta reżysera" i "Muzeum Kinematografii w Łodzi".

Atrakcją dnia stało się spotkanie z nauczycielką j.hiszpańskiego i aktorką
Panią Marianną Grodzką-Marziano.
Opowiadała ona o latach spędzonych w szkole aktorskiej, castingach, pasji aktora, wrażliwości,zdolności improwizacji, rolach w teatrze oraz pracy nauczycielskiej w naszym gimnazjum.
Podkreśliła, że to, co łączy nauczycieli i aktorów, to umiejętność słuchania drugiego człowieka i nawiązania z nim dialogu.
Wspomnienia z planu filmowego przy okazji realizacji "Białego" oraz Łódzkiej Szkoły Filmowej urozmaiciła licznymi anegdotami, które przekazała w sposób niezwykle barwny.
O Kieślowskim mówiła słowami krytyka Jerzego Niecikowskiego - "skutecznie przystawiał lustro rodakom i polskiej rzeczywistości".

Ogromną trudnością dla Jury był wybór najlepszego portretu reżysera w konkursie plastycznym
"Różne twarze Kieślowskiego",
ale wspólnie z żoną reżysera komisja po namyśle ustaliła werdykt (wygrała klasa 3d).

Ciekawy program Dnia Patrona urozmaiciła wystawa "Polska prezydencja w Unii Europejskiej" oraz przygotowane przez uczniów prezentacje multimedialne na ów ważki temat oraz replika programu TV "Kocham cię szkoło", w którym zmagały się drużyny z klas 3.

Czas przeznaczony na ten miły dla wszystkich dzień szybko się skończył i musieliśmy się pożegnać.

Za rok czeka nas szczególna uroczystość - 10 lecie nadania imienia naszej szkole! (2002-2012)

Już nie możemy się doczekać!zobacz galerię »»»»
Zielona szkoła w Serwach
"Niepodobna wstąpić dwukrotnie do tej samej rzeki"
-powiedział kiedyś sławny filozof Heraklit z Efezu.
A my już kolejny raz wracamy do kochanych, malowniczych Serw koło Augustowa.
Tym razem wraz z wychowawcami przybyło do ośrodka na Zieloną Szkołę 93 chętnych uczniów z klas 1-3 z naszego gimnazjum.
Zaskoczyła ich wyjątkowo ciekawa oferta zajęć sportowych z młodymi, pełnymi pasji instruktorami.
Po śniadaniu i po obiedzie mogliśmy uczestniczyć w zabawach na jeziorze - pływaliśmy kajakami,
canoe i na łódkach oraz ciekawie spędzać czas w zajęciach lądowych: wycieczkach rowerowych, pieszych, ściance wspinaczkowej, "małpim gaju", meczach piłki nożnej, siatkowej, koszykowej
czy uni-hokeju.
Obca nam była nuda i ziewanie, gdyż nasz czas starannie zaplanowano.
Pasjonaci wędkarstwa mogli tez łowić węgorze, płocie i trocie - na szczęście po zrobieniu pamiątkowych zdjęć zestresowana rybka wracała do jeziora...
Bawiliśmy się na dyskotece, podchodach, przy ognisku, a wszędobylskie komary odganialiśmy z łatwością dzięki bogatej ofercie środków owadobójczych (ostatnia nowość: Bye, bye moskito pani Ewy Ostrowskiej)

Po 5 dniach pobytu (23-27.05) wcale nie chcieliśmy wracać do Warszawy.
Już myślimy o tym, by tu powrócić w następnym roku szkolnym!zobacz galerię »»»»
VII Maraton Sztafet na Polu Mokotowskim
Kolejny raz grupa naszych wolontariuszy pomagała przy biegach odbywających sie w Warszawie.
W niedzielę (29.05) rano (7:50) spotkaliśmy sie na Polu Mokotowskim i zabezpieczaliśmy trasę maratonu.
Pogoda dopisała więc czas pracy szybko minął.zobacz galerię »»»»
W Rezerwacie Przyrody "Stawy Raszyńskie"
Uczniowie klas IIc i IIIb odbyli lekcję biologii w terenie.
W ciągu trzech godzin przeszli ścieżkę edukacyjną na terenie Rezerwatu Przyrody między stawami Falenckimi, w których hodowane są ryby, głównie karpie.
Obserwowali biotop lęgowy wielu gatunków ptaków, ich żerowiska oraz miejsca odpoczynku ptaków przelotowych.
Udało im się zobaczyć trzcinniczka, gęsi gegawy z młodymi, perkozy dwuczube, łabędzie, kaczki krzyżówki, łyski, cyranki, czaple, mewy, kormorany i pustułki.
W trakcie spaceru mijali 150-letnie jesiony oraz bogatą roślinność łąkową.
Lekcja w terenie wzbogaciła wiedzę przyrodniczą uczniów.zobacz galerię »»»»
W Kancelarii Prezydenta RP
16 maja br. Grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w konferencji na temat "Obywatele i wybory" zorganizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP.

Panel dotyczył zagadnień związanych z wpływem organizacji pozarządowych i instytucji państwowych na frekwencję wyborczą. Skoncentrowano się na problemach takich jak: niska frekwencja wśród 18-24-latków, spopularyzowania edukacji obywatelskiej i przeciwdziałaniu lekceważenia konstytucjonalnych praw osób niepełnosprawnych.

