Technikum
Kinematograficzno-
Komputerowe
klasy gimnazjalne - archiwum
   
Witamy 25 143 062 gościa
dyrekcja
Dyrektor szkoły:
Izabela Rzepka
tel. 22 825 02 52

Wicedyrektor:
Marianna Dobek
tel. 22 825 02 52
sekretariat
tel./fax 22 825 02 52
dzieńczynny w godzinach
poniedziałek8:00 - 16:00
wtorek8:00 - 16:00
środabez interesanta
czwartek8:00 - 16:00
piątek8:00 - 16:00
sekretariat@gim36.pl
rok szkolny 2011/2012
XXII Bieg Powstania Warszawskiego
Mimo wakacji, nasi Wolontariusze znaleźli czas dla innych. Siedem osób pomagało wręczać medale uczestnikom XXII Biegu Powstania Warszawskiego.Praca nie była łatwa. W gorący, sobotni wieczór trzeba było zawiesić medale na ponad 5 tysiącach szyj biegaczy.Atmosfera imprezy była niepowtarzalna. Bieg rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem Roty. Sygnał do startu dał były Powstaniec. Na trasie biegu rozstawione były znicze. Wszyscy uczestnicy oprócz okolicznościowych koszulek dostali biało-czerwone opaski.Na trasie biegaczom dopingowali Warszawiacy i Turyści.
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012
Od dziś uczniowie klasy 3 nie usłyszą już wyczekiwanego dzwonka na przerwę w Gimnazjum nr 36.
WSZYSCY POŻEGNALI SIĘ ZE SZKOŁĄ - KOLEŻANKAMI, KOLEGAMI, NAUCZYCIELAMI...
zostaną juz tylko wspomnienia 3 lat wspólnej nauki.
Zamknęły sie drzwi jednej szkoły a otwierają drugiej.
Do domu absolwenci przyniosą świadectwa i sporo konkursowych nagród.
Uroczyste zakonczenie roku szkolnego wieńczy piosenka Marka Grechuty "PIĘKNE SĄ DNI, KTÓRYCH JESZCZE NIE ZNAMY", potem juz tylko uściski, łzy pożegnania i szał granatowych czapeczek w rozgrzanym powietrzu sali gimnastycznej.
Po nocnej burzy znowu słońce
Jura żegnała nas słońcem i upałem. Ostatni dzień już lightowy.
Spacer szlakiem skałek i zamków.
Ruiny w Mirowie i odrestaurowany cudny zamek w Bobolicach. Dziś odbywało się tam senackie spotkanie komisji kultury.
W samo południe opuściliśmy ośrodek i ruszyliśmy w stronę Warszawy.
"Jesteśmy cząstką przyrody" - konkurs
W konkursie "Jesteśmy cząstką przyrody" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury "Muranów" udział wzięło 308 uczniów z 20 placówek kulturalno-oświatowych z terenu województwa mazowieckiego.
Nagrodę w tym konkursie zdobyła:
Weronika Martyniuk z klasy III c.

Nagrodzono tylko 8 prac.

Gratulujemy!!!
Ufffffffffff, jak gorąco! Będzie burza?
Dzisiejszy bieg na orientację złamał najtwardszych. Żadnej grupie nie udało się dotrzeć do wszystkich wyznaczonych punktów. Po południu można było „odsapnąć i nabrać tchu” w parku linowym wisząc nad przepaścią. Najtwardsi zawodnicy pamiętając, że EURO 2012 trwa, rozegrali krótki mecz. Miłym zakończeniem dnia było ognisko i dyskoteka. Jutro wracaaaaaaaaaaamy!!!!!!!
Szkoda :(
Na Jurze nadal gorąco!
Kolejny gorący, aktywny dzień dla Ib i Id. Wspinaczka i przeczołganie się przez jaskinię Berkowa ("Kalesonową") dały się wszystkim we znaki. Ukojeniem był powrót przez rezerwat przyrody nieożywionej "Górę Zborów", strzelanie z łuków i wiatrówki oraz wesołe zabawy na powietrzu.
Wycieczka klas Ib i Id
Jesteśmy w Podlesicach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jest świetnie, choć bardzo gorąco. Pobyt rozpoczęliśmy od uratowania życia pisklaczkowi, który wypadł z gniazda. Pierwszy dzień zakończyliśmy emocjonującą leśną "wojną" paintball'ową.
Spotkanie z chirurgiem, profesorem Krzysztofem Bieleckim
14 czerwca,uczniowie klasy 1b i 2c spotkali się z Profesorem Krzysztofem Bieleckim. Znany chirurg opowiadał o etyce lekarskiej i cechach niezbędnych w pracy lekarza.
W ciekawy i zabawny sposób mówił o swojej pracy i rozmowach z pacjentami. Radził jakimi wartościami kierować się w życiu, aby być szczęśliwym i spełnionym.
GALERIA ZDJĘĆ
Wolontariusze dla Fundacji "Szukamywas"
W sobotę i niedzielę nasi Wolontariusze w różnych punktach miasta rozwieszali plakaty i rozdawali ulotki. W ten sposób włączyli się w akcję organizowaną przez Fundację poszukującą osób zaginionych "Szukamywas".
GALERIA ZDJĘĆ
Debata oxfordzka
Debata oxfordzka: „Czy jesteś za rozszerzeniem Unii Europejskiej o nowe kraje?”


