Technikum
Kinematograficzno-
Komputerowe
klasy gimnazjalne - archiwum
   
Witamy 25 143 034 gościa
dyrekcja
Dyrektor szkoły:
Izabela Rzepka
tel. 22 825 02 52

Wicedyrektor:
Marianna Dobek
tel. 22 825 02 52
sekretariat
tel./fax 22 825 02 52
dzieńczynny w godzinach
poniedziałek8:00 - 16:00
wtorek8:00 - 16:00
środabez interesanta
czwartek8:00 - 16:00
piątek8:00 - 16:00
sekretariat@gim36.pl
rok szkolny 2012/2013
Nagroda za I miejsce w Konkursie Filmowym z Dnia Patrona
W dniu rozdania świadectw, uczniowie klasy 2b otrzymali tort lodowy-nagrodę za zajęcie I miejsca w Konkursie Filmowym z Dnia Patrona. Tort był wyjątkowy. Bardzo dziękujemy za osłodzenie i ochłodzenie ostatniego dnia roku szkolnego 2012/2013 ;-)
GALERIA ZDJĘĆ
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 klas I-II
Galeria zdjęć
Zakończenie roku szkolnego 2012/3013 klas III
"Bo dziś jest dzień , który ktoś zamyka, z kimś trzeba się rozstać, coś opuścić trzeba.
I choć serce krzyczeć każe , często milczymy"
Dziś właśnie przyszedł dzień, w którym przyszło się nam pożegnać z tegorocznymi absolwentami ! Pani Dyrektor podziękowała im za trzyletnią pracę w naszym gimnazjum.Podzieliła radość uczniów
z powodu otrzymania wysokich średnich z egzaminu gimnazjalnego
i średniej ocen końcoworocznych. Cieszymy się, że aż 27 gimnazjalistów z klas III osiągnęło średnią 4.75 i powyżej oraz otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Po uroczystych przemówieniach przyszła kolej na liczne nagrody za konkursy, działalność sportową i wolontariacką , w Klubie Europejskim oraz pracę w szkolnej gazetce Pausa. Wszyscy zebrani długo pozostali pod urokiem części artystycznej przygotowanej przez kl.3d i p.D.Zaleską.Popisał się też szkolny chór oraz twórcy pomysłowego filmu "Szkoła na wesoło" , stworzonego przez kl. 2b i p.A.Rajewską.

Teraz każdy z trzecioklasistów podąży własną drogą. Myśląc wciąż o słowach naszego Patrona: NIEWAŻNY JEST CEL. WAŻNA JEST DROGA. WAŻNE , ŻEBY IŚĆ... życzymy absolwentom , aby podążali drogami jasnymi, przetartymi szlakami, ale odkrywali też nieznane obszary,smakowali świat, zgłębiali jego tajemnice.
Polonez - 21 czerwca 2013
Uczniowie z klas 3, którzy już myślą o wakacjach i nowej, ponadgimnazjalnej szkole, spotkali się w sali tanecznej OSiR, by pokazać zebranym gościom efekt swej kilkutygodniowej pracy. Polonez, przygotowany przez panią W. Nędzyńską, zachwycił zebranych i rozczulił serca przybyłych na tę uroczystość mam trzecioklasistów. Pani Dyrektor - Izabela Rzepka życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Uczniowie dziękowali swym wychowawcom i nauczycielom. I choć do końca upalnego dnia młodzież spędzała czas na tańcach i zabawie, każdy pomału zdawał sobie sprawę z tego, że oto powoli nadchodzi czas pożegnania z ulubioną szkołą...
Tadeusz Mazowiecki gościem Gimnazjum nr 36
6 czerwca zaszczycił nas swoją obecnością wyjątkowy gość:

Pan Premier Tadeusz Mazowiecki

W spotkaniu wzięli udział uczniowie:
Gimnazjum nr 36 im. Krzysztofa Kieślowskiego
ZS nr 67 i XXVII LO im. Tadeusza Czackiego.


Pan Premier, choć jak sam powiedział, nie czuje się bohaterem, przez uczestników spotkania został odebrany jako prawdziwy bohater i autorytet.
Lekcja o pierwszych wolnych wyborach w niepodległej Rzeczpospolitej zapadnie
w pamięć.

Mówiąc do młodzieży o odpowiedzialności,
Pan Premier Tadeusz Mazowiecki powiedział:

Nie powinniśmy obrażać się na życie polityczne.
To nasz kraj.
Odpowiedzialność za kraj to uczestnictwo w wyborach.


relacja ze spotkania »»»
Spotkanie Gimnazjów nr 36 im. K. Kieślowskiego z Łodzi i Warszawy
18 czerwca gościliśmy w naszym gimnazjum Dyrekcję łódzkiego gimnazjum wraz z nauczycielami i uczniami, którzy zaprezentowali efekty wspaniałego projektu EKORYS. Projekt ten był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i nosił tytuł ROZWÓJ ZAINTERESOWAŃ UCZNIÓW GIMNAZJUM DROGĄ KARIERY. Liderem projektu była firma EKORYS Polska , a partnerem WSPTWP w Warszawie. Pod opieką łódzkich nauczycieli młodzież realizowała niezwykle pracochłonne projekty z biologii, geografii i matematyki.Efekty tej ciężkiej ale owocnej pracy cieszyły się u nas dużym zainteresowaniem . Prezentacje nauczycieli i uczniów były naprawdę ciekawe i inspirujące. Mile będziemy wspominać wspólne spotkanie " KIEŚLOWSZCZAKÓW " w Warszawie.Mamy nadzieję na dalszą współpracę.
Uroczyste zakończenie kolejnej edycji warsztatów historycznych
im. prof. Bronisława Geremka
Dwaj nasi szkolni koledzy: Mikołaj Hutorowicz i Łukasz Górski uczestniczyli 14 czerwca 2013 r. w Łazienkach Królewskich, w uroczystości zakończenia tegorocznej edycji programu:
„Przez współczesność do historii - warsztaty historyczne im. prof. Bronisława Geremka”.
W kolejnej edycji w zajęciach uczestniczyło 48 uczniów wybranych przez komisję fundacji podczas rozmów kwalifikacyjnych. Program trwał od października 2012 roku. Brali w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i licealnych z województwa mazowieckiego o zainteresowaniach humanistycznych.
Miło nam, że także nasz absolwent, Janek Wieczorek nadal uczestniczy w programie. Zajęcia dla młodzieży z 2 klas gimnazjalnych dotyczyły tematyki globalnej, trzecioklasiści omawiali tematykę europejską, uczniowie 1 klas licealnych skupili się na współczesnej historii Polski, najstarsi uczniowie,
z drugich klas liceów, uczestniczyli w warsztatach dotyczących tolerancji oraz mechanizmów powstawania uprzedzeń i stereotypów. Wszyscy przez prawie rok pracowali w niewielkich 10-12 osobowych grupach i dyskutowali na temat roli Stanów Zjednoczonych w świecie, rosnącej potęgi Chin, znaczenia integracji europejskiej, formułowali oceny wyników obrad Okrągłego Stołu, a także mierzyli się z przejawami dyskryminacji w szkole i poza nią i starali się odpowiedzieć na pytanie jak jej unikać. Na zakończenie programu nasi koledzy zaprezentowali autorskie projekty na tematy:
"Czy wojna między Izraelem a Iranem może doprowadzić do konfliktu atomowego?"
"Czy komunizm jest nadal zagrożeniem dla świata?"
Wycieczka 2b i 3c / Dzień piąty
Na Panią Rajewską nie ma rady,
Dziś w planie były dwa wodospady:
Szklarka, Kamieńczyk i trochę wspinaczki,
Jak robotnicy co pchają taczki.