Konferencję prowadziła Pani Lidia Kołucka-Żak
Rozpoczął Premier Tadeusz Mazowiecki

Następnie głos zabrali kolejno:
Pan Aleksander Smolar z Fundacji im. Stefana Batorego
Rzecznik Praw Obywatelskich Pani Profesor Irena Lipowicz
Pan Mirosław Sielatycki z Ministerstwa Edukacji Narodowej (wiceminister edukacji)
Sędzia Stefan Jan Jaworski - Państwowa Komisja Wyborcza
oraz Jan Dworak członek i Przewodniczący Krajowej rady Radiofonii i Telewizji

Czworo uczniów uczestniczyło w dyskusji na temat edukacji wyborczej (media, szkoły, instytucje publiczne) prowadzonej przez pracownika kancelarii Prezydenta, Pana Marcina Dadera oraz Pana Przemysława Radwana ze Stowarzyszenia Szkoła Liderów.
Jeden uczeń wziął udział w dyskusji o ułatwieniach w dostępie do procesu wyborczego, którą poprowadziła Pani Joanna Załuska

W przerwie zostaliśmy zaproszeni na lunch a w ostatniej części spotkania, podsumowaniu, zostały sprecyzowane wnioski dotyczące edukacji obywatelskiej, ułatwień w dostępie do głosowania, informacji o kandydatach i nieprawidłowości wyborczych.

Konferencję zakończył Premier mazowiecki dziękując za liczny udział oraz zapewnił, że wszystkie postulaty zostaną przekazane Prezydentowi Komorowskiemu, oraz innym instytucjom odpowiedzialnym za wybory, na czele z Sejmem.zobacz galerię »»»»
Sukces na Festiwalu Młodych Talentów
12 maja w teatrze Bajka odbył się koncert finałowy Festiwalu Młodych Talentów.
W koncercie tym zaśpiewała Karolina Klaus z klasy II c, która zdobyła "Srebrną Wenę".
Nasz zespół muzyczny zdobył "Brązową Wenę"zobacz galerię »»»»
III Szkolna Konferencja z okazji Dnia Ziemi
6 maja uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Ziemi.
Przygotowali i przedstawili prezentacje multimedialne i plakaty na temat "Zagrożonych gatunków roślin i zwierząt" oraz obejrzeli film "Goryle we mgle".
Przed szkołą uczennice klasy III c założyły mini ogródek.zobacz galerię »»»»
220. rocznica Konstytucji 3-go Maja
Dyrekcja, nauczyciele, aktorzy, chór szkolny oraz wszyscy uczniowie naszego gimnazjum, uczcili kolejną, 220. rocznicę Konstytucji 3 MAJA.

Artyści z grupy teatralnej, odświętnie ubrani w galowe stroje, deklamowali patriotyczne wiersze, a chór wykonał pieśni przygotowane na tę okazję.
Ważna i pożyteczna lekcja z historii Polski, podczas której dowiedzieliśmy się,
że nasza konstytucja, druga na świecie po amerykańskiej, to dla Polaków powód
do dumy. Wiek XVIII nie był dla naszego państwa szczęśliwy, ale konstytucja dawała nadzieję. Była dowodem rozwagi oraz mądrości polskich patriotów, dla których dobro państwa było wartością najważniejszą.zobacz galerię »»»»
XXI Bieg Konstytucji
3 maja o 9:30 wolontariusze naszej szkoły spotkali się przy Torwarze.
Po odbiorze koszulek i identyfikatorów udali się na metę biegu.
Punktualnie o 11:00, po strzale startera 1800 uczestników rozpoczęło bieg.
Na mecie na biegaczy czekali nasi wolontariusze.
Kończącym bieg gratulowali i rozdawali medale.
Mimo niskiej temperatury powietrza, atmosfera była gorąca.
Impreza skończyła się o 12:30 gorąca herbatą i zupą pomidorową.zobacz galerię »»»»
Dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły na seminarium
18 kwietnia w ramach cyklu "Z kamerą po PRL-u" zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej odbył się wykład "Polskie kino powojenne: twórcy i filmy - Kino według Krzysztofa Kieślowskiego", który poprowadził prof. dr hab. Piotr Zwierzchowski.
Uczestniczyła w nim Pani Dyrektor szkoły-M. Rożko-Makowska,
z-ca dyr. - Pani A. Szerejko oraz grupa uczniów i nauczycieli z Gimnazjum nr 36.

Mieliśmy okazję lepiej poznać patrona naszej szkoły, wybitnego reżysera o bogatym dorobku artystycznym, poruszającego skomplikowane dramaty jednostki na tle ważnych przemian społecznych i obyczajowych.

Zgłębialiśmy aspekty związane z wczesną fazą twórczości reżysera: polskim kinem dokumentalnym lat '70 oraz z nurtem nazywanym "kinem moralnego niepokoju".

W trakcie wykładu obejrzeliśmy też fragmenty kilku filmów Kieślowskiego: Murarz (1973), Personel (1975), Spokój (1976), Z punktu widzenia nocnego portiera (1977), Siedem kobiet w różnym wieku (1978), Amator (1979), Przypadek (1981), Krótki film o zabijaniu (1987).

Więcej o spotkaniu można przeczytać na stronie internetowej IPN:
informacje na stronie IPNzobacz galerię »»»»
I ty możesz zostać inżynierem
"Wyrosną z nich tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć potrafią, ale wrócą,
bo im wyżej, tym mroczniej i chłodniej: ale i tacy, którzy nie cofną się
w pół drogi".

Janusz Korczak


18 kwietnia 2011r. w Gimnazjum nr 36 im. Krzysztofa Kieślowskiego odbył się finał
I edycji Międzyszkolnego Konkursu dla uczniów klas II śródmiejskich gimnazjów
"I Ty możesz zostać inżynierem".

Uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu matematyki, fizyki i chemii. Finaliści konkursu wykazali się dużą wiedzą. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Pani Dyrektor Marii Rożko-Makowskiej. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za wyrównaną walkę oraz zdrową rywalizację. Dziękujemy nauczycielom Gimnazjum nr 33, Gimnazjum nr 38 i Gimnazjum nr 36 za trud i pracę w dążeniu do doskonalenia umiejętności i wiedzy uczniów, którzy brali udział w konkursie. Gratulujemy osiągnięć dydaktycznych i życzymy dalszych sukcesów, które będą źródłem satysfakcji w pracy pedagogicznej.

Zapraszamy za rok do wspólnej nauki i zabawy.zobacz galerię »»»»
Uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Prof. Bronisławowi Geremkowi
5 kwietnia br. w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym nr 7 przy ul. Karmelickiej 26, w Warszawie odbyło się spotkanie młodzieży i nauczycieli z Adamem Michnikiem wokół książki "Bronisław Geremek: głos w Europie".

Rozmowa dotyczyła postaci i dorobku Bronisława Geremka oraz publikacji "Bronisław Geremek: głos w Europie", zawierającej ciekawe teksty Profesora oraz wspomnienia jego bliskich i współpracowników m.in. Jerzego Buzka, Władysława Bartoszewskiego, Henryka Samsonowicza.
Podczas spotkania została również odsłonięta tablica poświęcona patronowi szkoły.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. III a, pod opieką wychowawczyni Pani Barbary Czepik.

Debata "Religia w szkole"

4 kwietnia odbyła się szkolna debata "Religia w szkole" zorganizowana przez klasę II c oraz Szkolny Klub Europejski.

Debatę przygotowali uczniowie klasy II c pod opieką Pani Anny Czepik.
Zastanawialiśmy się, czy lekcje religii powinny odbywać się w szkole, czy w salach lekcyjnych powinny wisieć krzyże, czy stopień z religii powinien liczyć się do średniej, co zrobić, żeby lekcje religii były ciekawe, itp.
Przed rozpoczęciem debaty usłyszeliśmy krótkie wprowadzenie opiekuna Klubu Europejskiego Pani Barbary Czepik oraz nauczyciela religii Pani Pauliny Miki.
Następnie uczniowie klasy II c (Michał Orłowski, Mateusz Jońca, Bartosz Chojecki) przedstawili prezentację multimedialną poświęconą tematowi debaty oraz wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów naszej szkoły.
Uczestnicy debaty byli oceniani przez Lożę Ekspertów złożoną z dwóch nauczycieli (Pani Anna Lesińska i Pani Beata Ostaszewska) oraz dwie uczennice (Paulina Sałyga i Marta Bąbińska z II c), która oceniała dobór argumentów, umiejętności aktorskie oraz kulturę osobistą.
Najaktywniejsi zostali wyróżnieni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi (pendrivy, koszulki, kubki, inne gadżety).
Po kulturalnej, choć nie pozbawionej emocji dyskusji, usłyszeliśmy podsumowanie Pani Dyrektor Marii Rożko-Makowskiej.

Dziękujemy za duże zainteresowanie debatą.

Do zobaczenia na następnej imprezie KE !zobacz galerię »»»»
PółmaratonW niedzielę 27 marca, w godzinach porannych Wolontariusze tworzyli punkt kibicowania na skrzyżowaniu ul. Ludnej i Rozbrat.
Oklaskami i okrzykami zachęcaliśmy i dodawaliśmy sił uczestnikom.

zobacz galerię »»»»
Godzina dla ZiemiW sobotę, 26 marca, Wolontariusze i Przyjaciele włączyli się w akcję fundacji WWF "Godzina dla Ziemi".
To największa akcja społeczna na rzecz ograniczenia zmian klimatu na Świecie.
Popierając akcję spotkaliśmy się o 20:15 przed Pałacem Młodzieży i o 20:30 zapaliliśmy ponad 100 świeczek, ustawiliśmy na brzegu fontanny od strony ul. Świętokrzyskiej.
Dołaczyli do nas przechodnie i w ten sposób razem zadeklarowaliśmy chęć zmiany codziennych nawyków dla dobra naszej planety.

zobacz galerię »»»»
Finał konkursu I love English21 marca w naszej szkole odbył się finał konkursu "I love English" dla wszystkich szkół podstawowych (klasy V - VI).
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy za rok.

zobacz galerię »»»»
Językowy dzień wiosnyTradycją Gimnazjum nr 36 im. K. Kieślowskiego są corocznie organizowane ciekawe, pełne humoru imprezy w dniu 21 marca, znanym wszystkim jako Dzień Wagarowicza.

Tegoroczne święto powitały urocze marzanny, które wykreowały zespoły klasowe oraz niezwykle bogaty plastycznie wiosenny wystrój szkoły - dekoracje budziły nadzieję na cieplutka wiosnę, do której tak bardzo wszyscy tęsknimy.
Wielkie i małe szmaciane, a zarazem konkursowe kukły trafiły w krótkim czasie do sali gimnastycznej na wystawę.

Do oficjalnej ineaguracji czekały na uczniów jeszcze inne liczne niespodzianki - loteria fantowa, internetowa kawiarenka oraz pyszne, domowe wypieki przygotowane przez dziewczęta z kl.2b w naszej szkolnej Cafe w sali nr 17.

Należy koniecznie podkreślić, że Fundacja ŚWIAT NA TAK obrała właśnie ten dzień 21 marca jako wyjątkowy - słoneczne buźki przyklejane wszystkim do ubrań przypominały, że jest to ważny dla nas DZIEŃ NA TAK.