W środę 06.06.2012r. o godzinie 14:30, odbyła się w naszej szkole debata, podczas której członkowie Klubu Europejskiego, dyskutowali nad tym, czy trzeba poszerzać Unię Europejską.Zgodnie z regułą debaty, w wyniku przeprowadzonego losowania,klasa 2b przyjęła argumentację na "tak", a klasa 2c na "nie". Opiekę nad całą debatą sprawowała Pani Barbara Czepik,a prowadził ją marszałek debaty Jakub Pietraszko z klasy 2c. W Loży Ekspertów zasiedli:
Pani Dorota Ortyńska z Centrum Informacji Europejskiej Ministerstwa Spraw Zagranicznych,
Pan Gert Roehrborn z Polskiej Fundacji im. R. Schumana,
Pan Paweł Wijata, wychowawca klasy 2 c oraz dwoje uczniów.
Dyskusja przebiegała zgodnie z regułami debaty oxfordzkiej. Każda strona biorąca udział w dyskusji miała ten sam czas wystąpienia. Obserwatorzy debaty mogli zabierać głos, zadawać pytania i przechodzić na stronę tego zespołu, którego argumentacja była ich zdaniem bardziej przekonująca.
Wystąpienia były bardzo emocjonalne i dobrze przygotowane merytorycznie.
Uczniowie spytani po debacie o jej wynik nie byli zgodni. Głosy obserwatorów rozłożyły się po połowie na tych którzy chcą i na tych, którzy nie chcą rozszerzenia UE o nowe kraje. Całość spotkania zakończyły wystąpienia przedstawicieli Loży Ekspertów podsumowujące dyskusję oraz zgodne podanie dłoni reprezentantów przeciwnych opcji.
Debata to bardzo ciekawe i pożyteczne doświadczenie dla nas. Pokazuje, jak należy dobrze przygotować się do wystąpienia, mobilizuje do znalezienia dodatkowych informacji. Dodatkową atrakcją była przygotowana przez uczniów prezentacja w której przedstawiono kraje akcesyjne oraz wyniki ankiety dotyczącej tematu debaty, która wcześniej została przeprowadzona wśród uczniów.
Dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom i zapraszamy na kolejne debaty, które są już stałym elementem działalności Klubu Europejskiego.
WYCIECZKA KLASY IA i IC DO TORUNIA
31 maja o godzinie 6.15 wyruszyliśmy spod naszej szkoły na dwudniową wycieczkę do stolicy pierników – Torunia. Podróż trwała ok. 4 godzin. Kiedy dotarliśmy na miejsce, poszliśmy na spacer po toruńskim rynku. Każdy miał wtedy chwilę dla siebie. O godzinie 12.00 przyszedł do nas przewodnik - pan Michał - i oprowadził nas po toruńskiej starówce. Następnie udaliśmy się do Centrum Chemii w Małej Skali, gdzie przeprowadzaliśmy doświadczenia chemiczne. Potem był pyszny obiad w restauracji „Po naszemu”. Po obiedzie czekały nas kolejne zajęcia chemiczne, tylko że tym razem eksperymenty były bardziej wybuchowe:)
Byliśmy też w jedynym w Europie Muzeum Piernika, czyli wciąż działającej XVI-wiecznej piernikarni. Muzeum to miejsce intrygujące i magiczne, wypełnione historią Torunia i pachnące słynnymi piernikami. Mieliśmy możliwość wzięcia aktywnego udziału w pokazie tradycyjnego wypieku pierników. Współuczestnictwo w procesie przyrządzania ciasta i wypieku pierników przyniosło wszystkim wiele radości, a także dało możliwość zdobycia wiedzy na temat pracy w średniowiecznym warsztacie rzemieślniczym, jakim jest tamtejsza piernikarnia.
Mieliśmy też możliwość uczestniczenia w pokazach światło-dźwięk na toruńskiej fontannie "Cosmopolis"
Fontanna została wybudowana w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Zastąpiła nieciekawy wodotrysk, który funkcjonował na skwerze przy uniwersyteckiej Harmonijce od wielu lat. Koncepcję nowej fontanny opracował toruński artysta Zbigniew Mikielewicz. Fontanna w jego ujęciu nawiązuje do słynnego dzieła Mikołaja Kopernika "O obrotach sfer niebieskich". Ma niewidoczną taflę wody, przysłoniętą granitowymi płytami z widocznym łacińskim tekstem i schematem układu heliocentrycznego, znanym z 8 strony dzieła toruńskiego astronoma. Na okręgach - orbitach poszczególnych planet - umieszczono 113 dysz wodnych, z których woda może wydobywać się w połączeniu z efektami świetlnymi. Dysza znajdująca się w centrum, w miejscu Słońca - umożliwia wyrzucanie wody na wysokość 5 m, zaś dysze na orbitach - do 4,5 m. Fontanna jest sterowana elektronicznie. Ewenementem na skalę Polski jest fakt, że specjalnie na potrzeby toruńskiego wodotrysku został skomponowany utwór muzyczny "Cosmopolis", zwykle bowiem do tego typu spektakli wykorzystuje się istniejące utwory muzyczne. Autorem kompozycji jest znany polski kompozytor i twórca muzyki filmowej Krzesimir Dębski. Nazwa utworu nawiązuje do nowej strategii promocyjnej Torunia, akcentującej astronomiczne i kosmopolityczne tradycje miasta. W nagraniu "Cosmopolis" wzięli udział muzycy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz Chór Astrolabium Wyższej Szkoły Bankowej.
Następnego dnia zwiedzaliśmy Geodium. Po wystawie zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się do autokaru. Po drodze wstąpiliśmy do KFC. Przed godziną 17 przyjechaliśmy pod szkołę. Opiekę nad nami sprawowała p. Marianna Dobek - wychowawczyni klasy Ic, p. Alicja Zagórowicz – wychowawczyni klasy Ia oraz p. Grażyna Napieralska. Wrażeń mieliśmy pod dostatkiem:)
Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych
Wcześnie rano, w sobotę 2 czerwca Wolontariusze wyruszyli na Białołękę. Zadaniem jednej grupy była pomoc w przygotowaniu obiektu Strumykowa do zawodów sportowych. Grupa druga odpowiadała za prawidłowy przebieg imprezy, pełniła rolę sędziów. Zadaniem grupy trzeciej była opieka nad zawodnikami.
Ponieważ pogoda nie sprzyjała zabawie na powietrzu, olimpiadę przeniesiono do hali sportowej. Zawodnicy z dużym zaangażowaniem starali się osiągnąć jak najlepsze wyniki.
W piątek, sobotę i niedzielę pracowaliśmy także w szeregach Fundacji "Dziewczynka z zapałkami".
Tym pracowitym weekendem zakończyliśmy tegoroczne akcje wolontariackie.
Bal 2012
1 czerwca 2012 o godzinie 17:00 tradycyjnym polonezem rozpoczął się 10-ty, jubileuszowy bal trzecioklasistów 2012.
Festiwal polsko-romski
Jak co roku grupa uczniów z naszego gimnazjum udała się dnia 31 maja do zaprzyjaźnionej szkoły przy ul. Weterynaryjnej 3, gdzie uczy się wielu Romów z Warszawy. Nasi gimnazjaliści mieli okazję poznać kulturę romską- zwyczaje, zajęcia, stroje, taniec.
Wszyscy się świetnie bawili, gdyż Romowie potrafią świetnie śpiewać, tańczyć i mile wspólnie spędzać czas. Wszyscy byli zaciekawieni elementarzem polsko-romskim i przyznali, że język cygański jest niezwykle trudny do nauczenia. O mniejszościach narodowych opowiadali pedagodzy tej szkoły- zwrócili uwagę na specyfikę metod nauczania, które różnią się od tych, jakie nasi uczniowie znają ze swej szkoły przy Polnej 7.
Odwiedziliśmy grób Patrona.
Z okazji obchodów 10-tej rocznicy nadania naszej szkole imienia Krzysztofa Kieślowskiego delegacja uczniów z klasy Id pod opieką wychowawcy, Anny Czepik, udała się na warszawskie Powązki, na grób Patrona. Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.
Maraton Sztafet
27 maja, na Kępie Potockiej odbył się kolejny warszawski bieg masowy - Maraton Sztafet. Od południa nasi Wolontariusze pomagali przy organizacji imprezy. Przygotowywali punkt startu i mety. Zabezpieczali bramki startowe, podawali wodę i wręczali medale biegaczom.
Wolonatriusze przygotowują szkołę do Uroczystości
28 maja, po lekcjach grupa wolontariuszy przygotowywała dekorację na uroczystość 10 rocznicy nadania szkole imienia Krzysztofa Kieślowskiego. Ostatnie poprawki skończyły się w godzinach wieczornych.
Spotkanie z dziennikarzem Andrzejem Morozowskim
28 maja uczniowie naszej szkoły spotkali się z dziennikarzem TVN 24-Andrzejem Morozowskim. Gość opowiadał o specyfice pracy dziennikarza zajmującego się polityką. Mówił o przygotowywaniu codziennych programów "na żywo" oraz porównywał pracę w redakcji radiowej i telewizyjnej. Odpowiadając na pytania wspominał swoją drogę dziennikarską.
Maraton Filmowy
25 maja w godzinach 17.00-23.30 odbył się II Szkolny Maraton Filmowy. Salą kinową stała się sala gimnastyczna. Miejsce foteli zajęły materace. Po sprawdzeniu biletów można było rozpocząć projekcję. Obejrzeliśmy trzy filmy obyczajowe. Jednym z nich był "Dekalog 10", w reżyserii naszego Patrona-Krzysztofa Kieślowskiego.
Spotkanie z poetką - Batszewą Dagan
24 maja, o godz. 12.00 odbyło się spotkanie z poetką - Batszewą Dagan. Była więźniarka, autorka wierszy i opowiadań o czasach Holokaustu w poruszający sposób opowiadała o swoich przeżyciach z czasów okupacji niemieckiej i o swoim pobycie w Auschwitz. W swoim tomiku wierszy "Błogosławiona bądź wyobraźnio-przeklęta bądź" mówi o sprawach niełatwych, wstydliwych, a nawet szokujących. Książki "Czika, pies w Getcie" czy "Gdyby gwiazdy mogły mówić" wykorzystuje do nauczania dzieci o Zagładzie. Spotkanie, które trwało ponad dwie godziny wyzwoliło masę emocji. Wielu z nas miało łzy w oczach. Wzruszenie udzieliło się również Pani Dagan. Wizyta Poetki była możliwa dzięki Pani Ewie Rudnik z Ambasady Izraela.
Wycieczka do Zakopanego klas III - 24 maja
Dolina Kościeliska
Jaskinia Lodowa
Spotkanie z dziennikarzem Piotrem Góreckim
24 maja o godz. 10.00 odbyło się spotkanie z dziennikarzem TVP, korespondentem z miejsc trudnych - Piotrem Góreckim.
W trakcie, prawie dwugodzinnego spotkania z młodzieżą nasz Gość opowiadał o swojej pracy. O sytuacjach kiedy stawał w obliczu ludzkich tragedii, międzynarodowych konfliktów, a nawet śmierci. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu zasypując Pana Góreckiego pytaniami.
Wycieczka do Zakopanego klas III - 23 maja
Wycieczka na Gubałówkę
Wizyta w parku linowym
Letni tor saneczkowy
Cmentarz na Pęksowym Brzysku
Krupówki
MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"
Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.
W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany
w Europie na terenie Francji
i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontiéres", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Uczniowie naszej szkoły co roku biorą udział w „Kangurze”. W tym roku wyróżnienie uzyskali: Michał Raszkowski z klasy Ic – 112punktów i Mateusz Jońca z klasy IIIc – 90 punktów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Warsztaty taneczne
22 maja w godzinach 12.00-13.30 odbyły się warsztaty taneczne prowadzone przez Michała Piróga. Spotkanie było nagrodą dla grupy naszych uczniów, którzy zajęli I miejsce w Polsce, w konkursie "SOS dla Świata" organizowanym przez WWF.
W zajęciach wzięło udział 30 osób. Spotkanie rozpoczęło się wręczeniem dyplomu zwycięzcom. Pozostały czas wypełniła muzyka i ćwiczenia taneczne. Na zakończenie były zdjęcia, autografy i rozmowa z naszym Gościem. Mimo dużego wysiłku i zmęczenia wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Warsztaty zorganizowane były przez WWF.
Wycieczka do Zakopanego klas III - 22 maja
Dzień 2
Spotkanie "Bezpieczne Tatry" w Muzeum Przyrodniczym TPN
Wycieczka piesza: Krupówki - Wielka Krokiew - zespół dworsko-parkowy w Kuźnicach
Gra terenowa w okolicach ośrodka
Spotkanie z kapelą góralską - nauka tańców i przyśpiewek.
Wycieczka do Zakopanego klas III - 21 maja
DZIEŃ 1
Udział w warsztatach ceramicznych - zapoznanie się z techniką pracy w glinie i próba toczenia na elektrycznym kole garncarskim (bardzo udana).
PREZENTACJA PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH
W dniu 10 maja uczniowie klas drugich, w obecności Pani Dyrektor Marii Rożko-Makowskiej i Pani Wicedyrektor Izabeli Rzepki, nauczycieli, kolegów i koleżanek z klas pierwszych, dokonali prezentacji projektów gimnazjalnych, do których przygotowywali się przez kilka ostatnich tygodni. Uczniowie pracowali w 18 grupach i realizowali projekty z różnych przedmiotów: religii, muzyki, plastyki, chemii, wychowania fizycznego, biologii, geografii i języków obcych. Opracowali między innymi takie tematy jak: „Dlaczego Mazury nazywamy cudem natury? Walory przyrodnicze i kulturowe regionu”, „Wieża Babel - prawda czy fałsz?”, „Miejsce muzyki polskiej w kulturze europejskiej”, „Aktywność sportowa - przymus czy przyjemność?”, „Nasze gimnazjum pełne kwiatów. Co daje nam życie wśród zieleni?”, „Melting pot - jedno państwo wiele nacji. Na czym polega wielokulturowość Stanów Zjednoczonych?”, „Czy stres szkolny może wywołać zaburzenia w pracy organizmu?”.
Bieżącą pracę nad przygotowaniem projektów monitorowali nauczyciele-opiekunowie.
Podczas realizacji projektów młodzież:
- planowała własne działania i organizowała współpracę z innymi,
- kształciła umiejętności pracy w zespole,
- rozwijała wyobraźnię i twórcze myślenie,
- samodzielne rozpoznawała problemy i opracowywała strategie ich rozwiązywania.
Uczniowie mieli także szansę efektywnie spędzić czas oraz nauczyć się odpowiedzialności
za efekt końcowy wspólnej pracy. Poszerzyli też swoją dotychczasową wiedzę z różnych dziedzin, nauczyli się wzajemnej współpracy i pozytywnego komunikowania się między sobą, wspólnego tworzenia planów i dzielenia się pracą. Jak sami przyznali najtrudniejsze było publiczne zaprezentowanie rezultatów projektu. Takie wystąpienie to nowe doświadczenie, które uczy zachowania w sytuacjach publicznych. Uwieńczeniem projektów były prezentacje multimedialne, plakaty, albumy, strony internetowe, scenki. Na naszych szkolnych korytarzach pojawiły się też piękne kwiaty. Prezentacje uczyły, bawiły, przestrzegały, a nawet wzruszały.
Gratulujemy wszystkim, a szczególnie grupom z klasy IIa, które zdobyły duże uznanie komisji.
Dziękujemy opiekunom za ich zaangażowanie i merytoryczną opiekę.