W dowód uznania od wdzięcznej młodzieży,
Dostała koszulkę Kierownik Imprezy.
Liczymy na zapał Naszej Szefowej,
I na wyjazdy co roku nowe.

A Pani Mika, to mógłbym przysiąc,
Zrobiła w tydzień nam zdjęć chyba tysiąc.
Dzielnie wtórował jej Pan Wijata,
Który po górach nieźle wymiata.

Fest dyskoteka na koniec była,
Która totalnie nas z nóg powaliła.
Zostały zdjęcia i coś po boku,
Następna wycieczka już w przyszłym roku.
:)
Wycieczka 2b i 3c / Dzień czwarty
Dziś z Przewodnikiem Panem Stefanem
wyruszyliśmy wczesnym ranem.

Popatrz na zdjęcia Chłopcze, Niewiasto,
jak prezentuje się Skalne Miasto.

Nie pierwszy raz już tego lata
robił nam zdjęcia Pan Paweł Wijata.
Wycieczka 2b i 3c / Dzień trzeci
Rano było fiku-miku
w starym zamku na Chojniku.

Wodospad Podgórnej się trudno rymuje,
więc każdy sobie sam coś wysnuje...

Można w siatkówkę grać na boisku,
albo co nieco piec przy ognisku.

Wycieczka 2b i 3c / Dzień drugi
Wie o tym bardzo dobrze
i dorosły i smarkacz,
o co warto zahaczyć,
gdy odwiedza się Karpacz:
Świątynia Wang,
Schronisko Samotnia,
Strzecha Akademicka,
Hotel Gołębiewski.

Zamiast jeździć na koniach,
albo skakać na główkę
po kolacji wolimy,
dziarsko zagrać w siatkówkę.
Wycieczka klasy 2b i 3c / Dzień pierwszy
Choć się lało na głowę
i choć w butach chlupało,
było fajnie, wesoło
gdy się Pragę zwiedzało :)
Zajęcia ekologiczne z WWF
6 czerwca 2013r. w naszej szkole odbyły się zajęcia ekologiczne z przedstawicielami organizacji WWF. Były one nagrodą dla zwycięzców konkursu plastycznego dotyczącego akcji „Godzina dla Ziemi” WWF’u (23 marca 2013r.). Igora Sobiecha i Damiana Chąchyry z klasy 3c. W spotkaniu mogli brać udział również inni uczniowie interesujący się ekologią.
Tematem rozmów były zanieczyszczenia powietrza. Szczególnie zwrócono uwagę na negatywną działalność gazów cieplarnianych (zwłaszcza dwutlenku węgla CO2). Dyskutowaliśmy o przyczynach sztucznego efektu cieplarnianego oraz proekologicznych działaniach, które zmniejszyłyby emisję szkodliwych związków do atmosfery. Z krótkiego filmu dowiedzieliśmy się, w jaki sposób zmieniała się średnia globalna temperatura naszej planety Ziemi na przestrzeni kilkudziesięciu lat.
Zajęcia były bardzo ciekawe, kreatywne i zajmujące. Myślę również, że sporo wniosły do świadomości uczniów naszego gimnazjum. W końcu to od nas – ludzi – zależy, jak za 20-30 lat będzie wyglądało życie na Ziemi.

Dorota Sobich 3c
Spotkanie z Grzegorzem Mędrzejewskim
29 maja 2013r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z dziennikarzem sportowym Panem Grzegorzem Mędrzejewskim.
Spotkanie zorganizowała Pani Magdalena Kamieniecka , która prowadzi w naszym gimnazjum warsztaty w zakresie preorientacji zawodowej.Prowadzącym spotkanie był uczestnik warsztatów,uczeń klasy II A Michał Rawa.W spotkaniu uczestniczyli:organizatorka Pani Magdalena Kamieniecka oraz nauczyciele naszej szkoły Pani Alicja Zagórowicz i Pan Paweł Wijata, a także uczniowie naszej szkoły.Nasz gość odpowiadał na pytania prowadzącego oraz uczestników spotkania.Pytania dotyczyły głównie życia zawodowego dziennikarza,wykształcenia,najciekawszych doświadczeń zawodowych oraz blasków i cieni zawodu dziennikarza.
Spotkanie było bardzo interesujące i spełniło oczekiwania uczestników , którzy dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o zawodzie dziennikarza sportowego.


Michał Rawa II A
Dzień Patrona - I Charytatywny Bieg im.Krzysztofa Kieślowskiego
Od wczesnych godzin rannych, w deszczu i w zimnie Wolontariusze przygotowywali stadion Agrykoli do Biegu. W tym czasie w szkole odbywał się konkurs międzyklasowy związany z naszym Patronem-Krzysztofem Kieślowskim. Uczniowie otrzymali koperty z zadaniami, których wykonanie dokumentowali zdjęciami. Zadaniem każdej klasy jest teraz przygotowanie krótkiego filmu obrazującego pracę całej grupy.
Od godziny 10.00 na Agrykoli zaczęli zbierać się uczestnicy Biegu. O godzinie 11.00 uczniowie 8 śródmiejskich gimnazjów wystartowali na dystansie 1000 metrów. Biegli nie tylko po zwycięstwo, ale dla szczytnej idei. Wszyscy chętni mogli wpłacić dowolną kwotę na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci. Po wręczeniu medali, dyplomów i nagród, zebrane pieniądze przekazane zostały na ręce Księdza Dziedziula.
Mimo deszczu i chłodu twarze zawodników były uśmiechnięte. Miło było widzieć, tylu młodych ludzi chętnych do pomocy innym. Tym sposobem "podaliśmy DOBRO dalej". Wszystkim Uczestnikom Biegu DZIĘKUJEMY. Mamy nadzieję, że za rok pogoda dopisze i będzie nas jeszcze więcej.
Projekt "Dwa Muzea"
W poniedziałek w Muzeum Historii Żydów odbyło się uroczyste zakończenie Obchodów 70 Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów Wolontariuszom pomagającym przez kilka tygodni przy całym projekcie.
LIP DUB
W ramach obchodów Dnia Patrona chętni uczniowie, pod opieką P.Miki i A.Rajewskiej od paru tygodni kręcą krótki film o szkole. To tzw. LIP DUB - wideoklip z dowolnym podkładem muzycznym. Na załączonych zdjęciach uczestnicy nagrań.
Wycieczka klasy 2c
W dniach 13-17 maja uczniowie klasy 2c wyjechali na wycieczkę do Camp Tarda na Mazurach.
Mieszkali w pięknym Ośrodku Sportu i Rekreacji „CHRIS” i przy fantastycznej pogodzie spędzali czas na nauce nowych umiejętności i zabawie na świeżym powietrzu.
Jak zobaczycie na zdjęciach będą mieli co wspominać!!!
Może powtórzą to za rok :))))
IV Szkolny Maraton Filmowy
W ramach obchodów Dnia Patrona, kolejny już raz odbył się Szkolny Maraton Filmowy. Po sprawdzeniu biletów i zajęciu miejsc widzowie zgromadzeni w sali multimedialnej mogli obejrzeć trzy filmy. Obyczajowy, komedię i horror. 6 godzin minęło bardzo szybko. Gdy wybiła 22.00 trzeba było pędzikiem sprzątnąć salę i w deszczu wracać do domu. Następne filmowe spotkanie już jesienią...
Gala Konkursu "Ośmiu Wspaniałych"
We wtorek, 21 maja w Sali Kongresowej spotkali się Wolontariusze z warszawskich Klubów "Ośmiu Wspaniałych". W samo południe rozpoczęła się Jubileuszowa-XX Gala konkursu. Jak co roku, odbyło się podsumowanie całorocznej pracy wolontariackiej. Były podziękowania, nagrody i zabawa. Spotkanie zakończył koncert Doroty Osińskiej, laureatki tegorocznego finału Voice of Poland.
Piknik Praski
W niedzielę - 19 maja w Parku Praskim odbył się Piknik Praski organizowany przez Domowe Hospicjum dla Dzieci i Fundację "Anioły są wśród nas". W trakcie imprezy wręczono podziękowania za wsparcie Fundacji i Hospicjum. Nasi Wolontariusze również znaleźli się wśród osób wyróżnionych.
Wycieczka klas 2a i 1c do Giżycka
W dniach 15-17 maja uczniowie klas 2a i 1c wyjechali na wycieczkę do Giżycka.
Mieszkaliśmy w wygodnym ośrodku w Pięknej Górze nad jeziorem Tajty.Zachwycaliśmy się różnorodnością mazurskiej fauny i flory.Uczestniczyliśmy w ciekawych i pożytecznych zajęciach np. jak nieść pierwszą pomoc - na wakacje jak znalazł, nie uważacie?
Lika i Patrycja - reporterki z Giżycka
Strój chrześcijanina
Uczniowie klas 3b 3d na lekcjach religii zastanawiali się, jaki powinien być chrześcijanin, żeby było widać, że jest uczniem Chrystusa. Jak powinien wyglądać? W co być "ubrany"?
Młodzież wykazała się doskonałymi pomysłami tworząc stroje odpowiednie dla chrześcijanina.
Debata oxfordzka w Klubie Europejskim
Co roku Klub Europejski organizuje debatę oksfordzką. 6 maja dyskutowaliśmy o stosunku Polaków do cudzoziemców. Argumentację przygotowały dwa zespoły z klasy 3b i z klasy 3 c. Naszymi gośćmi byli: Magdalena Frąckiewicz-Wiśnioch z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Gagik Grigoryan z Gruzji, woluntariusz Polskiej Fundacji im. R. Schumana, znany nam z warsztatów: Migracja i możliwości integracji cudzoziemców, które poprowadził w naszym gimnazjum. W ramach przygotowania do debaty została przeprowadzona ankieta, która zbadała stosunek uczniów do cudzoziemców. Wyniki i wnioski zostały zaprezentowane na początku spotkania. Później uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną.