W różnych szkołach w całej Polsce kluby wolontariackie zapisywały płyty chodnikowe złotymi, pozytywnymi myślami.
W ten sposób przyłączyliśmy się do rzeszy ludzi dobrej woli, którzy w swym życiu znajdują czas na pomoc drugiemu człowiekowi.

O godz. 10.00 wszyscy w szampańskich humorach przywitali wiosnę na dobre i wówczas zawitały do nas dzieciaki z zespołu tanecznego ze SP nr 12 oraz chór szkolny wspaniale dynamizujący występy.

Częśc oficjalną zakończyły prezentacje grup wokalnych zgłoszonych do konkursu karaoke.
Uczniowie śpiewali piosenki w 4 językach - francuskim, niemieckim , angielskim oraz, rzecz jasna, polskim.

Od 11.00 w salach lekcyjnych widzowie mogli przeżyc swoistą ucztę duchową- największą popularnością cieszyły się quizy i prezentacje muzyczne, np. Ta cudowna Edith Piaf czy Francuskie varietes.
Quizy o kulturze Rosji i Wielkiej Brytanii przeszły nawet oczekiwania nauczycieli tych przedmiotów, nie mówiąc o trudnym konkursie o modzie na przestrzeni epok czy w końcu inspirowanej pomysłem uczniów inscenizacji pt. Zapach sceny.

Ciekawie zostały tez zaprezentowane scenki w języku hiszpańskim i wystawy prac konkursowych na korytarzach szkoły.

Nieco odmienny styl miała loteria i wystawa Spadkobiercy łacińskiego świata w sali historycznej.

zobacz galerię »»»»
Prezentacja szkoły - spotkanie z kandydatami i ich rodzicamiZebranie z rodzicami naszych kandydatów oraz wyjątkowo przejętymi szóstoklasistami otworzył zespół taneczny Politechniki Warszawskiej, który w strojach Księstwa Warszawskiego pokazał urok pomału zapominanych dawnych tańców naszych pradziadków.

Pani Dyrektor - M. Rożko-Makowska po uroczystym przywitaniu zebranych przybliżyła historię i tradycje naszej szkoły, która w przyszłym roku szkolnym będzie obchodziła 10 rocznicę nadania imienia sławnego reżysera - Krzysztofa Kieślowskiego.

Następnie przyszedł czas na zaprezentowanie specyfiki organizacji roku szkolnego 2011/12 odnośnie rekrutacji klas pierwszych, zajęc dodatkowych, działalności Samorządu Szkolnego, Wolontariatu i Klubu Europejskiego.

Zebranie zakończył pokaz multimedialny, który miał charakter instruktażowy i zaznajamiał rodziców z systemem logowania kandydata do naszej szkoły.

zobacz galerię »»»»
Obóz narciarski w Białce TatrzańskiejTradycyjnie, jak co roku, uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestnictwa w obozie narciarsko-snowboardowym wBiałce Tatrzańskiej.

Wyjazd organizują Pan Waldemar Kowalczuk i Pani Iwonna Jarochowska.
Razem z nami pojechała jeszcze Pani Sochowska. Biała szkoła odbywa się w terminie 13.03-19.03.2011r.

Białka Tatrzańska - to góralska wieś, położona w Kotlinie Podhala, ciągnąca się na przestrzeni kilku kilometrów wzdłuż lewego (zachodniego) brzegu potoku Białka.
Położona jest blisko Tatr, w odległości kilkunastu kilometrów od Nowego Targu i Zakopanego, przy drodze do Bukowiny Tatrzańskiej.

Razem z nami autokar dzieliła szkoła z ul. Hożej. Długa podróż minęła szybko, czas umilało nam oglądanie filmów i prowadzenie rozmów.
Trafiliśmy do ośrodka "MARYNA", gdzie przydzielono nam śliczne pokoje z widokiem na góry. Resztę dnia spędziliśmy na rozpakowywaniu i rozmowach o swoich umiejętnościach jazdy.
Następnego dnia musieliśmy wcześnie wstać, aby już o 9 być na stoku. Każdy miał niezłego pietra przed pierwszym zjazdem, ale na szczęście nie stało się nic złego.
W połowie dnia każdy udawał się do karczmy na przerwę, by zjeść coś pysznego i odpocząć.

Po powrocie do ośrodka czekał na nas pyszny domowy obiad, a potem klasy III uczestniczyły w lekcjach matematyki przygotowujących do testu.
Dla chętnych była możliwość gry w ping-ponga i bilard.

Z tego wyjazdu przywozimy same dobre wspomnienia!

zobacz galerię »»»»
Rocznica śmierci Patrona

14. marca uczciliśmy 15 rocznicę śmierci naszego Patrona robiąc wspólne zdjęcie wszystkich uczniów i nauczycieli ubranych w trzy kolory: niebieski, biały i czerwony.

Do zdjęcia pozowało ponad 300 osób.Dziewczynka z zapałkami

11 marca ruszyła wiosenna edycja "Dziewczynki z zapałkami"

Nasi wolontariusze w Carrefour Arkadia - 11,12 i 13 marcaKlasa III b w Muzeum Powstania Warszawskiego
Bal Integracyjny7. marca w teatrze Studio.
Podziękowania za pomoc w organizacji Balu Integracyjnego otrzymali:
 • Mateusz Pietrusiński
 • Sebastian Rak
 • Jarek Kowalczyk
 • Lidia Grzejszczyk
 • Patrycja Winnicka
 • Aneta Poborczyk


zobacz galerię »»»»
"Mecenasi sztuki, czyli jak finansować projekty kulturalne"
Uczniowie klasy IIId brali udział w konkursie w ramach projektu

"Mecenasi sztuki, czyli jak finansować projekty kulturalne".