Lekcja Obywatelska w warszawskim Ratuszu.
11 maja w piątek najaktywniejsi uczestnicy Szkolnego Klubu Europejskiego z klas 2c i 3d wybrali się wraz z p. B. Czepik na Lekcje Obywatelską do Ratusza. Wszyscy byli bardzo podekscytowani tym jak będą wyglądały zajęcia. Na samym początku spotkaliśmy się z P. Andrzejem Rybusem- Tołłoczko doradcą Pana Wojewody Mazowieckiego, który oprowadzał nas po budynku i opowiadał jak wygląda praca w tej instytucji. W programie było też spotkanie z wojewodą mazowieckim p. Jackiem Kozłowskim. W swoim gabinecie opowiadał on nam o swoich obowiązkach. Dowiedzieliśmy się jakie sprawy możemy załatwić w urzędzie i dlaczego samorząd odgrywa tak ważną rolę w Warszawie i w państwie. Usłyszeliśmy o komórce zarządzania kryzysowego, która jest bardzo ważna i działa w czasie klęsk żywiołowych lub konfliktów. Po tak wyczerpującej lecz przyjemnej wycieczce każdy z nas wychodził z myślą, że jednak praca w Ratuszu wcale nie jest tak nudna jak się powszechnie uważa, a przede wszystkim jest nam wszystkim bardzo potrzebna.
Święto Konstytucji 3 Maja
Piętnastu Wolontariuszy brało udział w rozdawaniu medali uczestnikom XXII Biegu Konstytucji. Uczestnicy biegu wystartowali punktualnie o 11.00 Już po kilkunastu minutach na mecie pojawili się pierwsi biegacze. Przez godzinę Wolontariusze wręczali okolicznościowe medale i dyplomy.
Pogoda dopisała. Wszyscy uczestnicy imprezy z zadowoleniem będą wspominać ten rodzaj obchodów Święta Konstytucji 3 maja.
Szkolny Dzień Ziemi
W piątek odbyły się w naszej szkole obchody Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie wszystkich klas przez trzy tygodnie, przygotowywali prezentacje i plakaty - "Dobra energia wokół nas" i "Pozytywny i negatywny wpływ człowieka na środowisko".
Plakaty zawisły na szkolnych korytarzach. Najlepsze prezentacje zostały pokazane delegatom klas w sali multimedialnej. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film "Matka Ziemia-człowiek i środowisko".
Finał II edycji konkursu "I Ty możesz zostać inzynierem"
„Jedyny sposób by poznać, gdzie są granice naszych możliwości, to przekroczyć je dokonując tego, co niemożliwe”.
Artur C. Clarke

18 kwietnia 2012r. w Gimnazjum nr 36 im. Krzysztofa Kieślowskiego odbył się finał II edycji międzyszkolnego konkursu dla uczniów klas II śródmiejskich gimnazjów „ I Ty możesz zostać inżynierem”. Wszystkim finalistom należą się gratulacje za wiedzę i umiejętności. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Pani Dyrektor Marii Rożko-Makowskiej. Gratulujemy raz jeszcze i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy za rok do wspólnej nauki i zabawy.
Spotkanie z Siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera
Grupa uczniów klasy IIb, w ramach realizowanego projektu edukacyjnego, zorganizowała spotkanie z przedstawicielkami Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera.
Nasi Goście bardzo ciekawie opowiadali o Afryce i o problemach jej mieszkańców, koncentrując się na tamtejszych dzieciach. Siostry przywiozły ze sobą oryginalne afrykańskie instrumenty muzyczne, przedmioty codziennego użytku i biżuterię. Uczestnicy spotkania z ciekawością oglądali eksponaty, mogli też przymierzyć tradycyjne stroje i zadać nurtujące pytania. Wszyscy dostali wydawane w kilku językach egzemplarze czasopisma „Echo Afryki” i zakładki z przysłowiami z różnych stron świata.
Licytacja
W trakcie ostatniego "Dnia Otwartego" odbyła się Licytacja szmacianych lalek. Udało nam się zebrać 280,-zł
Pieniądze zostały przekazane na kupno wózka dla autystycznego 5-cio latka, Bartka. W wyborze koloru pomagał jego brat.
Wózek już jest kupiony.
Wszystkim dziękujemy za wsparcie.
A.Rajewska
GALERIA ZDJĘĆ
Paczki Świąteczne
Paczki Świąteczne zostały rozdane. W trakcie Loterii Fantowej zebraliśmy 362,50gr Wszystkim osobom, które włączyły się
w akcję jeszcze raz bardzo dziękuję.
Wesołych Świąt
A.Rajewska
GALERIA ZDJĘĆ
Projekt "Labirynt. Wybieraj dobrze"
2 kwietnia, w 7 rocznicę śmierci Jana Pawła II, grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w grze miejskiej
na placu Piłsudskiego. Chociaż pogoda nie sprzyjała zabawa była bardzo udana.
Osoby, które wzięły w niej udział wcieliły się w postaci
z powieści "Mecz o wszystko" - w Kubę, Pepe lubZdolnego. Bohaterowie, przenosząc się w czasie, napotkali ich rówieśnika, młodego Karola Wojtyłę, który rozpoczynał naukę w wadowickim gimnazjum.
Zadaniem uczestników gry miejskiej było przetrwanie roku
w gimnazjum u boku Wojtyły. Gra zaczynała się i kończyła wokół dużego labiryntu, na placu Piłsudskiego.
Projekt "Labirynt. Wybieraj dobrze" miał na celu zachęcić gimnazjalistów do podejmowania świadomych wyborów. Chodzi zarówno o podejmowanie wyborów codziennych, zwykłych,
jak i tych dotyczących całego życia. Dlatego zabawa
traktowała podejmowanie wyborów jako swoistą przygodę - chodzenie po labiryncie, gdzie dojście do celu uwarunkowane jest podejmowaniem dobrych wyborów. W "życiowym labiryncie" nastolatek nie jest sam. Jego życie pełne jest znaków, które pokazują mu, jak nie zgubić się w gąszczu decyzji. Jednym z takich znaków, wciąż żywym, choć z dnia na dzień bardziej odległym, jest osoba i nauczanie Karola Wojtyły,
a potem Jana Pawła II.
Godzina dla Ziemi
Grupa chętnych Wolontariuszy o godzinie 20.00 spotkała się w sobotę, 31 marca przed PKiN. Przygotowaliśmy event związany z akcją Godzina dla Ziemi, organizowaną przez WWF.
Rozstawiliśmy świeczki dookoła fontanny przed Pałacem Młodzieży i próbowaliśmy je zapalić w trakcie gaszenia świateł w okolicznych biurowcach i PKiN.
Niestety silny wiatr nie pozwolił na całkowite wykonanie zadania. Mimo licznych prób udało się zapalić tylko pojedyncze świeczki. Ale najważniejsze były chęci i świadomość celu naszego spotkania. Dołożyliśmy naszą cegiełkę do działań na rzecz ochrony środowiska. Wszyscy uczestnicy eventu, na pewno będą pamiętać o oszczędzaniu energii elektrycznej.
Wolontariat
Ostatni weekend był bardzo pracowity dla naszych Wolontariuszy.
Kilka grup pracowało od piątku do niedzieli w Bomi, dla Fundacji "Dziewczynka z zapałkami".
Dwie duże grupy wspierały Półmaraton Warszawski. Już o 7.00 (po zmianie czasu!)jedna z grup stawiła się na zbiórce do obsługi Stadionu Narodowego. Mimo wyjątkowo wczesnej pory i rześkiego powietrza, chętnie włączyła się do pracy.
Druga grupa zabezpieczała różne miejsca na trasie biegu. Od niej zależało bezpieczeństwo biegaczy. Wszyscy spisali się wzorowo. Dziękuję :-)
Prezentacja szkoły i spotkanie z Rodzicami kandydatów
21 marca, od godziny 17.00 można było zwiedzić nasze gimnazjum.Gości witali, oprowadzali po szkole i opowiadali o niej Wolontariusze.
W sali nr 27 odbywało się przedstawienie "Królowa śniegu",
w sali nr 20 Loteria Fantowa.
O godzinie 18.00 wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej gdzie Pani V-ce Dyrektor Izabela Rzepka przywitała gości.
O szkole opowiadali Przewodniczący Zespołów Przedmiotowych oraz Opiekun Samorządu Szkolnego i Szkolnego Wolontariatu.
Spotkanie umilił występ szkolnego chóru.
21 marca - Dzień Językowy
21 marca na Polnej był naprawdę Dniem na TAK.
Powitanie wiosny rozpoczęli przed szkołą Wolontariusze pisząc miłe słowa i rozdając uśmiechnięte buźki. Przekazywali przechodniom wiosenną, dobrą energię.
O godzinie 9.00 Wiosnę przywitał chór szkolny, pod batutą P. Grażyny Byczkowskiej.
Grupa teatralna przygotowana przez P. Alicję Zagórowicz, pokazała skecz o wiośnie.
Z dużym zainteresowaniem słuchano także fragmentów książki „Mały Książę”, czytanych w różnych językach: koreańskim, białoruskim, hiszpańskim, niemieckim i francuskim.
Swoją wiedzę o Hiszpanii można było sprawdzić pod bacznym okiem P. Marianny Grodzkiej- Marziano. Wiadomości o krajach europejskich przedstawiano w obecności P. Iwony Szoty.
Sprawnością fizyczną chwalono się w sali gimnastycznej, w trakcie zawodów drużyn językowych. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Najlepszy wynik wywalczyła drużyna języka francuskiego.
Po godzinie 10-tej reprezentanci klas przedstawili przygotowane stroje historyczne. Najbardziej podobały się przebrania: Napoleona Bonaparte (kl.3b);
Elżbiety I (kl.3d); Winstona Churchilla (kl.1c) i Joanny d Arc (kl.2d).
Miłym zakończeniem Pierwszego dnia Wiosny było
karaoke – konkurs piosenki angielskiej.
Pierwsze miejsca wyśpiewały klasy 2c i 3b; 3c oraz 1c i 1b.
Nasz Dzień Językowy toczył się pod hasłem „Dobro podaj dalej…”.
W trakcie całej imprezy odbywała się Loteria Fantowa przygotowana i prowadzona przez Wolontariuszy. Wszystkie losy wygrywały, a niektóre nagrody były naprawdę cenne.
Zebrane pieniądze przeznaczone są na paczki świąteczne.
Wiosennie przystrojona szkoła i wiosenne nastroje bez wątpienia przekonały wszystkich, że wiosna już zawitała w naszych progach.
Warsztaty edukacyjne
W czwartek 8 marca o godz. 16 grupa ochotników z naszej szkoły zebrała się pod gmachem głównym Politechniki Warszawskiej, w celu uczestniczenia w warsztatach edukacyjnych
"O świetle, polaryzacji i holografii".
Warsztaty organizowało koło naukowe fizyków.
Na zajęciach dowiedzieliśmy się między innymi - Co to jest światło? Dlaczego ciała świecą? O czym mówią prawa załamania, odbicia, dyfrakcji i interferencji? Czym jest polaryzacja?
Co wspólnego ze światłem ma pilot do telewizora i antena radiowa?

Aby było nam łatwiej wszystko zrozumieć, po części teoretycznej studenci przygotowali dla nas 5 stanowisk. Na każdym, pod okiem studentów, wykonywaliśmy samodzielnie doświadczenia związane z polaryzacją oraz prawem odbicia i załamania światła. Dowiedzieliśmy się jak działa pryzmat, interferometr, spektroskop i labirynt optyczny.
Następnie odbył się konkurs, aby wygrać atrakcyjne nagrody wystarczyło odpowiedzieć na jedno pytanie, o tematyce światła.
Na koniec organizatorzy zaprowadzili nas do laboratorium holografii, gdzie zaprezentowali nam w jaki sposób powstają hologramy i jaką rolę mogą odegrać w przyszłości. Przy okazji można było zrobić sobie zdjęcie w termowizji specjalnym aparatem.
Podsumowując uważam, że zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące, m.in. dlatego, że studenci opowiadali o tym, co lubią.
Polecam wszystkim te warsztaty i zapraszam na kolejne etapy.