Dane statystyczne potwierdzają coraz większą liczbę cudzoziemców w naszym kraju. Podczas gorącej dyskusji próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na wiele trudnych pytań. Jakie będą nasze stosunki z przybyszami? Czy jesteśmy przygotowani na ich przyjęcie? Czy nasz rząd udziela im pomocy? Nawet z pozoru proste pytanie - czy chcielibyśmy, żeby naszym sąsiadem był cudzoziemiec - wzbudziło wiele emocji.

W rezultacie debaty okazało się, że jesteśmy tolerancyjni… choć z drugiej strony padały argumenty pokazujące, że Polacy nie zawsze są aż tak gościnni, jak wymaga tego staropolska tradycja. Nasi rodacy boją się o utratę miejsc pracy. Wolą, żeby cudzoziemiec był sąsiadem, ale kogoś innego.

Warto kontynuować tradycje debat w szkole. Uczą kultury dyskusji, pomagają zrozumieć problemy współczesnego świata. Wyposażają w wiedzę i kształtują umiejętność rozwiązywania problemów. Zapraszamy na kolejną debatę za rok.
Nagroda Młodej Widowni maj 2013
5 maja w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbyły się seanse nominowanych do Nagrody Młodej Widowni filmów i głosowanie publiczności. Nagroda Młodej Widowni przyznana była przez Europejską Akademię Filmową po raz drugi. Po raz pierwszy uczniowie z Polski, w tym uczniowie klasy 2b (klasy filmowej) współdecydowali o tym kto ją otrzyma.
Nominowane były 3 filmy:
The Suicide Shop reż.Patrice Leconte
UPSIDEdown reż.Bernard Sahling
The Zigzag Kid reż.Vincent Bal
Wszystkie filmy pokazane były równolegle w 8 europejskich miastach. Bezpośrednio po projekcjach widzowie w kinie wrocławskim oddali głosy na specjalnych kartach i połączyli się z innymi krajami za pośrednictwem wideokonferencji, by przekazać swoją decyzję rówieśnikom z innych krajów.
W wyniku głosowania Nagrodę Młodej Widowni otrzymał reżyser filmu The Zigzag Kid.
W przerwie projekcji widzowie brali udział w konkursie "Drużyn Krasnali". Należało wykonać 4 zadania i przedstawić je pozostałym grupom.
Wieczorami, czas wolny spędzaliśmy na spacerach po urokliwych zakątkach Wrocławia. To były trzy, bardzo pracowite, ale niezapomniane dni...
BIEG 3 MAJA
Mimo wczesnego, chłodnego i bardzo mokrego poranka 16 Wolontariuszy od 8.00 pracowało przy organizacji XXIII Biegu 3 Maja. Przenosiliśmy ciężkie kartony z medalami i wieszaliśmy je na stojakach. Mocowaliśmy banery przy mecie biegu. Koło 11.00 wręczaliśmy medale małym uczestnikom Biegu z Maskotką. Od 11.15 trzeba było mocno się uwijać. Do mety zbliżało się około 5 tysięcy biegaczy.
Panu Premierowi, który uczestniczył w tym biegu, medal wręczył Igor Sobiech z kl.3c. Ostatnimi medalami udekorowaliśmy biegaczy koło południa. To był nasz kolejny pracowity, ale radosny weekend tej wiosny.
Rocznica uchwalenia konstytucji.
Podjęliśmy wiele inicjatyw przypominających uczniom o zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Na korytarzach i w salach lekcyjnych pojawiły się plakaty i dekoracje. Odbyły się lekcje multimedialne poświęcone dorobkowi Sejmu Wielkiego. Wysłuchaliśmy także krótkiego programu artystycznego nadanego przez szkolny radiowęzeł. Uczniowie przypięli biało-czerwone kokardy, a na korytarzu rozbrzmiały słowa "Wiwat maj!".
Warsztaty plastyczne
W piątek - 26 kwietnia, na 1 lekcji odbyły się zajęcia plastyczne, będące kontynuacją szkolnych obchodów Dnia Ziemi.
Zadaniem uczniów było ulepienie z gliny zwierząt, które widzieli na filmie "Dzikie z natury".
Wszystkie prace były wspaniałe, oddające piękno dzikiej przyrody. Bardzo trudno było wybrać najładniejsze.
W kategorii "Słonie" wyróżnienia zdobyli:
1.Leonard Roś kl.1b
2.Klaudia Krawczyk kl.1a
3.Norbert Pietrulewicz kl.2b
4.Anna Czeszejko kl.1c
5.Amadeusz Nadera kl.3d
W kategorii "Małpy i inne zwierzęta" wyróżnieni zostali:
1.Natalia Tomaszewska kl.2a
2.Marta Eljaszewicz kl.2b
3.Górski Filip kl.2b
4.Mateusz Kamer kl.1c
5.Iga Dudzińska kl.2c
Wszystkim uczestnikom zajęć gratulujemy pasji tworzenia.
Drobne nagrody wręczone będą w najbliższym czasie.
A.Rajewska
Lekcja o emigracji z Fundacją Schumana.
W dniu 26.04 w naszej szkole odbyła się prezentacja dotycząca emigracji oraz kultury gruzińskiej. Poprowadził ją Gagik Grigoryan z Gruzji - wolontariusz Fundacji im. Roberta Schumana. Jest to forma przygotowania do debaty dotyczącej stosunku Polaków do cudzoziemców. Debata odbędzie się 6 maja o g. 14.30 w sali 26. ZAPRASZAMY!
Wyróżnienie w konkursie języka angielskiego
Nasi uczniowie, Michał Oszczak z klasy IIIc, Patryk Łukuć z klasy IIId i Gabriela Płażalska z klasy IIIb otrzymali wyróżnienia w konkursie języka angielskiego Tongue Twister.
Egzamin gimnazjalny 2013
Przygotowania do egzaminu humanistycznego 23 kwietnia 2013
Dzień Ziemi
Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły obejrzeli film przyrodniczy "Dzikie z natury". W piątek, na pierwszej lekcji odbędą się warsztaty związane z tematyką dzisiejszych zajęć filmowych.
Łańcuch Pamięci - 70 Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim
Dziękujemy Wolontariuszom i wszystkim Uczniom naszej szkoły, którzy z innymi mieszkańcami Warszawy utworzyli symboliczny Łańcuch Pamięci. Tym gestem Warszawiacy uczcili pamięć Bohaterów Powstania w Getcie.
P.Mika
A.Rajewska
Wyróżnienie w konkursie fizycznym Lwiątko
Nasi uczniowie, Ryszard Surowiecki z klasy IIc i Kamil Stankiewicz z klasy IIId otrzymali tytuł TAON w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół przy Liceum S. Witkiewicza.
GALERIA ZDJĘĆ
Akcja "Żonkile"
Wolontariusze zaangażowani w projekt "Dwa Muzea" opowiadali uczniom naszej szkoły o 70 Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim oraz warsztatach przygotowujących do akcji "Żonkile".
19 kwietnia-w dniu wybuchu Powstania, rozdawali żonkile mieszkańcom Warszawy.
Dwie osoby pracowały we Flocie Rowerowej.
2b - klasa filmowa, wygrała konkurs Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej
Jedziemy do Wrocławia!
Uczniowie klasy 2b, wygrali konkurs "Tajemnice mojej szkoły".
Nagrodą jest udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej.
GRATULACJE!!! :-)