Przedsięwzięcie zorganizowała Fundacja HEREDITAS przy wsparciu finansowym NBP.
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie projektu kulturalnego oraz właściwe wypełnienie wniosku o dotację z Unii Europejskiej.

W konkursie I miejsce zajęły projekty:
 • Klaudii Zielińskieji, Moniki Drzazgi
 • Anny Chojeckiej
Wyróżnione zostały projekty następujących osób:
 • Pauliny Burzyńskiej, Katarzyny Wróblewskiej oraz Anny Kulczyckiej;
 • Alicji Nowickiej i Poli Garczyńskiej;Agnieszki Szcześniak i Izabeli Buncler;
 • Katarzyny Szpienik i Katarzyny Budzińskiej;
 • Mateusza Pietrusińskiego"Żołnierze wyklęci"1 marca uczniowie klasy III a wraz z wychowawcą uczestniczyli w uroczystystości obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych w BEP IPN Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki, Marszałkowska 21/25.

W spotkaniu wzięli udział : były żołnierz Brygady "Łupaszki", autorzy albumu - "Brygady "Łupaszki" 1943 - 1952. 5 i 6 Brygada Wileńska AK w fotografii", grupa rekonstrukcyjna i harcerze.

Mieliśmy okazję wysłuchać relacji świadka wydarzeń oraz uczestniczyć w dyskusji uczestników spotkania z autorami albumu. Obejrzeliśmy prezentację nieznanych zdjęć partyzantów z lat 1943-52.

To była piękna lekcja patriotyzmu i historii najnowszej.

zobacz galerię »»»»
"I ty możesz zostać inżynierem"
7 lutego 2011r. w Gimnazjum nr 36 im. Krzysztofa Kieślowskiego odbył się pierwszy etap I edycji Międzyszkolnego Konkursu dla uczniów klas II śródmiejskich gimnazjów "I Ty możesz zostać inżynierem".
Organizatorami konkursu są nauczyciele matematyki, fizyki i chemii naszego gimnazjum.

Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z czterech szkół.
Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonała Pani Dyrektor Maria Rożko-Makowska.
Uczniowie pracowali w trzyosobowych drużynach.
Do rozwiązania mieli 5 zadań z zakresu matematyki, fizyki i chemii.
Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużymi umiejętnościami i wiadomościami.

Do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się 18 kwietnia 2011r., zakwalifikowało się pięć drużyn.
Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za wyrównaną walkę oraz zdrową rywalizację.
Dziękujemy nauczycielom i uczniom Gimnazjum nr 33, Gimnazjum nr 37 i Gimnazjum nr 38.

Mamy nadzieję, że konkurs ten na trwałe wpisze się w tradycje naszej szkoły.

zobacz galerię »»»»
Biała szkoła w Sromowcach
Jak co roku w ostatnim tygodniu przed zimowymi feriami, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wyjazdu na "Białą Szkołę" do Sromowiec.
Tegoroczny wyjazd odbywa się w terminie 05.02 - 11.02.2011 r.
Grupa prawie 40 uczniów z klas I, II i III została zakwaterowana w Szkolnym Ośrodku Wypoczynkowym "Orle Gniazdo".
Położony jest on po południowej stronie Pienin, nad Jeziorem Sromowieckim, stanowiącym zbiornik wyrównawczy Zespołu Zbiorników Wodnych Czorsztyn - Niedzica - Sromowce Wyżne.
W pobliżu Ośrodka znajduje się przystań flisacka w Kątach skąd w okresie wiosenno-letnim wyrusza się łodziami na słynny spływ Przełomem Dunajca do Krościenka i Szczawnicy.
Z drugiej strony ośrodka znajdują się: XIV wieczny zamek w Niedzicy i ruiny XIV-wiecznego zamku w Czorsztynie.
Położone w odległości 1 km od Ośrodka "Orle Gniazdo" przejście graniczne na Słowację umożliwia zwiedzanie malowniczych miejscowości przygranicznych Spiska Stara Wieś i Czerwony Klasztor oraz drobne pamiątkowe zakupy.
Z terenu Ośrodka rozciąga się wspaniały widok na Pieniny, Tatry oraz Jeziora Czorsztyńskie i Sromowieckie.
Bliskość Pienin umożliwia odbywanie pieszych wycieczek do Wąwozu Szopczańskiego, Wąwozu Homole, Białej Wody, na Trzy Korony, Zamkową Górę, Sokolicę i Macelak. Jednak to nie piesze wycieczki były głównym punktem naszego pobytu.
Wszyscy uczestnicy wyjazdu w ciągu 7-dniowego pobytu "szlifowali" swoje umiejętności w sportach zimowych.
Pomagała im w tym trójka wykwalifikowanych instruktorek prowadzących zajęcia w grupach: snowboard, narty - grupa zaawansowana i narty - grupa początkująca.
Zajęcia odbywały się w położonych w pobliżu stacjach narciarskich:
Polana Sosny i Kluszkowce wyposażonych w stoki o różnej skali trudności oraz wyciągi orczykowe i krzesełkowe.

Nasza grupa zakwaterowana była w pokojach 1, 2, 3 i 4-osobowych.
Na miejscu w ośrodku znajdowała się stołówka, której personel jak co roku dokładał wszelkich starań aby zaspokoić nasze kulinarne upodobania.
W wolnych chwilach mieliśmy możliwość gry w bilard, tenis stołowy i piłkarzyki oraz korzystania z sali telewizyjnej i świetlicy.
Urozmaiceniem pobytu była wycieczka do Zakopanego zorganizowana w dniu 08.02.2011 r.