Damian Grzegórski II c


Konkurs
W czwartek, 15 marca delegaci Szkolnego Wolontariatu brali udział w przesłuchaniu Konkursu "Ośmiu Wspaniałych".
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
GALERIA ZDJĘĆ
Pomagamy dzieciom
W niedzielę 11 marca, w Hotelu Sofitel Victoria, odbyła się VI Charytatywna Aukcja Dzieł Sztuki zorganizowana przez Fundację Sue Ryder. Dochód z aukcji został przeznaczony na budowę przedszkola dla dzieci niepełnosprawnych w Helenowie. Pod młotek poszło około 90 pięknych obrazów polskich malarzy współczesnych.
Licytacja była bardzo emocjonująca, a jej uczestnicy nie żałowali pieniędzy wiedząc, że wspierają taką wspaniałą inicjatywę. Prowadzący aukcję umiejętnie podbijał stawkę.
Zadaniem uczniów z naszej szkoły było zaprezentowanie kolejnych licytowanych obrazów. Nasze gimnazjum reprezentowali: Kasia Maślanko, Sara Prokurat, Ula Polańska, Wiktoria Laskowska z klasy 1d, Jakub Pietraszko, Igor Sobiech z klasy 2c oraz Ada Daniłowicz i Patrycja Smolińska z 3c.
Pomysł, abyśmy wzięli udział w wydarzeniu wyszedł od Pani Barbary Czepik, która towarzyszyła nam na miejscu. Jesteśmy dumni, ze poświęciliśmy nasz wolny czas, aby pomoc potrzebującym dzieciom.


Wiktoria Laskowska kl. 1D
Podziękowanie
12 marca o godzinie 12.00, w teatrze Guliwer odbyło się spotkanie Wolontariuszy pracujących przy Ogólnopolskim Balu dla Osób Niepełnosprawnych.
Dyplomy z rąk Prezesa Fundacji "Świat na TAK" - Pani Joanny Fabisiak odebrało 27 Wolontariuszy z naszej szkoły. Kolejny raz okazaliśmy serce i poświęciliśmy czas osobom potrzebujących wsparcia.
Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów
28 lutego odbyły się przesłuchania w ramach konkursu muzycznego "Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów".

W kategorii solistów:
Zhanna Viznovych z klasy II b zdobyła Srebrną Wenę
Karolina Klaus z klasy III c zdobyła Brazowa Wenę

Gratulujemy!!!
Licytacja
W trakcie dzisiejszego "Dnia Otwartego" odbyła się licytacja szmacianych lalek, wykonanych przez naszych uczniów. Rodzice mogli kupić lalkę za wylicytowaną przez siebie cenę. Stawką wyjściową było 5,-zł
Dzięki hojności Rodziców udało się zebrać ponad 200,-zł. Pieniądze przekazane będą na zakup wózka spacerowego dla autystycznego 5-cio latka.
Targi Edukacyjne w Pałacu Kultutry i Nauki
2 marca, w piątek w ramach zajęć lekcyjnych wszyscy trzecioklasiści z naszej szkoły wybrali się na targi edukacyjne do Pałacu Kultury.
Na miejscu uczniowie mogli bliżej zapoznać się ze szkołami ponadgimnazjalnymi, dzięki wielu stoiskom przygotowanym przez uczniów liceów i techników. Było mnóstwo ulotek, informacji a starsi koledzy służyli pomocą i radą w sprawie szkoły. Licealiści dwoili się i troili by przyciągnąć uwagę do swojej szkoły. Zachwalali, puszczali muzykę, były dekoracje a nawet szkolny chór. Po takim doświadczeniu chyba choć trochę każdemu rozjaśniła się myśl o swojej przyszłości.
Obóz narciarski w Białce Tatrzańskiej
W dniach 26 lutego - 3 marca 2012 uczniowie naszego gimnazjum wraz z uczniami Zespołu Szkół nr 68 (Hoża) przebywali na obozie narciarskim w Białce Tatrzańskiej.
Wszyscy doskonalą swoje umiejętności narciarskie i odkrywają uroki nowych tras. Nie zapominamy, że uczyć się trzeba także tu! Po obiedzie czytamy "Pana Tadeusza", rozwiązujemy testy egzaminacyjne. Pozdrawiamy wszystkich nieobecnych z nami:)
Dziewczynka z zapałkami
Kolejny raz nasi Wolontariusze włączyli się do akcji Fundacji z Łodzi - "Dziewczynka z zapałkami". Przez trzy dni - piątek, sobotę i niedzielę zbierali produkty żywnościowe w Bomi przy ul.Puławskiej. Zbiórka przeznaczona jest dla Domów Samotnych Matek. Wolontariusze pracują na zmianach, po trzy godziny.
Dziękuję
A.Rajewska
Najlepsza frekwencja
Pyszny tort osłodził dzisiejsze lekcje uczniom klasy 1b. Taką nagrodę za najlepszą frekwencję w I semestrze ufundowała Rada Rodziców. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy inne klasy do zmniejszenia ilości nieobecnych godzin.
GALERIA ZDJĘĆ
Ogólnopolski Bal Karnawałowy dla Osób Niepełnosprawnych
18 lutego 2012, od wczesnych godzin rannych Nasi Wolontariusze brali udział w przygotowaniach do Balu Karnawałowego w Pałacu Kultury i Nauki. Bal odbywał się pod hasłem Euro 2012. Przygotowywano dekorację i salę konsumpcji.
O godzinie 13.00 ekipę poranną zmieniła grupa obsługująca windy i opiekująca się niepełnosprawnymi uczestnikami Balu.
Wspólna zabawa trwała do 18.00 Zadaniem kolejnej grupy było sprzątnięcie sal. W sumie Bal wspierało 30 osób. Wszystkim bardzo dziękuję za poświęcenie wolnego, sobotniego czasu na rzecz innych :-)))
A.Rajewska
Dyskoteka
Walentynki i Tłusty Czwartek były okazją do wspólnej zabawy na dyskotece szkolnej. Od 17.00 do 20.00 w murach szkolnych brzmiała muzyka i śmiechy uczestników imprezy.
GALERIA ZDJĘĆ
UJAWNILIŚMY TELEWIZYJNE SZTUCZKI
13 lutego 2012 r. w naszym gimnazjum odbył się III Szkolny Turniej Antyreklamy.
W konkursie pod hasłem “Reklama na opak” wzięło udział osiem zespołów.
Zadaniem każdej drużyny było przedstawienie parodii popularnych telewizyjnych reklam.

Zespoły były oceniane w 4 kategoriach: umiejętności aktorskie, stopień parodii reklamy, kostiumy i scenografia oraz zainteresowanie odbiorców. W skład jury wchodzili: Pani Dyrektor Maria Rożko-Makowska, nauczyciel informatyki Pan Ryszard Rogacz oraz uczniowie klasy 3c: Paulina Sałyga i Piotr Wojdyga. Turniej przygotowała klasa 3c, która wygrała poprzednią edycję. Całość imprezy poprowadzili: Ada Daniłowicz, Dominika Budkus i Piotr Bandurski z 3c.

W sali nr 26 zebrała się duża grupa widzów, kibiców a nawet pojawili się absolwenci naszej szkoły. Największe uznanie jurorów zyskał występ drużyny z klasy 2c, która zajęła 1. miejsce. Nasi koledzy sparodiowali m.in. reklamę serka Danio z Małym Głodem. Drugim miejscem uhonorowano klasę 2c za antyreklamę Kinder Bueno. Na podium znaleźli się także uczniowie z klasy 3d, którzy sparodiowali reklamę „Siedzę na koniu”. Ich występ zdobył też największe brawa widowni. Wyróżnienia otrzymały zespoły z 1a i 3b. Laureaci otrzymali dyplomy Klubu Europejskiego i nagrody - gry komputerowe, kalendarze, notesy, opaski i inne gadżety związane z polską prezydencją w Radzie UE.

Celem turnieju jest ukazanie sztuczek, jakie stosuje się w reklamie.
Konkurs odbywał się pod merytoryczną opieką Pań Barbary i Anny Czepik.
Wszyscy nie możemy się już doczekać kolejnego Turnieju Antyreklamy!

Wiktoria Laskowska, Sara Prokurat kl.1d
Walentynki
Ile pięknych piosenek, i ile pięknych wierszy
Ile listów i kartek, na wyścigi "kto pierwszy".
Ile maili, lizaków, miłosnych telefonów
I ile czułych wyznań szeptanych po kryjomu.

W ruch pójdą telefony, sms-y, komórki:
Żona pisze do męża, czuły ojciec do córki,
Córka zaś do chłopaka, a sąsiad do dziewczyny.
Dzisiaj Święty Walenty ma swoje imieniny.

Chłopcy piszą do dziewczyn, dziewczyny do chłopaków,
Wręczamy sobie kwiaty, cieszymy się z pluszaków,
Snujemy wspólne plany, bo każdy o czymś marzy.
Takie Święto jak dzisiaj, to raj dla sklepikarzy.

Gdybyś Drogi Walenty wiedział to przed wiekami,
Że tyle zamieszania zrobisz imieninami,
Że Twoje ideały, które głosiłeś szczytnie
Służyć będą mamonie i tam gdzie handel kwitnie.

W każdym porządnym wierszu na końcu bywa pointa:
"Kochajmy Bliskich Ludzi na co dzień nie od święta".
I pamiętajcie wszyscy, że nie w prezentach sedno,
Bo jeśli kogoś kochasz, wystarczy tylko jedno:
"KOCHAM CIĘ".

Z okazji Walentynek zorganizowana była Poczta Francuska
i konkurs międzyklasowy "RAZ NA CZERWONO"
I miejsce - kl.1b (27 czerwonych elementów ubrania)
II miejsce - kl.3b (26 elementów)
III miejsce - kl.1c (25 elementów)
Gratulacje dla Zwycięzców :-)
GALERIA ZDJĘĆ
I etap II edycji międzyszkolnego konkursu "I Ty możesz zostac inżynierem"
8 lutego 2012r. w Gimnazjum nr 36 im. Krzysztofa Kieślowskiego odbył się pierwszy etap II edycji międzyszkolnego konkursu dla uczniów klas II śródmiejskich gimnazjów „I Ty możesz zostać inżynierem”.
Organizatorami konkursu są nauczyciele matematyki, fizyki i chemii naszego gimnazjum. Do konkursu przystąpiło 6 drużyn. Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonała Pani Dyrektor Maria Rożko-Makowska. Uczniowie pracowali w trzyosobowych drużynach. Do rozwiązania mieli 5 zadań z zakresu matematyki, fizyki i chemii. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużymi umiejętnościami i wiadomościami. Do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się 18 kwietnia 2012r., zakwalifikowały się cztery drużyny. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za wyrównaną walkę oraz zdrową rywalizację.
Radio Sromowce
„RADIO SROMOWCE”

Cześć, sie ma Ziomale – tu „Radio Sromowce”,
Tu latem na halach pasają się owce,
Tu krążą legendy o zbójcach i czartach,
A zimą turyści śmigają na nartach.

I chociaż na dworze mróz tęgi się sroży,
Wciąż wycisk nam dają nasi instruktorzy.
Codziennie zjeżdżamy slalomem, „na krechę”,
Ci wybrali narty, inni wolą dechę.