Film w serwisie You Tube dostępny jest pod adresem:
http://youtu.be/XD66ebMqsF0

GALERIA ZDJĘĆ
Lekcja o powstaniu w getcie warszawskim.
Zbliża się 70-ta rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie. Nasza szkoła podejmuje szereg akcji, aby przybliżyć uczniom te wydarzenia. Pani Barbara Czepik na lekcji multimedialnej opowiadała o Zagładzie Żydów oraz losach powstańców.
W hołdzie bohaterom
W ramach projektu "Dwa Muzea" wolontariusze brali udział w spotkaniu z Panią Krystyną Budnicką, która jako mała dziewczynka przeżyła Powstanie w Getcie Warszawskim. Pani Krystyna niezwykle ciekawie opowiadała o życiu w Getcie i 9 miesiącach Powstania spędzonych w podziemnym bunkrze.
GALERIA ZDJĘĆ
Sukces w konkursie piosenki gimnazjalnej
Uczennica klasy IIIb, Zhanna Viznovych zdobyła III miejsce w konkursie piosenki gimnazjalnej organizowanej przez LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego
GALERIA ZDJĘĆ
Konkurs Wolontariatów Śródmiejskich
Nasz, szkolny Klub "Ośmiu Wspaniałych" został wyróżniony za działania wolontariackie. Dziś przedstawiciele klubu odebrali List Gratulacyjny z rąk władz miasta i dzielnicy.
GALERIA ZDJĘĆ
Najlepsi w Polsce w konkursie ekologicznym "Godzina dla Ziemi"
Uczniowie klasy 3c: Igor Sobiech i Damian Chąchyra zajęli I miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym WWF z okazji akcji "Godzina dla Ziemi". Gratulujemy :-)
GALERIA ZDJĘĆ
Nasi na "pudle"
15 marca na basenie OSiR-u przy ulicy Polnej 7a odbyły się zawody sportowe w pływaniu szkół gimnazjalnych ze śródmieścia w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.Naszą szkołę reprezentowali chłopcy,którzy w sztafecie wywalczyli III miejsce.
Serdecznie gratulujemy naszej "brązowej" sztafecie i życzymy dalszych sukcesów.
GALERIA ZDJĘĆ
Loteria
W trakcie tegorocznej Loterii Fantowej przygotowanej przez Wolontariuszy, zebraliśmy 310 zł. Cały dochód przeznaczony był na paczki świąteczne. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Loterii serdecznie dziękujemy. Kolejny raz pokazaliśmy, że mamy wielkie serca...
GALERIA ZDJĘĆ
Warsztaty Biologiczno-Chemiczne
26 marca grupa 40 uczniów z klas 2 i 3 wraz z p. Anną Rajewską i p. Pauliną Miką miała przyjemność brać udział w warsztatach przyrodniczych organizowanych przez VII LO im. Juliusza Słowackiego mieszczące się przy ul. Wawelskiej 46 w Warszawie. Podczas zajęć mieliśmy okazję zobaczyć eksperymenty z dziedziny chemii, fizyki i biologii. Atrakcji było bardzo dużo, tak więc każdy znalazł coś dla siebie. Dodatkowo była możliwość samodzielnego wykonania doświadczeń, oczywiście pod okiem starszych kolegów. Mogliśmy m.in. zbadać swoje DNA, sprawdzić w jakich produktach spożywczych znajduje się glukoza, poznać zasadę działania pierwszego silnika, dowiedzieć się na jakiej zasadzie lata samolot oraz jak przeprowadzić różne reakcje chemiczne. Mieliśmy nawet okazję kroić zwierzęcą wątrobę, co było dla niektórych ogromnym wyzwaniem. Wszystkie przygotowane dla nas atrakcje były niezwykle imponujące. Oprócz części naukowej zwiedzaliśmy szkołę, rozmawialiśmy z uczniami i nauczycielami. Wszystkich zaskoczyła niezwykle miła i przyjazna atmosfera panująca w tym liceum. Udział w tych warsztatach dał uczniom naszej szkoły dużą możliwość poszerzenia swojej wiedzy przyrodniczej, a także wzbudzał ciekawość dotyczącą otaczającego nas świata i zjawisk jakie w nim zachodzą. Wszyscy byli usatysfakcjonowani mile spędzonym czasem.
Jagoda Sztark, 3b
Wystawa historyczna - "Świat w miniaturze"
Historia to nie tylko daty i nazwiska, ale także przepiękne zabytki z różnych epok. Uczniowie naszego gimnazjum przygotowywali modele najważniejszych obiektów na wystawę "Świat w miniaturze" prezentowaną w sali nr 26. Nie zabrakło wczesnopiastowskich grodów, rycerskich wież mieszkalnych, romańskich i gotyckich kościołów, egipskich piramid, scen z kampanii wrześniowej oraz schronów z II Wojny Światowej. Technika wykonania modelu była dowolna - od konstrukcji wzorowanych na Biskupinie wykonanych z zapałek lub mchu aż po zamki z kostek cukru i sceny bitew z figurkami z modeliny.
21 marca - Dzień Językowy
Tradycją naszej szkoły stały się od lat uroczyste obchody Dnia Wiosny 21 marca.
W tym dniu zespół wszystkich nauczycieli, a szczególnie tych odpowiedzialnych za nauczanie 4 języków: hiszpańskiego, angielskiego, niemieckiego i francuskiego przygotowali wraz z uczniami program artystyczny, który mogliśmy zobaczyć w udekorowanych elementami wiosennymi salach lekcyjnych.
Śnieżny, mroźny dzień nie przeszkodził nam w korzystaniu z atrakcji i nie przekreślił wiosennej aury.
Uczniowie mogli uczestniczyć i korzystać z loterii fantowej, quizów, konkursów, zagadek naukowych, prezentacji ciekawych projektów, recytacji wierszy i piosenek w różnych językach, wystawach i rozmowach z zaproszonymi gośćmi.
Uczniom bardzo podobało się spotkanie w sali multimedialnej z Panem Mirosławem Górskim, który całe swe życie poświęcił pracy w FSO i, pomimo podeszłego wieku, z ogromną pasją opowiadał zebranym o tej trudnej, ale ciekawej pracy konstruktora.