Organizatorką wyjazdu była p.Anna Rajewska.
Ponadto rolę opiekunów pełnili p.Paulina Mika i p.Paweł Wijata.zobacz galerię »»»»
Dyskoteka
Ubiegły czwartek, 27 stycznia - dyskoteka szkolna.autorka: Ada Morek - klasa Id -> zobacz galerię 1 »»»»zobacz galerię 2 »»»»
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Dziewięciu Wolontariuszy kwestowało dla 19. edycji WOŚP.
Pieniądze zbierane były w różnych miejscach Warszawy od 10:30 do 20:00, do "Światełka do nieba" na Placu Defilad.
zobacz galerię »»»»
Jasełka w przedszkolu
Wolontariusze w przedszkolu "Tęczowy promyk".
Grupa wolontariuszy, którzy przygotowali Jasełka odwiedziła zaprzyjaźnione przedszkole przy ulicy Olszewskiej.

Przedstawienie, jak co roku zostało miło przyjęte.
Wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło wykonawców i widzów ponownie w świąteczny klimat.

Rozpoczeliśmy w ten sposób kolejny rok współpracy.zobacz galerię »»»»
Jasełka 2010
Dzisiejszej śnieżnej środy w końcu w naszym gimnazjum spotkaliśmy prawdziwych kolędników i św. Mikołaja z wielką, długą, oszronioną brodą!
Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz świąteczni goście poczuli już magię świąt Bożego Narodzenia.

Co prawda nikt nie widział jeszcze pierwszej Gwiazdki, ale za to w sali gimnastycznej widać było zagwieżdżone niebo nad konkursowymi szopkami, które wykonali uczniowie naszej szkoły.
Kolędnicy śpiewali wokół nich chóralnie piosenki świąteczne i nastrojowe kolędy, które przygotowała Pani Byczkowska.

W Jasełkach wyreżyserowanych przez panią Zagórowicz i Panią Rajewską wystąpili wolontariusze i uczniowie klas III, którzy świetnie wcielili się w role i wlali nam w serca sporą dawkę optymizmu i uśmiechu na święta.

Pani Dyrektor życzyła nam i rodzicom radości, miłości, rodzinnego ciepła i spełnienia najskrytszych marzeń w Nowym Roku.

Po części oficjalnej wszyscy udaliśmy się z wychowawcami do klas, aby wspólnie przeżyć miłe chwile i poczuć przedsmak świąt.

Opłatek stał się symbolem pojednania, przebaczenia i próbą poszukiwania jedności, której nam wśród nas czasem brak...
A pyszne ciasta, zapach kadzidełka i kolorowe pierniczki oraz wesołe rozmowy pośród życzeń uczniów z innych klas podgrzewały cieplutką atmosferę w klasach.

Do zobaczenia w Nowym, 2011, Roku!zobacz galerię »»»»
WOLONTARIAT na święta
18 grudnia sześciu Wolontariuszy uczestniczyło w Wigilii w Domu Opieki Społecznej w Międzylesiu.
Spotkanie z mieszkańcami-osobami niepełnosprawnymi intelektualnie polegało na wspólnym spędzeniu czasu i wspólnej zabawie.

21 grudnia 22 osoby były w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym na Białołęce.
Pensjonariusze to około 500 seniorów, którym Wolontariusze wręczyli drobne upominki i wspólnie z Nimi śpiewali kolędy.

Spotkanie z mieszkańcami ośrodka w Międzylesiu i Białołęce było poruszającym i wzruszającym przeżyciem dla wszystkich jego uczestników.zobacz galerię »»»»
Kawiarenka świąteczna
W trakcie ostatniego w tym roku spotkania z Rodzicami odbyła się Kawiarenka Świąteczna.
Przy dźwiękach kolęd, światełkach choinki i szopek wykananych przez uczniów można było wypić kawę i zjeść ciasto.
Zebrane pieniądze przeznaczone są na paczki świąteczne.

W konkursie szopek...

?????????????zobacz galerię »»»»

"Paczki świąteczne"
Ze sprzedaży ciast i napojów w kawiarence świątecznej zebraliśmy ponad 500,- zł
Zakupy do paczek świątecznych zostały zrobione. Teraz tylko pakowanie i wręczenie niespodzianek.


Akcja "Korek"
W tym roku zebraliśmy 124,5 kg plastikowych korków, które przekazujemy
żoliborskiemu stowarzyszeniu "Dom, Rodzina, Człowiek"
na zakup wózka dla "malucha".
Happening - wprowadzenie stanu wojennego
13 grudnia 1981 roku w Polsce został wprowadzony stan wojenny.
Klasa III a pod opieką Pani Barbary Czepik przygotowała krótki happening przypominający nam o związanych z tym tragicznych wydarzeniach.
Odtworzona została scena aresztowania opozycjonisty, zainscenowano wywiad z nim, przypomniano tło historyczne.
Mamy nadzieję, że dzięki temu uczniowie gimnazjum nr 36 lepiej zapamietają i zrozumieją, czym był stan wojenny.zobacz galerię »»»»
Gala Fundacji "A kogo"


7 grudnia na Placu Trzech Krzyży w restauracji Magdy Gessler odbyła się świąteczna gala fundacji "A kogo?".
Zaproszeni goście obejrzeli prezentację fundacji oraz mogli spróbować swoich sił w tworzeniu biżuterii.
Pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone na cele fundacji.
Wolontariusze, którzy kwestowali podczas uroczystości:


Dzień Czerwonej Czapki
Tradycyjnie już w dzień mikołajek wszyscy uczniowie przychodzą w czerwonych czapkach Mikołaja.
W tym roku w klasie III b i III d wszyscy je mieli na głowie.
Po klasach chodził Mikołaj i rozdawał cukierki.zobacz galerię »»»»
Światowy Dzień Wolontariatu
Z jednodniowym opóźnieniem obchodziliśmy Święto Wolontariuszy.
Nowi członkowie odebrali z rąk Pani wicedyrektor klubowe znaczki.
Mateusz Pietrusiński z klasy III d za największą ilość punktów i stopień "generała" otrzymał koszulkę.
Gratulacje dla wszystkich wolontariuszy przekazała Pani Dyrektor.zobacz galerię »»»»
Konkurs wiedzy o AIDS
Pamiętamy, że ponad 30 milionów ludzi na świeci jest zarażonych wirusem HIV.
W ramach profilaktyki ponad 40 osób wzięło udział w szkolnym konkursie
wiedzy o AIDS.

Uczniowie klas trzecich przygotowali ulotki informacyjne.
Wolontariusze przypinali czerwone wstążki - symbol solidarności z chorymi.


Andrzejki
Któż z nas nie pragnie poznać swojej przyszłości i dowiedzieć się, jak będzie ona wyglądała za rok lub 10 lat?
Wychodząc naprzeciw naszym oczekiwaniom Samorząd Szkolny i Wolontariat pod opieką pani Anny Rajewskiej przygotował tradycyjne wróżby andrzejkowe.

We wtorek, 30 listopada, w naszej szkole odbyły się Andrzejki.
Wróżki i wróżbici oraz szkolni czarodzieje przepowiadali przyszłość zainteresowanym uczniom i nauczycielom.
Lanie wosku, przekłuwanie serca z imionami, wróżenie z kart i kości do gry miały odkryć tajemnice przyszłości.

Najciekawsze wróżby to:
 • mówiące kamienie
 • magiczna gra ŻYCIE
 • zaczarowane kreski
 • magiczna kula
Przepowiednie były zwykle pomyślne, więc wszyscy wrócili z optymizmem do domów.zobacz galerię »»»»
Adopcja Serca
Uczniowie Gimnazjum 36 aktywnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy
na akcję "Adopcja serca".

Zostaliśmy "rodzicami adopcyjnymi" Jeana Cloude'a Niyigena.
Chłopiec pochodzi z Rwandy.
Stracił swoich rodziców, gdy był jeszcze mały.
Wychowuje go babcia, ale tylko dzięki naszej pomocy będzie mógł kontynuować naukę.
Do tej pory skończył dopiero 5 klas, ponieważ wcześniejśi rodzice z Polski nie mogli go już dalej wspierać.
Postaramy się, aby dzięki nam skończył naukę i zdobył zawód, który umożliwi mu godne życie

zobacz galerię »»»»
Światowy Dzień Tolerancji
16 listopada, Światowy Dzien Tolerancji, Samorząd Szkolny przygotował heppening.
Rozdawano plakietki żonkile - symbol tolerancji.
Uczniowie przyklejali podpisane swoim imieniem kolorowe dłonie.
Powstał wspaniały, kolorowy obraz "Innni, ale tacy sami".zobacz galerię »»»»
Bieg Niepodległości
W ubiegły czwartek, 11 listopada od godziny 10:00
22. wolontariuszy pomagało przy XXII Biegu Niepodległości.

16 osób wręczało medale; 6 osób dyplomy.
Zadanie nie było łatwe.
W biegu brało udział ponad 7 tysięcy osób.
Pracowaliśmy do samego końca - do godziny 14.
Było warto!!!zobacz galerię »»»»
Święto Niepodległości na wesoło...
92 Rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 36
im. K. Kieślowskiego świętowali na wesoło.

Szkolny chór w strojach z dwudziestolecia międzywojennego zaprezentował piosenki: "Tylko we Lwowie", "Ada to nie wypada", "Już taki jestem zimny drań".
Satyryczne teksty autorów okresu dwudziestolecia bardzo się podobały.
Wszyscy widzowie śpiewali razem z chórem.

Mieliśmy okazję poznać i docenić humor i dowcip lat dwudziestych i trzydziestych.
Udzieliła się nam tęsknota za Lwowem i nastrojowymi piosenkami warszawskich kabaretów okresu międzywojennego.zobacz galerię »»»»
Warsztaty Samorządowe w Łodzi
Uczniowie z Gimnazjum nr 36 na Polnej na Warsztatach Samorządowych w Łodzi.

W ramach współpracy szkół imienia Krzysztofa Kieślowskiego 4 i 5 listopada uczennice naszego gimnazjum: Marta, Joasia i Julka wraz z opiekunem samorządu P. Anną Rajewską i dyrektorem szkoły P. Marią Rożko-Makowską przebywały w Łodzi na zaproszenie Gimnazjum nr 36 (tak, to nie pomyłka, maja taki sam numer jak my). Odbywały się tam wspólne warsztaty poświęcone samorządności uczniów.

Młodzież z opiekunami zwiedziła Łódź, a najciekawsza była wizyta w Muzeum Kinematografii. Uczniowie złożyli symboliczną różę na gwieździe naszego wspólnego Patrona, na ulicy Piotrkowskiej przed Hotelem Grand.
W spotkaniu wzięła też udział młodzież z gimnazjum w Mieroszowie k. Wałbrzycha.