Choć ferie minęły, daleko wakacje,
Jak nam będzie nudno „skoczym na Słowację”.
A jak chęć zakupów przyjdzie nam do główki,
To nas wychowawcy wezmą na Krupówki.

Wy to macie fajnie, zostaliście w Warszawie,
Wam co dzień na lekcjach czas płynie ciekawie.
A my tu w Sromowcach jaki wybór mamy ?
Narty, snowboard, bilard i w ping-ponga gramy.

Wy możecie chodzić na ósmą do szkoły,
A my tu siedzimy jak jakieś „matoły”.
Nudno bez nauki, smutno bez klasówek,
Tęskno do rodziców….. Dość już tych wymówek.

Żart wszyscy skumali, wiedzą co jest grane,
Mamy „extra tydzień”, a Wy przechlapane.
Spotkamy się w szkole i właśnie dlatego,
Pozdrawiamy wszystkich ludzi z „Kieślowskiego”.

Klasa Ic w Centrum Nauki Kopernik
10 stycznia 2012 wybraliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Spędziliśmy tam ok. 2 godzin. Znajdujące się tam wystawy zrobiły na nas niesamowite wrażenie. Kiedy skończyliśmy zwiedzać, pożegnaliśmy się i każdy poszedł w swoją stronę. Mamy nadzieję, że takie wycieczki będą częściej.

Monika Waligóra
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
XX-Jubileuszowa Edycja WOŚP ruszyła o godzinie 10.00
30 Wolontariuszy z naszej szkoły odebrało identyfikatory, puszki i serduszka. Z zapałem i dobrym humorem cała grupa wystartowała sprzed szkoły kwestować w szeregach WOŚP. Po pracowitym dniu wszyscy spotkają się na "Światełku do nieba".
Jasełka 2011
W naszym gimnazjum Jasełka cieszą się ogromnym powodzeniem - grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i wszyscy uczniowie chętnie zbierają się w sali gimnastycznej, by raz w roku stać się uczestnikiem tego niecodziennego widowiska. Prócz kolędników (wolontariusze) przybyli do nas także Trzej Królowie, surowy Herod, Maryja i Józef z dzieciątkiem, pastuszkowie oraz wszechogarniająca, wszechobecna upersonifikowana Śmierć. Tym razem, prócz znanych i mniej popularnych kolęd, przygotowanych przez chór szkolny wraz z panią Byczkowską, mogliśmy obejrzeć także dość nietypowy program wigilijny przygotowany przez panią Zagórowicz.
Młodzi ludzie ukazali problem izolacji, samotności, powierzchowności naszego życia i problem pustki, która czasem pojawia się w rodzinach wypalonych z tradycji.
Nie zabrakło też rozważań na temat braku miłości i akceptacji w życiu każdego człowieka.
A przecież i młodzi i starsi tak dobrze pamiętają słowa ze znanej piosenki Beatlesów:
All you need is love (Miłość jest wszystkim, czego potrzebujesz”).
Po wręczeniu nagród za konkursy Dyrekcja szkoły życzyła całej społeczności uczniowskiej ciepła, bliskości, szczęścia i wzruszeń w nadchodzącym czasie. Podkreśliła, że w życiu najważniejsze są chwile, które łączą!
Następnie przenieśliśmy się do swoich sal lekcyjnych, w których uczniowie przygotowali świąteczne niespodzianki i przy cichej melodii wigilijnych kolęd dzielili się opłatkiem z wychowawcami.
"Opłatek" Szkolnego Wolontariatu
21 grudnia, po lekcjach Wolontariusze spotkali się z przedstawicielem Banku Żywności, dla którego zbierali żywność w Carrefourze/Złote Tarasy. Zebraliśmy aż 700 kg produktów!
Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i dzieląc się opłatkiem życzyli sobie Wesołych Świąt i dużej aktywności w przyszłorocznej pracy wolontariackiej.
Paczki Świąteczne
Świąteczne Paczki zostały rozdane.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli ciasta do Świątecznej Kawiarenki i wszystkim gościom, którzy wsparli naszą akcję.
GALERIA ZDJĘĆ
"SOS dla Świata"
Zdobywcy I miejsca w Konkursie WWF "SOS dla Świata" odebrali pierwszą część nagrody. Ekologiczne koszulki i torby dostaliśmy "pod choinkę". Teraz czekamy na nagrodę główną-warsztaty taneczne z Michałem Pirógiem.
GALERIA ZDJĘĆ
Najdłuższy łańcuch
W międzyklasowym Konkursie Świątecznym na najdłuższy łańcuch, wygrała klasa 1a.
Zrobiony przez uczniów tej klasy łańcuch miał długość 20 korytarzy. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy Wesołych Świąt.
Jasełka w przedszkolu "Tęczowy Promyk"
W poniedziałkowe przedpołudnie Wolontariusze naszej szkoły, odwiedzili dzieci z przedszkola przy ul. Olszewskiej.
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, wystąpili z przedstawieniem Jasełek. Ponieważ kilka osób niespodziewanie zachorowało, w spektaklu brali udział Wolontariusze nie uczestniczący wcześniej w próbach. Nic dziwnego, że występowi towarzyszyła trema i napięcie. Mimo problemów, wszystko udało się znakomicie. Jasełka bardzo się podobały. Mali odbiorcy żywiołowo reagowali na to co działo się na scenie. Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie. Wszyscy życzyli wszystkim Wesołych Świąt i Dobrego Nowego Roku.
Wolontariusze na spotkaniu Wigilijnym w Ratuszu
W poniedziałek, 19 grudnia delegacja Szkolnego Wolontariatu uczestniczyła w Spotkaniu Wigilijnym w Ratuszu.
Gości przywitał v-ce Prezydent Warszawy p.Jacek Wojciechowicz i prezes Fundacji "Świat na TAK", p. Joanna Fabisiak.
Niespodzianką były Jasełka przygotowane przez mieszkańców Domu Opieki w Wilanowie. Występ Seniorów przyjęty był owacyjnie przez Wolontariuszy. Na spotkaniu zjawił się również Św.Mikołaj z prezentami. Czas upłynął miło i szybko przy wspólnym kolędowaniu i życzeniach Świąteczno - Noworocznych.
Artyści Teatru Powszechnego w naszej szkole
14 grudnia 2011. Gimnazjum nr 36 im. Krzysztofa Kieślowskiego odwiedzili młodzi artyści Teatru Powszechnego. Wśród nich znalazła się Joanna Osyda - główna bohaterka popularnego serialu pt. "Majka".
Nasi mili goście realizują spektakl dotyczący problemów nastoletnich dziewcząt. W swoim przedsięwzięciu chcieli wykorzystać wypowiedzi kilku uczennic III klasy gimnazjum.
O swoich marzeniach i zainteresowaniach opowiadały: Ola Cherczyńska, Zosia Wilewska, Ada Daniłowicz i Dominika Budkus.
Już teraz zapraszamy do Teatru Powszechnego na spektakl, w którym swój udział zaznaczyły nasze koleżanki.
O premierze będziemy informować.
GALERIA ZDJĘĆ
Wigilia klasowa klasy 1c
Jest taka tylko jedyna, jedna, jedyna co radosnym mrugnięciem Wigilię zaczyna.
A kiedy wreszcie ta gwiazdka uśmiechnie się wesoło,
Zapalimy świeczki na choince, zasiądziemy do wspólnego stołu!

13 grudnia, po zebraniu rodziców, w sali nr 24 odbyła się nasza wigilia klasowa. Spędziliśmy ją z p. Dyrektor Marią Rożko-Makowską, z p. wicedyrektor Izabela Rzepką, naszą wychowawczynią i z naszymi rodzicami. Podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia na nadchodzący nowy rok. Następnie usiedliśmy do stołu, gdzie czekały na nas słodkości. Była to pierwsza wigilia w takim gronie, ale trzeba przyznać, że była udana.

Wam wszystkim życzymy, aby ten świąteczny czas był chwilą wytchnienia od codzienności, aby te dni upłynęły w zdrowiu i radości. Pod świąteczną choinką niech znajdzie się szczęście co daje radość, miłość co niesie pokój, zdrowie co rodzi wytrwałość, wiara co prowadzi nadzieję, życzliwość i wzajemne zrozumienie. Nadchodzący Nowy Rok niech będzie rokiem spełnionych nadziei i oczekiwań, a każdy dzień niech niesie pomyślność i spokój. Życzymy dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro.
Monika Waligóra
Kawiarenka Świąteczna
Kolejny już raz, na ostatnim zebraniu przed Świętami Bożego Narodzenia, Wolontariusze zorganizowali Świąteczną Kawiarenkę.
Czekając na spotkanie z nauczycielami, Rodzice mogli spędzić czas przy kawie lub herbacie oraz cieście.
Wszystkie słodkości przygotowali uczniowie naszej szkoły.
Choinkowe światełka i kolędy stworzyły prawdziwie świąteczny nastrój.
Całkowity dochód ze sprzedanych ciast przeznaczony jest na świąteczne paczki dla dzieci w trudnej sytuacji.
Zebraliśmy 635,-zł.Wszystkim serdecznie dziękujemy.
30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

30-ta rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, uchwalonego dekretem Rady Państwa.

W niedzielę 13 grudnia 1981 r. od godziny 6:00 rano przez cały dzień radio i telewizja nadawały przemówienie I sekretarza KC, premiera i ministra obrony narodowej w jednej osobie, czyli generała Wojciecha Jaruzelskiego, który ogłosił wprowadzenie stanu wojennego na terenie całego kraju.

Zaczęły obowiązywać przepustki, godzina milicyjna, cenzura. Na ulicach pojawiły się czołgi i wojsko. Władzę przejęła Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego (WRON)
z W. Jaruzelskim na czele.

Oficjalnym powodem wprowadzenia stanu wojennego była pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju. Innym powodem miała być groźba zbrojnej interwencji radzieckiej w Polsce.
Do dziś trwają burzliwe dyskusje, czy interwencja ze Wschodu była realnym zagrożeniem, czy pretekstem… Stan wojenny był okazją do brutalnego rozprawienia się z opozycją – zaczęły się masowe internowania (aresztowania bez wyroku sądu) i prześladowania działaczy zdelegalizowanej NSZZ „Solidarność”.