Dzień Językowy uważamy za bardzo udany i cieszymy się, że tak wielu uczniów jest zaangażowanych w jego organizację.
Dzień otwarty dla kandydatów
Dnia 21 marca 2013 odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej z uczniami klas szóstych i ich rodzicami.

Nasi goście mogli obejrzeć pracownie, porozmawiać z nauczycielami, poznać nasze dokonania i atmosferę, jaka panuje w Gimnazjum nr 36.

Przedstawiliśmy ofertę edukacyjną dla przyszłorocznych klas pierwszych i opowiedzieliśmy, jak pracuje się w Gimnazjum przy Polnej.

Bardzo nam miło, że mimo niesprzyjającej pogody szkołę odwiedziło tak wielu zainteresowanych. Ciepłe słowa, jakie padały przy pożegnaniu, są dla nas potwierdzeniem, że warto budować klimat życzliwości i wzajemnego szacunku,
i w tym duchu pracować, kształcąc i wychowując młodzież.
Rekolekcje
W dniach 18-20 marca wzięliśmy udział w rekolekcjach wielkopostnych. W ramach rozważań rekolekcyjnych nad postrzeganiem świata wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli szansę odwiedzić Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zaprosił nas tam ksiądz prałat Tadeusz Sowa- proboszcz parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela.

"Złota Vena" nasi uczestnicy odebrali nagrody
Dnia 22 marca 2013 r. nasz szkolny zespół wokalny "Forte bis" odebrał "Złota Venę"
w kategorii zespołów wokalnych.
Wyróżnienie w kategorii solistów - uczennica klasy IIIb Zhanna Viznoyych.
GALERIA ZDJĘĆ
XVII rocznica, wciąż pamiętamy...
13 marca minęła 17 rocznica śmierci Naszego Patrona.
GALERIA ZDJĘĆ
Wyniki konkursu na "Mistrza Szkoły".
Miejsce I zajmuje klasa II B, która uzyskała aż 85 punktów, zostawiając daleko za sobą pozostałe klasy. Na miejscu II i III znajduje się odpowiednio klasy II c i I c. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w czerwcu 2013 roku. Zachęcamy wszystkie klasy do większego zaangażowania. Wygranych czeka nagroda!:)
GALERIA ZDJĘĆ
Dzień Kobiet
W dniu 8 marca w naszej szkole obchodzony był Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali dla wszystkich Pań kartki z życzeniami , byli też tacy co przynieśli tulipanki a nawet pyszne pierniczki. Piątkowy dzień był dodatkowo niezwykły w związku z ogłoszonym w naszej szkole " Dniem Elegancji". Uczniowie pojawili się w strojach galowych, dziewczęta w sukienkach a chłopcy w koszulach i marynarkach. Najpiękniej zaprezentowali się uczniowie z klasy II b - wszyscy wyglądali bardzo elegancko. Na pochwałę zasługują także klasy II a, I c oraz III c.
Zapraszamy do galerii zdjęć!
"Złota Vena" w Śródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów
Dnia 27 lutego 2013 r. nasz szkolny zespół wokalny "Forte bis" uczestniczył w śródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów 2013.
Przesłuchania odbyły się w MDK przy ul. Łazienkowskiej 7.
Uczniowie naszego gimnazjum zdobyli "Złota Venę" w kategorii zespołów wokalnych.
Wyróżnienie w kategorii solistów zdobyła uczennica klasy IIIb Zhanna Viznoyych.
Zespól do udziału w konkursie przygotowała P. Grażyna Byczkowska.

Serdecznie gratulujemy!
GALERIA ZDJĘĆ
HOW TO BE ENGLISH
4 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach pt.: ”How to be English”, prowadzonych przez Mandy Sibson – charyzmatyczną Angielkę, pochodzącą z miejscowości Vigo, w hrabstwie Kent. Mandy w sympatycznej, zabawowej formie przedstawiła typowe elementy kultury brytyjskiej. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, czym jest i jak smakuje Marmite, jak prawidłowo zaparzyć angielską herbatę, co Anglicy jedzą na śniadanie i podczas niedzielnego obiadu. Chłopcy wzięli udział w konkursie na najładniejsze nogi – konkursy takie są typową rozrywką Anglików podczas wakacji w nadmorskim Brighton. Uczniowie nauczyli się też śpiewać i tańczyć The Hokey Cokey. To popularna piosenka, przy której chętnie bawią się mieszkańcy krajów anglojęzycznych. Po takiej lekcji, kontakcie z „prawdziwą Angielką” i jej pięknym akcentem rośnie motywacja do nauki języka angielskiego i lepszego poznania kultury Wielkiej Brytanii.
ZAJĘCIA FILMOWEJ AKADEMII JĘZYKOWEJ
1 marca uczniowie uczestniczyli w kolejnej projekcji w ramach Filmowej Akademii Językowej.
Obejrzeli film pt. "Zaginiona”.