Atmosfera była wspaniała, efekty wspólnych warsztatów również.
Planujemy dalsza współpracę i zacieśnianie więzów przyjaźni.zobacz galerię »»»»
Otrzęsiny i dyskoteka Halloween
Dnia 28 października odbyły się w naszej szkole otrzęsiny
połączone z dyskoteką Halloween.
Wszyscy bawili się świetnie, a w szczególności pierwsze klasy :).zobacz galerię »»»»
Dziewczynka z zapałkami
Dnia 9 października osoby z wolontariatu naszej szkoły uczestniczyły w akcji pakowania zakupów.
Została ona zorganizowana przez fundację "Dziewczynka z zapałkami".
Wolontariusze pakowali zakupy w Centrum Handlowym "Arkadia".
Uczniowie ciężko pracowali, ale przy tym dobrze się bawili.

Marta Knyziakzobacz galerię »»»»
Ślubowanie 2010
14 października odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.
W uroczystości wzięli udział: dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice.
Wszystkich serdecznie powitała Dyrektor szkoły - Pani Maria Rożko-Makowska.
Głos zabrał także przedstawiciel Rady Rodziców Pan Jarosław Galak-Nowotko.
Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie uroczystej przysięgi przez pierwszoklasistów.

Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie zakończyło okres próby
i przypieczętowało przynależność uczniów klas pierwszych do ich nowej szkoły.zobacz galerię »»»»
Wycieczka do Kazimierza
Komentarz: Przy pięknej pogodzie, w babim lecie i barwach złotej polskiej jesieni uczniowie klas 3a i 3d wraz z opiekunami mieli okazję podziwiać perłę polskiego renesansu - Kazimierz Dolny nad Wisłą.
Subtelny urok malutkiego, pełnego zabytków miasteczka, zachwycił wszystkich uczestników.zobacz galerię »»»»
Wycieczka do Przesieki
26 września, w niedzielę uczniowie klas: 2b, 2c i 3b wybrali się na siedmiodniową wycieczkę do Przesieki.
Grupa zwiedziła czeską Pragę, ruiny zamku w Chojnicach oraz skalne miasto.
Najlepiej jednak bawiła się w aquaparku, w Libercu.
Pomimo złej pogody cały wyjazd był bardzo udany.zobacz galerię »»»»
Festiwal nauki
24.09.2010 na UKSW odbył się XIV Festiwal Nauki, w którym uczestniczyli uczniowie klasy III c z wychowawczynią Panią Ewą Ostrowską.
Prezentacje dotyczyły lekcji fizyki "Fizyka w kuchni"
oraz WOS-u "Czy wybory są sprawiedliwe?"zobacz galerię »»»»
Olimpiady Specjalne ELIOS 2010
21,22 i 23 września uczniowie naszej szkoły kibicowali uczestnikom Igrzysk Olimpiad Specjalnych.
Sportowców zagrzewały do walki przygotowane przez nas transparenty i chorągiewki oraz głośny doping.

Na lekcjach techniki przygotowaliśmy transparenty i chorągiewki przeznaczone do dopingu na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.


Przygotowania - zobacz galerię »»»»


20.IX.10 Arena Ursynów Id IIb IIIa IIIc oraz IIIe i IId - zobacz galerię »»»»


Torwar, 21.IX.2010 Ib Ic IId IIId - zobacz galerię »»»»
Bieg z pochodnią
18.09 w sobotę o godzinie 13:15 z Placu Zamkowego ruszył Bieg z Pochodnią.
16 wolonteriuszy z naszej szkoły razem z opiekunami przebiegło 12 km aż do stadionu Legii.zobacz galerię »»»»
Sprzątanie Świata 2010
17.09 w piątek sześć szkół śródmiejskich wzięło udział w akcji "Sprzątanie Świata".
Akcja odbywała się w Kampinoskim Parku Narodowym i zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku przygotowanym przez leśników.

Młodziez mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu dzięki wsparciu Burmistrza Dzielnicy Śródmieście - Pana Wojciecha Bartelskiego oraz Naczelnika Wydziału Oświaty - Pana Andrzeja Wyrozembskiego.zobacz galerię »»»»
Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011
1 września 2010 r. w sali gimnastycznej o godz.10.00 spotkały się wszystkie cztery klasy I, by poznać Dyrekcję szkoły, swoich wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły i rówieśników.

W tych klasach nauczane są następujące języki obce: angielski, niemiecki , francuski (systemem Delf i metodą konwencjonalną) oraz hiszpański.

Funkcję wychowawców 1 klas w tym roku sprawują:
- p. Dorota Zaleska,
- p. Olga Bielawska,
- p. Marianna Grodzka,
- p. Paweł Wijata.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor - M. Rożko-Makowskiej, która serdecznie powitała wszystkich pierwszoklasistów.
Mówiła o tradycjach naszego Gimnazjum im. K. Kieślowskiego i szczególnych osiągnięciach naszych dotychczasowych absolwentów.
Uczniom pierwszy raz przekraczającym mury naszej szkoły życzyła owocnej pracy w czasie trzyletniej nauki w szkole, sukcesów, wytrwałości, przyjaźni.
Zachęcała do rozwijania zainteresowań w licznych zajęciach pozalekcyjnych, aktywnego uczestnictwa w organizacjach szkolnych, np. w pracach szkolnego wolontariatu, samorządzie, Klubie Europejskim i innych.
Uroczystą część zakończyło spotkanie pierwszoklasistów w salach lekcyjnych wraz z wychowawcami.zobacz galerię »»»»

Technikum Kinematograficzno-Komputerowe
im. K. Kieślowskiego

klasy gimnazjalne


ul. Polna 7
00-625 Warszawa
tel./fax 22 825 02 52


google maps
Grudzień 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Nina, Celina, Walerian, Ireneusz
wolontariat

samorząd

trzymaj formę