Stan wojenny stał się jednym z symbolów terroru PRL-u. Został zniesiony dopiero dwa lata później – w lipcu 1983 roku. W 2011 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że stan wojenny został wprowadzony niezgodnie z ówczesną konstytucją.
Mikołajkowe wyjście klasy Ic
W piątek, 9 grudnia wraz z naszą wychowawczynią, Panią Marianną Dobek oraz mamą naszej koleżanki Patrycji wybraliśmy się do Galerii Mokotów na kręgle. Pojechaliśmy tam tramwajem nr 18. Do dyspozycji mieliśmy 2 godziny gry. Połączyliśmy się w grupy i od godziny 11.00 zaczęliśmy grać. Bawiliśmy się świetnie, integrując się jeszcze bardziej!
Monika Waligóra
Nasz priorytet - Wolontariat
Przedstawiciele naszego, szkolnego Wolontariatu wzięli udział w warsztatach Fundacji Nowe Media. Temat zajęć - „Nasz priorytet: wolontariat!”.
Trenerzy Fundacji Nowe Media przeprowadzili 6-godzinne warsztaty. Podczas zajęć poruszone były zagadnienia dotyczące Unii Europejskiej i wolontariatu jako formy aktywności obywatelskiej. W trakcie zajęć przybliżono również narzędzie pozwalające tworzyć internetowe publikacje multimedialne, czyli qmamy. Trenerzy przygotowali uczestników warsztatów do zrobienia własnego wydania e-gazety promującej wolontariat w ich lokalnej społeczności. W finale projektu, w głosowaniu on-line internauci wybiorą najlepsze multimedialne publikacje – spośród wszystkich powstałych w ramach projektu „Nasz priorytet: wolontariat!”. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody.
Warsztat metodyczny dla nauczycieli połączony z lekcją modelową w klasie II b, temat: „Prezydencja Polski w radzie UE” – próba podsumowania.
7 grudnia br. w Gimnazjum nr 36, im. K. Kieślowskiego, spotkali się nauczyciele z warszawskich szkół
gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na warsztacie metodycznym. W spotkaniu uczestniczyli także
Pani Dorota Ortyoska z MSZ, Centrum Informacji Europejskiej i Gert Roehrborn z Polskiej Fundacji
im. Roberta Schumana.

Uczestnicy warsztatu obejrzeli lekcję modelową WOS w klasie II b. poprowadzoną przez Barbarę Czepik, nauczycielkę WOS i doradcę metodycznego WCIES.

Uczniowie opowiedzieli o swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach, związanych z prezydencją
Polski w Radzie UE.
Przygotowali prezentacje multimedialne, foldery, ulotki, plakaty dotyczące tematu. Przygotowali też flagi UE i Polski. Przeprowadzili konkurs wiedzy o polskiej prezydencji w Radzie UE. Zdobyli gadżety z logo polskiej prezydencji i rozdali uczestnikom warsztatu. Gimnazjaliści
mówili o priorytetach polskiej prezydencji, wymienili imprezy, które już się odbyły w Polsce i Europie
w ramach naszej prezydencji. Przypomnieli jakie jeszcze imprezy się odbędą.
Zaprezentowali ciekawostki związane z polską prezydencją, wskazali jak wykorzystaliśmy szanse promocji naszego
kraju podczas 6 miesięcy prezydencji. Wskazali kraje w ramach trio prezydencji.
Nauczyciele, uczestniczący w warsztacie wysoko ocenili wiedzę i umiejętności uczniów.
Spodobała się aktywność, kreatywność i samodzielność uczniów w przygotowaniu zespołowych projektów
dotyczących prezydencji Polski.
W dyskusji po lekcji goście, zwrócili uwagę na dużą wiedzę
i zaangażowanie uczniów, którzy zasłużyli na wyróżnienie i pochwałę.
Podczas spotkania nauczyciele wymienili doświadczenia dotyczące stosowania aktywnych metod pracy na lekcjach oraz na zajęciach pozalekcyjnych.
Wychowawczyni klasy II b, Pani Marianna Grodzka, opowiedziała zebranym o swojej pracy wychowawcy. Wszyscy obecni, wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnym warsztacie.
Dziękuję uczniom za wspaniałą lekcję, a przybyłym nauczycielom za udział w spotkaniu oraz wymianę doświadczeń i udział w dyskusji.

Barbara Czepik
Doradca metodyczny WCIES.
Światowy Dzień Wolontariatu
Wolontariusze z naszej szkoły, z małym poślizgiem, obchodzili Światowy Dzień Wolontariatu.
Przy wspólnej zabawie, do grona klubowego, oficjalnie przyjęci zostali nowi Wolontariusze.
Należało wykonać różne zadania:
1.plastyczne - rysunek opiekuna klubu
2.wokalne - wyśpiewać artykuł z gazety
3.taneczne - zatańczyć ze szczotką
4.kulinarne - zjeść oranżadkę w proszku
5.kosmetyczne - poddać się makijażowi
Na zakończenie Pani Dyrektor, Maria Rożko-Makowska wręczyła znaczki klubowe i życzyła owocnej działalności wolontariackiej. Zabawę osłodziły czekoladowe mikołajki.
Projekt edukacyjny klasy III
6 grudnia 2011 pierwszy, publiczny pokaz projektów edukacyjnych przygotowanych przez uczniów klas trzecich.
6 grudnia, Dzień Czerwonej Czapki - Szkolne Mikołajki
Dzisiaj rano zawitał w naszej szkole Mikołaj.
Razem ze swoimi pomocnikami, rozdawał cukierki i życzył pomyślności.
Sprawdzał czy wszyscy mają mikołajkowe czapki.
Wygrała klasa 1b, w której 20 osób założyło czerwone czapki.
Gratulujemy!
Maraton jądrowy
W dniu 2 XII osoby przygotowujące się do konkursu z chemii wzięły udział w "Maratonie jądrowym", który odbył się w starej bibliotece UW. Mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładów: " Energetyka jądrowa a inne sposoby pozyskiwania energii", "Promieniotwórczość na granicy świata jąder atomowych", przeplatanych doświadczeniami chemicznymi. Mogliśmy zaobserwować powstanie Ogrodu Chemicznego i inne reakcje w wyniku których powstaje światło (np. Chemiczne Latarki,Spirala światła), a w przerwach skorzystać z bufetu i przekonać się, że w specjalnych warunkach kontakt z prądem nie jest dla nas zagrożeniem. Dowiedzieliśmy się też jak działa Ogniowe Tornado. Niestety w połowie prezentacji o "Nowej Tablicy Mendelejewa" pojawiły się problemy techniczne kończąc przedwcześnie nasze spotkanie.

Weronika Martyniuk
Konkurs Ekologiczny "SOS dla Świata"

Wyniki konkursu dla szkół gimnazjalnych!
Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu "SOS dla świata" o problematyce ekologicznej, skierowanego do uczniów gimnazjów z całego kraju i ich szkolnych opiekunów.

Konkurs został zorganizowany w związku z kampanią WWF Polska „SOS dla świata", przybliżającą 6 głównych problemów ekologicznych Ziemi i promującą proekologiczne zachowania wśród Polaków w celu zachęcenia uczniów do przyjaznego środowisku stylu życia, a w szczególności do zachowań przeciwdziałających globalnym problemom ekologicznym.
Zgromadziliśmy wiele zgłoszeń a wybór, przed którym stanęło jury, był bardzo trudny!
Ostatecznie postanowiliśmy nagrodzić następujące szkoły:

Miejsce I
Klasa/grupa z Gimnazjum nr 36 im. Krzysztofa Kieślowskiego w Warszawie, ul. Polna 7, której opiekunem jest Pani Anna Rajewska za następującą wypowiedź:
Królowi co królewskie, co boskie oddaj Bogu,
Naucza nas Kieślowski w filmowym DEKALOGU.
ja chociaż jestem młody i niezbyt "mocny w piórze"
Też chciałbym swój DEKALOG podarować naturze.

Lat mam dopiero...naście i w głowie jeszcze pstro,
Lecz w sprawach ekologii wiem dobrze jak i co.
Niech więc we wszystkich domach: brat, siostra, mama, tata
Przyłączą się do akcji "SOS dla Świata".

Chociaż czasami trudno, choć bywa że się wściekam,
To dziś przed Wami stojąc, uroczyście przyrzekam:
Żyć zawsze w pełnej zgodzie z naturą i ze Światem,
A mój EKO DEKALOG stanie się moim bratem.

Wielu się puka w czoło i mówi, że to durne,
Ty jednak bądź mądrzejszy...

Chroń faunę, dbaj o florę, niech inni będą z Tobą
A idąc po zakupy, zabieraj torbę z sobą.
Lecz jeśli jej zapomnisz, to swe zakupy liczne,
Zapakuj zawsze z głową w torby ekologiczne.

A kiedy myjesz zęby wieczorem idąc spać,
To zakręć krany z wodą, bo po co ma się lać?
Gdy stoisz pod natryskiem i mydlisz swoje ciało
Niech woda się nie leje, na Świecie jej zbyt mało.

Na koniec jeszcze jedno: segreguj zawsze śmieci,
Bo ZIEMIĘ "pożyczamy od wnuków i od dzieci".
Przechodniem Tu jesteśmy, od dziada i pradziada
Zostawmy więc porządek po sobie - tak wypada.

Teraz pełen energii, po powrocie z wakacji,
DEKALOG wcielaj w życie i przyłącz się do akcji.
Gdybyś kiedyś zapomniał jaki jej główny cel
To zawsze możesz sprawdzić na : wwf.pl
Nagrodą główną jest spotkanie zwycięskiej klasy/grupy uczniów z Michałem Pirógiem – jedną z gwiazd biorących udział w kampanii „SOS dla świata”.
Michał Piróg przygotuje dla klasy/grupy specjalny układ choreograficzny inspirowany ochroną przyrody i nauczy klasę/grupę wykonywać przygotowany układ.
Nagroda zostanie zrealizowana do końca roku szkolnego 2011/2012, w terminie ustalonym ze zwycięską klasą/grupą.


Świąteczna zbiórka żywności
Pierwsza zmiana Wolontariuszy rozpoczęła dziś rano świąteczną zbiórkę żywności w Carrefourze - Złote Tarasy.
Zbiórkę, która potrwa trzy dni 2-4 grudnia, organizuje Bank Żywności SOS.
Nasi Wolontariusze będą pracować przez trzy dni, na dwóch zmianach. Będą rozdawać ulotki i pakować dary.
Światowy Dzień Walki z AIDS
W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Od rana Wolontariusze przypinali wszystkim osobom wchodzącym do szkoły czerwone wstążeczki.
Na korytarzu zawisły plakaty i ulotki.
Po lekcjach odbył się VI Szkolny Konkurs Wiedzy o AIDS.

Andrzejki 2012
W piątek, 25 listopada od godziny 16.00 można było dowiedzieć się o swoją przyszłość. Pomocą służyli wróżki i wróżbici. Były zaczarowane kamienie, tajemnicze serca, lewitujące zapałki, przepowiadające przyszłość domino i ciasteczka z wróżbami.
Największym powodzeniem cieszyło się tradycyjne lanie wosku.
Wszystkie wróżby były pomyślne. Uczestnicy andrzejkowego wieczoru mogą więc z optymizmem spoglądać w przyszłość.
Po wróżbach przyszedł czas na muzyczną zabawę, w trakcie andrzejkowej dyskoteki. Wszyscy świetnie się bawili i na pewno będą wspominać ten piątkowy wieczór.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia był okazją do zabrania na lekcje swoich misiowych ulubieńców.
Towarzyszyli nam w trakcie wszystkich zajęć i przerw. Okazało się, że każdy ma swojego misia - towarzysza na dobre i złe chwile.
8 edycja GimWiadomości już za nami!
W konkursie, który odbył się we wtorek 16 listopada b.r. udział wzięli uczniowie klas drugich i trzecich.
Zorganizowali go zeszłoroczni zwycięzcy – klasa IIIc.
Każda drużyna miała 5 minut na przedstawienie wiadomości z minionego tygodnia. Większość zdecydowała się zaprezentować w różnej formie zamieszki i komentarze dotyczące wydarzeń z 11 listopada.
Występy oceniali nauczyciele: Pani Beata Nowogórska, Pan Paweł Wijata, oraz uczniowie: Michał Kohler i Dominika Budkus z IIIc.
Wygrała drużyna z klasy llb z liczbą 67 punktów w składzie: Angelika Kin, Weronika Łucyk, Maria Gibniewska, Klaudia Smielewicz i Katarzyna Adamczyk.
Ich występ podobał się wszystkim bez wyjątku. To było w pełni zasłużone zwycięstwo. GimWiadomości organizowane są w ramach Szkolnego Klubu Europejskiego. Opiekę nad konkursem sprawują: Pani Barbara Czepik i Pani Anna Czepik.
Wszyscy świetnie się bawiliśmy, niestety kolejne GimWiadomości dopiero za rok!