Jakie są korzyści z lekcji języka angielskiego w kinie?
● uczniowie obejrzeli premierowy film w oryginalnej wersji językowej, bez napisów polskich;
● mieli kontakt z oryginalnym akcentem i możliwość osłuchania się z językiem obcym, a to najważniejszy element nauki, będący kluczem do mówienia;
● osłuchiwali się z oryginalną wymową – po projekcji uczestniczyli w lekcji, prowadzonej przez rodowitego mówcę;
● mogli zdobywać umiejętności językowe w niekonwencjonalny sposób;
● taka lekcja daje większą motywację do nauki języków obcych; pozwala na bezpośredni kontakt z językiem i kulturą.
GALERIA ZDJĘĆ
Pomiar tętna - praktyczna lekcja biologii
Na dzisiejszej lekcji biologii uczniowie klasy 2c uczyli się pomiaru tętna. U większości wartość tętna spoczynkowego była prawidłowa 60-80 uderzeń/minutę. Było kilka osób, u których puls był nieco niższy lub wyższy. Po zrobieniu 10 przysiadów, zmierzyliśmy tętno wysiłkowe, którego wartość była wyższa niż spoczynkowego. Po wykonanym ćwiczeniu zapisaliśmy wnioski i przygotowaliśmy informacje na temat czynników sprzyjających pracy serca i takich, które mają na nie wpływ niekorzystny.
Jak to jest zrobione?
Na lekcjach techniki uczniowie klas 2 przygotowują projekty na temat budowy i działania wybranych urządzeń elektrycznych. Z zainteresowaniem oglądaliśmy prezentacje o odkurzaczu, telefonie komórkowym i radiu. Na kolejnych lekcjach czekają nas jeszcze między innymi komputer i konsola.
Spotkanie z aktorami serialu "Przepis na życie"
w siedzibie studia Dzień dobry TVN –róg Marszałkowskiej i Hożej
W niedzielę 24.02.2013 grupa uczniów naszego gimnazjum z klasy 3a i 3c pod opieką p. Beaty Ostaszewskiej wzięła udział w spotkaniu z aktorami serialu "Przepis na życie", który cieszył się w ostatnim sezonie ogromnym powodzeniem. Od tego dnia możemy bowiem oglądać naszych ulubionych aktorów w kultowym serialu w nowej edycji !!!
Dowiedzieliśmy się w tajemnicy, że Jerzy przeżyje wypadek, ale jego życie wcale nie będzie takie harmonijne i wspaniały koneser kuchni zmierzy się jeszcze wiele razy z przeciwnościami losu.
W Kawiarence TVN uczniowie z Gimnazjum nr 36 im. K. Kieślowskiego mogli porozmawiać z Borysem Szycem (serialowy Jerzy), Izabelą Kapiasová (Aldona) oraz Macenem Sahraoui ("Żyleta").
Wszyscy otrzymali od aktorów autografy, a na zakończenie mogli zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Młodzież wyszła ze spotkania bardzo zadowolona i pełna wrażeń. Mamy nadzieję, że wkrótce zostaniemy zaproszeni na kolejne spotkanie.
B. Ostaszewska
Strój chrześcijanina
Na lekcji religii uczniowie klasy IIIc tworzyli stroje odpowiednie dla chrześcijanina. W oparciu o fragmenty Pisma Świętego zastanawiali się w co powinien być przyobleczony uczeń Chrystusa. Pomysły były bardzo ciekawe, a wnikliwość uczniów często zaskakująca!
Kuchnie Świata
Uczniowie klas 3 na lekcjach techniki prezentują projekty kulinarne. Przekazują informacje na temat historii smaków kuchni z całego Świata. Opowiadają o regionalnych potrawach i zwyczajach kulinarnych. Prezentacje zakończone są wspólną degustacją. Do tej pory dowiedzieliśmy się o kuchni włoskiej, francuskiej, meksykańskiej, żydowskiej,japońskiej, greckiej i amerykańskich fast foodach. Oczywiście nie mogło zabraknąć kuchni polskiej.
WOM - Piłka siatkowa dziewcząt 2013r.
W dniach 15,19 i 20 lutego reprezentacja szkoły w piłce siatkowej dziewcząt wzięła udział w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. W fazie eliminacyjnej rozgrywek siatkarki rywalizowały z Gim.Nr 38,44 i 39. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze i tym samym wyszły z grupy z miejsca pierwszego. W półfinale rozegrały spotkanie z Gimnazjum Nr 43 przegrywając w setach 1 :2, nie dając sobie szansy na walkę o medal. Ostatecznie nasze siatkarki zajęły 4 miejsce w dzielnicy śródmieście. Gratulujemy i dziękujemy za ogromny wysiłek i zaangażowanie. Życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym:)!
IV Turniej Antyreklamy - Reklama na opak
18 lutego o godz. 1430 w naszej szkole odbył się IV Szkolny Turniej Antyreklamy. Miał on na celu zwrócenie uwagi uczniów na informacje zawarte w reklamach, które są często nieprawdziwe lub niekompletne. Konkurs polegał na umiejętnym parodiowaniu reklamy. Jury oceniało m.in. rekwizyty, zdolności aktorskie, aktualność i stopień parodii reklamy. W konkursie wzięło udział dziewięć zespołów. Najwyżej jury ponownie oceniło zespół z klasy 3c. Uzyskał o maksymalną ilość punktów (80/80). Drugie miejsce zajął zespół z klasy 2b (76/80), trzecie klasa 2a (73/80). Niewiele do podium zabrakło drużynie z klasy 3b (72/80).
Konkurs odbył się dzięki inicjatywie p. Barbary Czepik i p. Anny Jernat. Przygotowali go uczniowie z klasy 3b i 3c.