Wiktoria Laskowska, Sara Prokurat kl. Id

Święto Niepodległości
Dnia 9 listopada odbył się w naszej szkole apel poświęcony 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystość przygotowali uczniowie z klas II d i II a na warsztatach teatralnych, prowadzonych przez panią Alicję Zagórowicz.
Przedstawienie miało piękną oprawę muzyczną, przygotowaną przez chór pod opieką pani Grażyny Byczkowskiej.
Patriotyczne wiersze oraz wspaniałe pieśni jak „Rota, „Ostatni mazur” czy „ Niepodległość” sprawiły ,że uroczystość miała wyjątkowo podniosły, patriotyczny charakter.
XXIII Bieg Niepodległości
11.11.2011, godz.11.11 rozpoczął się XXIII Bieg Niepodległości.
Kolejny raz nasi Wolontariusze swój wolny czas poświęcili na wsparcie masowego biegu ulicami Warszawy. Ten był wyjątkowy - związany ze Świętem Odzyskania Niepodległości.
Zebraliśmy się o 8.20 żeby przygotować do wręczania okolicznościowe medale.
Punktualnie o 11.00 ponad 6500 uczestników odśpiewało Hymn Państwowy. O 11.11 strzał dał sygnał do rozpoczęcia biegu.
Wśród startujących były osoby na rolkach, z nordic walking, na wózkach i oczywiście biegacze. Wszyscy chcieli w jak najkrótszym czasie pokonać dystans 10 km.
Nasi Wolontariusze pierwsze medale zaczęli wręczać już po 18 minutach. I tak przez następnych ponad 60 minut, kiedy na mecie zjawiali się kolejni uczestnicy. Praca nie była łatwa, ale bardzo przyjemna.
I ja też tam byłam, a co zobaczyłam w tekście umieściłam :-)
opiekun wolontariatu
A.Rajewska
Spotkanie szkół z Panią Marią Kieślowską przy grobie naszego Patrona
2 listopada do Warszawy przyjechała zaprzyjaźniona z naszym gimnazjum szkoła im. K. Kieślowskiego z Gorzowa Wielkopolskiego.
Wraz z młodzieżą przybyli też zaproszeni goście ze szkoły w Pińsku (Kresy), z którą Zespół Szkół Odzieżowych współpracuje w ramach projektu.
Nasi gimnazjaliści oraz goście spotkali się na Powązkach z Panią Marią Kieślowską i złożyli na grobie naszego Patrona wieńce i zapalili lampki.
Żona reżysera ciekawie opowiadała historię powstania pomnika, który zaprojektował znany rzeźbiarz, plakacista mieszkający w Rzymie i Warszawie-Krzysztof Bednarski (autor projektu pomnika sławnego Felliniego).
Wszystkim obecnym bardzo podobały się te wymowne dłonie kadrujące obraz, choć artysta projektant ciągle narzeka, że umieszczone są na cokole zbyt wysoko.
Potem wszyscy udali się do katakumb oraz Alei Zasłużonych.
Tysiące kolorowych lampek, zapach zapalonych świec i szum opadających, jesiennych liści sprzyjał głębokiej zadumie, przywodził na myśl znany cytat z Pieśni IX J.Kochanowskiego:
"wszystko się dziwnie plecie na tym tu biednym świecie".

B. Nowogórska


Lampka dla Kieślowskiego
W Warszawie, stolicy prawie 40-milionowego kraju, funkcjonuje obecnie kilkanaście cmentarzy. Wśród nich trzy ogromne, zaliczające się do największych w Polsce i w Europie: Cmentarz Powązkowski, Cmentarz Bródnowski i Cmentarz Komunalny Północny.
Na Cmentarzu Powązkowskim znajduje się grób patrona naszej szkoły – Krzysztofa Kieślowskiego. Na nagrobnym pomniku dostrzec możemy charakterystyczny symbol „kadru filmowego” utworzonego ze złączonych dłoni, który wszyscy uczniowie znają ze szkolnego sztandaru Gimnazjum Nr 36. W pobliżu grobu wybitnego polskiego reżysera spotkać możemy wielu znanych artystów scen filmowych i teatralnych. Wielu z nich grało w filmach reżyserowanych przez Kieślowskiego. Jak co roku biorą oni udział w kweście, zbierając datki na fundusz odnowy Starych Powązek. Spacerując cmentarnymi alejkami, tuż obok grobu patrona naszej szkoły, spotkać możemy groby wybitnych przedstawicieli świata filmu, teatru i muzyki (Janusz Zakrzeński, Krzysztof Kolberger, Tadeusz Nalepa) oraz dużą kwaterę poświęconą tysiącom Polaków pomordowanych na wschodzie.
Konkurs - Halloween
W dniu dzisiejszym, na parterze zostały wystawione dynie przyniesione na konkurs halloween.
Jury, w składzie:
Przewodniczący:p.dyr Maria Rożko-Makowska
Anna Rajewska
Ada Morek, Kamila Śmiałkowska,
Weronika Poliksza, Lidka Grzejszczyk
Jana Woźnica, Patrycja Smolińska
wybrało najładniejsze i najciekawsze prace.
Wyniki:
I miejsce:
-Lewandowski Maciej kl.1b
-Papiernik Magdalena kl.2c
II miejsce:
-Prokurat Sara kl.1d
-Grzegórska Izabela i Murawska Magdalena kl.1b
III miejsce:
-Martyniuk Weronika kl.3c
-Woźnica Jana 3b
Wyróżnienia:
-Jakubiak Karolina kl.1b
-Borowski Konrad kl.2b
-Klimaszewska Klaudia kl.1d
-Robaczewska Agata kl.1b
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Gratulujemy zwycięzcom. Nagrody wkrótce.
Maraton filmowy
Piątek - 14 października, godzina 16.30. Czekaliśmy na ten wieczór z niecierpliwością. Po raz pierwszy w naszej szkole miał się odbyć Maraton Filmowy.
Bilety zostały rozdane: białe dla klas pierwszych, niebieskie dla drugich i czerwone dla trzecich.
W rolę biletera wcieliła się p.Bielawska.
Dokumentacją zdjęciową zajęła się p.Mika.
Nad porządkiem czuwały p.Pater i p.Rajewska.
Salę gimnastyczną, w filmową zmienili Ada, Julia, Daniel, Karol i Adrian.
Śpiwory, koce, poduszki zostały rozłożone. Drobna przekąska przełożona na talerze.
Ostatni uczestnicy dołączyli o 17.00
17.10 nastąpiło uroczyste otwarcie Pierwszego Szkolnego Maratonu Filmowego.
Obejrzeliśmy trzy filmy z różnych gatunków. Była sensacja i film romantyczno-obyczajowy oraz horror.
Nasze spotkanie filmowe było bardzo udane. Przyniosło wiele
wspólnych, pozytywnych wrażeń i emocji.
Z niecierpliwością czekamy na powtórkę...
Ślubowanie
14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, odbyła się w naszej szkole miła, długo oczekiwana uroczystość.
Oto pierwsze klasy w końcu mogły wypowiedzieć słowa przysięgi, gdyż dostąpiły uroczystego ślubowania Gimnazjum im. K. Kieślowskiego!
Początkowo w Sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele, wychowawcy, uczniowie zwani pierwszakami oraz ich rodzice. Po uroczystym powitaniu zebranych przez Panią Dyrektor i przedstawicielki Rady Rodziców (p. Zys) oraz zaśpiewaniu po raz pierwszy hymnu szkoły, z zapartym tchem pierwszoklasiści wypowiedzieli słowa przysięgi.
Miłym akcentem ceremonii było rozdanie bransoletek w 3 kolorach(czerwonym, białym, niebieskim), które przygotowali dla "maluchów" uczniowie klas trzecich.
Po części oficjalnej, nad którą pieczę miały P. A. Rajewska i P. M. Dobek, zagościła część artystyczna, którą przygotowała p. Szerejko, a całość zwieńczył występ naszego szkolnego chóru pod kierownictwem p. Byczkowskiej.
Otrzęsiny
Po ślubowaniu przyszedł tradycyjnie czas na szkolne otrzęsiny przygotowane przez Samorząd i Szkolny klub Wolontariatu. Pierwszaki przeszły prawdziwy chrzest bojowy - pokonały trudny tor przeszkód, stanowisko chłeptania mleczka i konsumpcji bitej śmietanki, zagościły w mini-zakładzie fryzjerskim (trwała fryzurka na sztorc) oraz salonie wizażu "kolorowe buziaki".
Na końcu, po całej przeprawie, otrzymywały dyplom KOTKA z pamiątkowym odciskiem kciuka. Uroczystość bardzo podobała się przejętym gimnazjalistom, którzy na dobre zadomowili się już przy Polnej 7.
Dziewczynka z zapałkami
Łódzka Fundacja "Dziewczynka z zapałkami" kolejny raz zaprosiła Wolontariuszy z naszej szkoły do pomocy w zbiórce pieniędzy na pomoce szkolne, dla dzieci z ubogich rodzin.
7, 8 i 9 października Wolontariusze pracowali w sklepie Bomi.
34 osoby przez trzy dni, na trzech zmianach
(po trzy godziny)pakowały zakupy klientów sklepu i zachęcały do wsparcia akcji.
Dziękujemy :-)
Edukacja Filmowa
W pierwszym tygodniu października rozpoczęła się kolejna edycja Edukacji Filmowej w kinie Muranów. Raz w miesiącu uczniowie z czterech klas będą brali udział w projekcjach i dyskusjach filmowych.
GALERIA ZDJĘĆ
Światowy Tydzień Zwierząt
Uczniowska Rada Ministrów zorganizowała zbiórkę suchej karmy dla zwierząt ze schroniska. Zachętą do włączenia się w akcję były plakaty przygotowane przez prawie wszystkie klasy.
Za wsparcie dziękujemy w imieniu opuszczonych czworonogów.
Lekcja biologii
Uczniowie klasy trzeciej opracowali projekty dotyczące budowy i funkcjonowania układu hormonalnego.
Przygotowanie postaci człowieka z wrysowanymi i opisanymi gruczołami, ułatwiło opanowanie trudnego materiału z biologii. Przy okazji, można było wykazać się talentem plastycznym.
Jednodniowy wyjazd integracyjny klasy Ia, Ic, Id
29 września uczniowie klasy 1a, 1c i 1d zebrali się o 7.40 przed szkołą, aby o 8.00 wyruszyć z przewodnikiem do Nieborowa, Arkadii i Łowicza.
W Nieborowie zwiedziliśmy pałac należący do Kardynała Stefana Radziejowskiego. Został on wykupiony od państwa Nieborowskich. Bardzo zaciekawił nas wygląd wnętrz tego budynku. Po obejrzeniu pojechaliśmy do Parku Romantycznego w Arkadii, zaprojektowanego przez Helenę Radziwiłłową. Był on zachwycająco piękny. Kiedy zakończyliśmy spacerowanie po ogrodzie, autokarem pojechaliśmy do Łowicza. Niestety nie udało nam się obejrzeć wystawy w muzeum. Natomiast mogliśmy zwiedzić Katedrę i skansen. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i chcielibyśmy jeszcze nie raz tak miło spędzić czas z naszą wychowawczynią p. Marianną Dobek i p. Alicją Zagórowicz oraz p. Katarzyną Otulak i p. Grażyną Napieralską.
Piknik w Powsinie
Klasa 1b spędziła czwartek, 29 września w Parku Kultury - Powsin. Las przywitał nas jesiennymi barwami i jesienną mgłą.
Czas spędziliśmy na grach sportowych i pogawędkach.
Na zakończenie posililiśmy się w miejscowym barku. Wspólnie spędzony czas zbliżył nas tak, że bardziej poczuliśmy się jedną grupą. To była krótka, ale owocna integracja...