Autor artykułu: Justyna Leń, 2b
Projekty gimnazjalne 2013
W dniach 14-15 lutego uczniowie klas II zaprezentowali efekty swej półrocznej pracy . Większość grup przygotowała prezentację multimedialną, która zwykle przyciąga oko widza i uatrakcyjnia występ. Drugoklasiści , połączeni w grupy 4-5 osobowe, dobrze znali materiał i starali się w sposób ciekawy go zaprezentować .Komisje oceniające miały trudne zadanie, gdyż tematy projektów , które podobały się wszystkim, zostały zaprezentowane w sposób zróżnicowany- od tych pełnych pomysłów i emocji do typowych, mniej zajmujących . Na wyróżnienie komisji zasługuje grupa uczniów z II B , która przygotowała ciekawie przedstawiony temat o wojnie secesyjnej, grupa gimnazjalistów z II A , która udowodniła widzom, że na każdą podróż jest nas stać, jeśli bardzo tego pragniemy. W czasie drugiego dnia prezentacji na wyróżnienie zasługują dziewczęta z II D , które przygotowały materiał o Coco Chanel i grupa uczniów z II D prezentująca ważny temat- Chemia w kuchni-tajemnicze E.
Komisje wysoko oceniają przygotowanie 19 grup, a obserwatorzy – uczniowie z klas I - już dziś myślą o czekających ich pracach nad projektami w przyszłym roku.
14 luty - Valentynki
W Walentynki uczniowie przyszli do szkoły w strojach koloru czerwonego. Chętni uczniowie mogli wyrazić swoją sympatię za pomocą "poczty walentynkowej" Zapraszamy do galerii zdjęć.
WOM-piłka ręczna dziewcząt i chłopców
Trzymaj Formę-kącik zdrowej żywności
SROMOWCE 2013
Jak co roku w ostatnim tygodniu przed zimowymi feriami, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wyjazdu do Sromowiec Wyżnych. Tegoroczny wyjazd odbywał się w terminie 19.01 – 26.01.2013 r. Grupa 49 uczniów z klas II i III mieszkała w Szkolnym Ośrodku Wypoczynkowym „Orle Gniazdo”, który w tym okresie był do naszej wyłącznej dyspozycji. Sromowce położone są po południowej stronie Pienin, nad Jeziorem Sromowieckim. Z terenu Ośrodka rozciąga się wspaniały widok na Pieniny, Tatry oraz Jeziora Czorsztyńskie i Sromowieckie. Jednak głównym punktem naszego 7-dniowego pobytu było „szlifowanie” umiejętności w sportach zimowych. Pomagała nam w tym czwórka wykwalifikowanych instruktorów prowadzących zajęcia w czterech grupach: snowboard – grupa zaawansowana i początkująca oraz narty – grupa zaawansowana i początkująca. Zajęcia odbywały się w położonych w pobliżu stacjach narciarskich: Polana Sosny i Kluszkowce wyposażonych w stoki o różnej skali trudności oraz wyciągi orczykowe i krzesełkowe. Wszyscy uczestnicy wyjazdu, o ile nie dysponowali własnym sprzętem, mieli możliwość wypożyczenia na miejscu nart, butów, kijków, kasków bądź desek snowboardowych. W wolnych chwilach była możliwość gry w bilard, tenis stołowy i piłkarzyki oraz korzystania z sali telewizyjnej i świetlicy. Dodatkową atrakcją pobytu była wycieczka do Zakopanego. Przeprowadzony też został turniej tenisa stołowego dla dziewcząt i chłopców, „mini zawody slalomowe” na stoku oraz konkurs karaoke. Ostatniego dnia naszego pobytu odbył się wieczór podsumowujący, w trakcie którego obejrzeliśmy filmy ilustrujące nasze wyczyny na stoku. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy podsumowujące ich osiągnięcia w trakcie wyjazdu (czasami w różnych niekonwencjonalnych i bardzo śmiesznych kategoriach) oraz mnóstwo słodkich nagród. Było dużo śmiechu, śpiewu i zabawy. Na kolejny wyjazd musimy poczekać do przyszłego roku…
WSPÓŁPRACA GIMNAZJUM NR 36 ZE ŚRÓDMIEJSKIMI SZKOŁAMI PODSTAWOWYMI
Do naszego gimnazjum w dn. 24 stycznia przyjechali uczniowie klas VI z trzech pobliskich SP wraz ze swymi nauczycielami. Szóstoklasiści brali udział w zajęciach i pokazach przygotowanych specjalnie dla nich.
Były to m.in.:
• Kącik Klubu Europejskiego
• Występ szkolnego chóru
• Prezentacja multimedialna o działalności Wolontariatu w naszej szkole
• Kącik zdrowej żywności
• Prezentacja działalności Szkolnej Rady Ministrów (aktywnie działającego Samorządu)
• Przybliżenie tradycji i historii szkoły
• Informacje o Patronie i gościach odwiedzających gimnazjum w czasie 13 lat jego istnienia
• Krzyżówki, rebusy, łamigłówki, zabawy językowe (j. francuski, angielski, hiszpański, niemiecki)
• Przybliżenie specyfiki klasy filmowej
• Informacja o zajęciach sportowych
• O gazetce szkolnej PAUSA i o tym, co mówią karty naszej kroniki.
Wszyscy dobrze poczuli się w naszej szkole, a niektórzy obiecali, że spotkają się z nami we wrześniu.
Spotkanie z Jerzym Kośnikiem
25 stycznia odwiedziła nasze gimnazjum grupa maturzystów z 34 LO im. K. Kieślowskiego z Łodzi.
Z radością przyjęliśmy wiadomość, że na wspólne spotkanie licealistów i gimnazjalistów z Polnej,
przyjechał do nas Jerzy Kośnik, nestor fotografii, spełniony zawodowo artysta.
Fotograf zaprezentował wiele ciekawych zdjęć gwiazd filmowych i opowiedział uczniom anegdotki z życia naszego wspólnego Patrona a także innych twórców, z którymi Krzysztof Kieślowski pracował. Fotograf przybliżył nam historie sławnych ludzi związanych z X Muzą przybyłych na festiwale w Cannes, Moskwie czy San Sebastian. Z sentymentem wspominał spotkania z reżyserem cyklu Dekalog, zachęcał do obejrzenia dwóch, jego zdaniem, najlepszych, tajemniczych filmów- Czerwonego i Podwójnego życia Weroniki, do których często powraca.
Jerzy Kośnik podkreślał refleksyjną naturę Kieślowskiego, jego introwertyzm, skromność i powściągliwość, trudną pracę wymagającą ciągłego skupienia, zaangażowania, doglądania.
Uczniów zainteresowały najbardziej opowieści o ludziach z pasją, ich ciekawej osobowości, kreatywności.
GALERIA ZDJĘĆ
Multimedialna lekcja z okazji 150 rocznicy powstania styczniowego
Z okazji 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego uczniowie gimnazjum nr 36 uczestniczyli w multimedialnej lekcji przygotowanej przez Panie Barbarę Czepik i Annę Jernat. Była to okazja do obejrzenia bogatej ikonografii ukazującej losy powstańców (obrazy Artura Grottgera, Aleksandra Sochaczewskiego, Jacka Malczewskiego, Aleksandra Lessera), przeczytania tekstów źródłowych, wspólnej analizy mapy działań wojennych i prześledzenia życiorysu bohaterów powstania (Romuald Traugutt, Francesco Nullo). Jednym z celów lekcji było pokazanie młodzieży zmieniającego się na przestrzeni wieków modelu patriotyzmu oraz refleksja nad znaczeniem nowoczesnego patriotyzmu we współczesnym świecie.
Noc biologów
W piątek 11 stycznia Uniwersytet Warszawski zaprosił młodzież szkolną na projekt "Noc biologów".
Były konkursy, gry, kolorowanki, itd. Podsumowując bardzo mi się podobało, udzieliła mi się panująca tam atmosfera naukowa oraz przesyt informacji, zdjęć, filmów, szkieletów, mikroskopów oraz wiele innych. To komentarz jednego z uczestników spotkania - Damiana Grzegórskiego z 3c.
Zajęcia filmowe - jakie znamy gatunki fimowe?
Na ostatnich zajęciach filmowych uczniowie klasy 2b poznawali gatunki filmowe. Pracowali w 7 grupach, przygotowując prezentacje na wylosowany przez siebie temat. Należało uwzględnić: źródła gatunku, jego cechy charakterystyczne, typowych bohaterów, typowy schemat fabuły oraz emocje, które gatunek powinien wywołać u widza. Każda grupa musiała także podać tytuły filmów z omawianego gatunku.
Zakończeniem zajęć była analiza fragmentu filmu "Pół serio" - przetworzone fragmenty "Romea i Julii" W. Szekspira
Świąteczne klimaty
Na lekcjach techniki uczniowie klasy 3c przygotowywali świąteczne gry planszowe. Pierwsze zajęcia z techniki w roku 2013 upłynęły na rozgrywkach między grupami. W ten sposób udało się jeszcze na chwilę zatrzymać świąteczny nastrój.
Spotkania wigilijne
Czy wiecie, że łuski karpia spożywanego podczas Wigilii noszone potem w portfelu przyciągają pieniądze? A suszona na sznurkach bielizna podczas kolacji wigilijnej przynosi pecha i wróży nieszczęście? O takich i wielu innych zwyczajach związanych z dniem 24 grudnia mogliśmy się dowiedzieć podczas spotkania wigilijnego nauczycieli i uczniów w sali gimnastycznej 21 .12.2012 r.
Przy nastrojowych kolędach śpiewanych przez szkolny chór myśleliśmy o świątecznym spotkaniu z rodziną i przyjaciółmi, prezentach pod pachnącą choinką, radośnie witanym Nowym Roku.
Pani Dyrektor I. Rzepka życzyła pedagogom i gimnazjalistom wszystkiego co najlepsze, a w Nowym Roku spełnienia marzeń i samych słonecznych dni.
Po wspólnym śpiewaniu spotkaliśmy się w swoich salach lekcyjnych z wychowawcami, by przy dźwiękach kolęd podzielić się opłatkiem ,porozmawiać, skosztować ciast i ciasteczek upieczonych przez uczniów.
Świąteczne wydanie Pausy i Gimwiadomości
Świąteczny klimat ogarnął całe gimnazjum już na kilka dni przed feriami. Pod opieką Pani Beaty Nowogórskiej uczniowie przygotowali specjalny numer szkolnej gazetki, a klasa 2 b wraz z Panią Anną Jernat przygotowała grudniową edycję Gimwiadomości, której gościem specjalnym był św. Mikołaj. Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom życzymy wesołych Świąt!
Słodkie zakończenie warsztatów filmowych.
Przez trzy dni 11 uczniów z naszej szkoły wytrwale uczyło się jak pracować z kamerą. Ćwiczyli kadrowanie, prowadzenie wywiadów, składanie fragmentów filmów, wycinanie i montowanie scen. W efekcie powstały trzy krótkie, amatorskie filmiki pokazujące życie codzienne w naszym gimnazjum oraz najbliższą okolicę - sklepy i przechodniów z ulicy Polnej.
Gimnazjaliści oglądali także i komentowali dzieła wybitnych dokumentalistów, m.in. "Gadające głowy" Krzysztofa Kieślowskiego, "89 mm od Europy" Marcela Łozińskiego oraz współczesne produkcje jak "Paparazzi" Piotra Bernasia.
Ciężka praca została nagrodzona pizzą oraz słodyczami.
Po Świętach czeka nas jeszcze trudniejsze zadanie - realizacja krótkiego filmu o Kieślowskim. Wierzymy w sukces tego przedsięwzięcia, ponieważ zdobyliśmy wiele potrzebnych umiejętności.
Dziękujemy organizatorom: Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy za możliwość uczestniczenia w tym projekcie!
Odbiór Paczek Świątecznych dla rodzin z osad i wsi z okolic Szczecina
W godzinach południowych żołnierze z Nadwiślańskiej Jednostki Wojskowej odebrali paczki świąteczne, przygotowane przez uczniów naszej szkoły.
Każda klasa zbierała dary dla wybranej rodziny spod Szczecina.
Mamy nadzieję, że zebrane produkty żywnościowe, środki czystości, ubrania, książki i zabawki sprawią wiele radości w trakcie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Kawiarenka świąteczna
W ostatni wtorek, w trakcie zebrania dla Rodziców odbyła się Kawiarenka Świąteczna. Uczniowie naszej szkoły przygotowali ciasta i ciasteczka. Rada Rodziców sfinansowała ciepłe napoje. Czekając na spotkanie z nauczycielami, Rodzice mogli napić się kawy czy herbaty i zjeść ciasto. Przy zapalonych lampkach choinkowych i kolędach, w świątecznym nastroju miło upłynął ten wtorkowy wieczór. W trakcie kawiarenki udało się zebrać 436 zł. Za całą kwotę kupione zostaną słodycze i przygotowane będą paczki świąteczne dla potrzebujących uczniów.
Warsztaty filmowe z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Wybrani uczniowie z klas Ia i IId uczestniczą w programie CEO "Kulthurra!" współfinansowanym ze środków Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Jest to dla nas ważne wydarzenie, ponieważ zakwalifikowało się tylko 18 szkół z całej Polski. W ramach programu odbywają się bezpłatne warsztaty filmowe, które prowadzi reżyser, Pan Jakub Piątek, absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej. Pomoże nam stworzyć dokument filmowy opowiadający o patronie szkoły Krzysztofie Kieślowskim i jego śladach w naszym codziennym życiu. Uczymy się także, jak tworzyć filmy, jak obsługiwać profesjonalną kamerę, jak wybrać właściwą scenerię i jak montować materiał filmowy.
Uczestnicy warsztatów mają zapewniony słodki poczęstunek, a na zakończenie programu - darmowe wyjście do Teatru Powszechnego.
Więcej o warsztatach można dowiedzieć się z blogu CEO poświęconego programowi "Kulthurra" http://blogiceo.nq.pl/kulthurra
MIKOŁAJKI
W dniu 6 grudnia ,w naszej szkole pojawił się Święty Mikołaj, któremu towarzyszyły śliczne Elfiki. Wszyscy uczniowie, którzy byli grzeczni dostali pyszne słodycze, zaś ci mniej grzeczni musieli przekonać do siebie Mikołaja śpiewem, tańcem lub wierszem. Zapraszam do galerii zdjęć.
Andrzejki
W czwartek 29 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece Andrzejkowej. Przed dyskoteką Samorząd Uczniowski zorganizował kącik z wróżbami , gdzie szkolni wróżbici przepowiadali przyszłość, wróżąc z kart, zapałek, kubków oraz przelewając wosk przez dziurkę od klucza. Wszyscy wspaniale się bawili.
Turniej laserowy paintballa
Dnia 6 grudnia 2012 roku klasa II c w ramach prezentu mikołajkowego udała się na turniej laserowy paintballa na BlastArenę, która znajduje się przy ulicy Merliniego 6.
Na miejscu podzielili się na 4 grupy po osiem osób. Dwie z nich zostały w pokoju, w którym czekał poczęstunek. Reszta zeszła na dół, aby rozegrać pierwszy mecz. Przez następne trzy godziny drużyny wymieniały się między sobą. Wszyscy walczyli zaciekle o wygraną.
Gra polegała na strzelaniu do siebie z laserowych pistoletów. Dostali oni specjalne kamizelki z czujnikami. Jeśli strzelono w plecy, dostawało się 100 punktów, w ramiona 50, a w klatkę piersiową 200. Postrzelony gracz zostawał wyłączony na kilka sekund z gry.
Po męczącej grze uczniowie klasy drugiej zostali pożegnani pyszną pizzą. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.
"Zostawili po sobie..."