prawybory parlamentarne
28 września odbyły się w naszej szkole prawybory parlamentarne, przeprowadzone przez członków Szkolnego Klubu Europejskiego z klasy II b. Współpracowaliśmy z Centrum Edukacji Obywatelskiej (www.ceo.org.pl/mlodzi). W akcji bierze udział aż 1421 szkół z całej Polski. Przed wyborami zorganizowaliśmy kampanię profrekwencyjną zachęcającą do głosowania (plakaty i ulotki na II piętrze oraz w sali 26).
W wyborach wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich. Głosowaliśmy na 7 komitetów wyborczych najważniejszych partii politycznych. Zgodnie z regulaminem akcji CEO "Młodzi głosują" wyniki głosowania zostaną opublikowane po 30 września. Zainteresowanych zapraszamy na stronę Klubu!
33 Maraton Warszawski
Ostatnia niedziela września była czasem bardzo intensywnej pracy naszych wolontariuszy.
O godzinie 6.40 wyruszyliśmy w stronę Powsina,
na wyznaczone przez organizatora miejsce.
Naszym zadaniem było przygotowanie i obsługa punktu wydającego wodę.
Ustawiliśmy stoły, rozstawiliśmy kubeczki z wodą
i niecierpliwie czekaliśmy na pierwszych maratończyków.
Najtrudniejsze zadanie czekało nas po około 3 godzinach, kiedy większość biegaczy dotarła do naszego 32,5 km. Musieliśmy zdążyć z podawaniem wody i sprzątaniem pustych kubków i butelek. Łatwo nie było.
W pracy bardzo pomagał nam Tata Igora Wielgołaskiego
z kl.1c, który poczuł wolontariackie powołanie i postanowił z nami zostać.
Koło 14.30 udało nam się zamknąć i sprzątnąć punkt.
Odebraliśmy zasłużone dyplomy i pochwałę za wzorowo wykonaną pracę.
Zmęczeni, ale zadowoleni i dumni z siebie rozeszliśmy się do domów.
Wybory przewodniczącego Samorządu Szkolnego (URM)
W piątek, 23 września odbyły się wybory na przewodniczącego URM oraz nauczyciela-opiekuna Samorządu.
Wybory poprzedziła tygodniowa kampania wyborcza.
Startowały dwie uczennice klasy 3d:
1. Karolina Anuszewska
2. Zuzanna Karbownik Oheim
Informacje o planach przyszłej działalność kandydatek przekazywały plakaty i ulotki. Do podjęcia decyzji zachęcały dodatkowo rozdawane cukierki i ciasteczka.
Teraz niecierpliwie czekamy na wyniki.
Znamy wyniki głosowania.
Premierem Uczniowskiej Rady Ministrów - przewodniczącą Samorządu została ZUZIA KARBOWNIK-OHEIM.
V-ce Premierem - Karolina Anuszewska
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Opiekunem URM wybrana została Anna Rajewska
Konkurs "SOS dla Świata"

13 września rozpoczął się internetowy konkurs "SOS dla Świata".
Organizatorem jest WWF.
Konkurs związany jest z najnowszą kampanią WWF Polska „SOS dla świata", przybliżającą 6 głównych problemów ekologicznych Ziemi i promującą proekologiczne zachowania wśród Polaków.
Poprzez konkurs chcemy zachęcić uczniów do przyjaznego środowisku stylu życia, a w szczególności do zachowań przeciwdziałających globalnym problemom ekologicznym.
Do udziału w konkursie zalogowało się 62 uczniów naszej szkoły. Podejmując własny dekalog codziennych zachowań ekologicznych.
Wszyscy uczestnicy, raz w tygodniu spotykać się będą
z opiekunem w celu omówienia realizacji podjętych zobowiązań.
Bliższe informacje na temat konkursu pod adresem www.sos.wwf.pl

Zwiastun programu TV "SOS dla świata" można zobaczyć w serwisie You Tube pod adresem: youtu.be/AD3YT_GmQdo

opiekun: nauczyciel biologii - Anna Rajewska
Mazury Cud Natury - światowy dzień głosowania
W dniu 15 września 2011 r. odbył się we wszystkich szkołach i placówkach w Polsce oraz w placówkach polonijnych za granicą ŚWIATOWY SZKOLNY DZIEŃ GŁOSOWANIA na polskiego kandydata w konkursie New7Wonders.

Takie głosowanie jednego dnia w całej Polsce i za granicą sprawi, że uczniowie i nauczyciele bezpośrednio włączyli się w akcję wspierania Polski w konkursie New7Wonders na Nowe 7 Cudów Natury.

W naszej szkole głosowanie odbyło się o godz 10:30.
Uczestniczyli w nim uczniowie klasy IIb.

Przebieg głosowania zarejestrowała ekipa Wiadomości TVP.

Na Placu Teatralnym uczniowie klasy 3 d wraz zwych. B. Nowogórską i p. I. Jarochowską obejrzeli ciekawą wystawę zdjęć uroczych Mazur w wersji trójwymiarowej oraz zagłosowali na naszą rodzimą kandydatkę.
Otrzymaliśmy w nagrodę płyty, puzzle, gry planszowe, foldery, długopisy.
Cieszymy się, że Polska ma swój udział w konkursie zainicjowanym przez Szwajcarską Fundację NEW7WONDERS.

Śniardwy, Mamry i inne akweny wodne są jednymi z najważniejszych kandydatów do miana 7Cudów Natury.
Na miejscu dowiedzieliśmy się, że do półfinału przeszło 71 tak pięknych miejsc na ziemi, a kraina Tysiąca Jezior to jedno z 5 najpiękniejszych miejsc w Europie.
Bardzo gorąco wspieramyw plebiscycie polskie Mazury i mamy nadzieję, że pokonają swych rywali!
11 września 2011 - Niedziela z księciem Józefem w Pałacu pod Blachą
W uroczystości udział wzięła delegacja uczniów i wychowawców z naszej szkoły. W programie znalazło się zwiedzanie Pałacu pod Blachą, który po 40 latach odbudowy został udostępniony zwiedzającym. Dodatkową atrakcją były występy Orkiestry Dętej Wojsk Lądowych, pokaz strojów z epoki oraz musztry grupy rekonstrukcyjnej armii Księstwa Warszawskiego. Zwiedzanie apartamentów ks. Józefa Poniatowskiego i zgromadzonych tam pamiątek było dla nas ciekawym przeżyciem. Miłośnikom Warszawy i zainteresowanym historią naszego miasta polecam zwiedzanie Pałacu pod Blachą. Warto!

Zuzia Karbownik-Oheim kl. 3 dgaleria »
GALERIA ZDJĘĆ
10 września - ECCO Walkathan
Pomocą przy organizacji wrześniowej imprezy ECCO Walkathon, wolontariusze naszej szkoły rozpoczęli działalność w tym roku szkolnym 2011/12.

O godz. 7:45, w sobotę 10.09, osiemnastu wolontariuszy spotkało się przy ul. Myśliwickiej.
Do godz. 9:00 przygotowywaliśmy namioty - punkty wydawania pakietów startowych.
9:00 - 13:30 - to czas bardzo intensywnej pracy. Należało szybko i sprawnie wydawać pakiety kilku tysiącom osób.
Od 15:00 nasze namioty zmieniły się w punkty zdawania identyfikatorów i odbioru pamiątkowych opasek.
Pięć osób zajętych było liczeniem biletów.
Okazało się, że w sobotnim marszu na 6 i 10 km wędrowało około 20 tys. uczestników.
O godz. 16:15 zmęczeni, ale zadowoleni rozeszliśmy się do domów.
Dzień integracyjny
Klasa 1b poznawała pomniki i kościoły znajdujące się na Trakcie Królewskim.
Spacer skończyliśmy nad Wisłą, przy tańczących fontannach.
Mieliśmy czas na rozmowy i poznanie swoich imion.
Rozstając się czuliśmy, że tworzymy jedną klasę- klasę 1b.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
1 września 2011 r. w sali gimnastycznej o godz.10.00 spotkały się wszystkie cztery klasy I, by poznać Dyrekcję szkoły, swoich wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły i rówieśników.

W tych klasach nauczane są następujące języki obce: angielski, niemiecki , francuski (systemem Delf i metodą konwencjonalną) oraz hiszpański.

Funkcję wychowawców 1 klas w tym roku sprawują:
- p. Alicja Zagórowicz,
- p. Anna Rajewska,
- p. Marianna Dobek,
- p. Anna Czepik.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor - M. Rożko-Makowskiej, która serdecznie powitała wszystkich pierwszoklasistów.
Mówiła o tradycjach naszego Gimnazjum im. K. Kieślowskiego i szczególnych osiągnięciach naszych dotychczasowych absolwentów.
Uczniom pierwszy raz przekraczającym mury naszej szkoły życzyła owocnej pracy w czasie trzyletniej nauki w szkole, sukcesów, wytrwałości, przyjaźni.
Zachęcała do rozwijania zainteresowań w licznych zajęciach pozalekcyjnych, aktywnego uczestnictwa w organizacjach szkolnych, np. w pracach szkolnego wolontariatu, samorządzie, Klubie Europejskim i innych.
Uroczystą część zakończyło spotkanie pierwszoklasistów w salach lekcyjnych wraz z wychowawcami.
na górę

Technikum Kinematograficzno-Komputerowe
im. K. Kieślowskiego

klasy gimnazjalne


ul. Polna 7
00-625 Warszawa
tel./fax 22 825 02 52


google maps
Grudzień 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Nina, Celina, Walerian, Ireneusz
wolontariat

samorząd

trzymaj formę