28 listopada odbyło się spotkanie muzyczne pt."Zostawili po sobie..." Ponad godzinę chętni uczniowie śpiewali piosenki kompozytorów i wykonawców, których nie ma już wśród nas.
Śpiewaliśmy piosenki Marka Grechuty, Anny Jantar, Czesława Niemena, Wioletty Willas. Największe wrażenie zrobiła piosenka "Do kołyski" Ryszarda Ridla, którą przejmująco zaśpiewała Ania Szymańska. Spotkanie przygotowały A.Rajewska i G.Byczkowska z solistami szkolnego chóru. Nagłośnieniem zajął się p.Paweł Wijata.
Święto Odzyskania Niepodległości
12 listopada 2012 r. w naszym gimnazjum uroczyście obchodziliśmy 94 rocznicę odzyskania niepodległości. Grupa uczniów z kl.2a (p.Zagórowicz) oraz chór szkolny (p.Byczkowska) przypomnieli nauczycielom i uczniom o tym długo oczekiwanym, radosnym dniu listopadowym 1918 roku oraz zaprezentowali fragmenty znanych utworów cyganerii warszawskiej międzywojnia.
Miło było choć na chwilę znaleźć się w kręgach literackich kawiarni Pod Pikadorem , posłuchać kabaretowego humoru Skamandrytów czy przypomnieć postać roztargnionego Hilarego z wiersza Tuwima. W naszych sercach zagościły też sentymentalne i nastrojowe piosenki XX – lecia, a wśród nich utwór Taki już jestem zimny drań , który dawnymi czasy tak ciekawie zaprezentował Eugeniusz Bodo.
Pozostając długo w błogim nastroju, nie mieliśmy chęci wracać do naszych trudnych zajęć lekcyjnych…
GALERIA ZDJĘĆ
Zajęcia filmowe - kręcimy film
Uczniowie klasy 2b, którzy uczestniczą w zajęciach filmowych zajęli się filmowaniem. Nakręcono scenę pt."Przeminęło z wiatrem w kole gospodyń wiejskich". Film czeka teraz na "obróbkę" i będzie gotowy do projekcji.
GALERIA ZDJĘĆ
Warszawska Olimpiada Młodzieży w unihokeju dziewcząt i chłopców.
W dniach 24-31 października w hali sportowej przy ulicy Polnej w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się rozgrywki w unihokeju dziewcząt i chłopców.
Pierwsze mecze rozegrała drużyna dziewcząt , która zakończyła rozgrywki na grupie eliminacyjnej remisując pierwsze 1:1 , drugie przegrywając 3:1. Życzymy dziewczętom sukcesów w przyszłym roku.
Natomiast drużyna chłopców zajęła III miejsce , wygrywając w eliminacjach z Sempołowską 7:0 oraz Niską 3:2 wychodząc tym samym z grupy na drugim miejscu. Ostatni mecz chłopcy zagrali brawurowo pokonując zespół z Drewnianej 4 : 0 zajmując tym samym III miejsce w dzielnicy. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wysiłek i ogromne zaangażowanie :).
IX Szkolny Turniej Gimwiadomości
5 listopada 2012 r. odbył się IX Szkolny Turniej Gimwiadomości. W jury konkursu zasiadły Panie Izabela Rzepka i Alicja Zagórowicz oraz dwie uczennice z klasy 3B. W konkursie wzięło udział pięć drużyn, które rywalizowały o palmę pierwszeństwa. Opiekę nad turniejem sprawowała klasa 3B - zeszłoroczni zwycięzcy konkursu.
Wyniki:
I. ex aequo 3C i 2A: 51 punktów na 60 możliwych do uzyskania
II. 2B: 40 punktów
III. 2C: 36 punktów
IV. 1A: 31 punktów
Gratulujemy zwycięzcom. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Zapraszamy za rok.
Spotkanie z filmowcami z Chile
5 listopada wieczorem, nauczyciele z naszej szkoły zaproszeni byli na koktajl wydany przez Ambasadora Chile. Pani Paulina Mika i Anna Rajewska wygrały konkurs dotyczący retrospektywy chilijskiego reżysera Matiasa Bize. Nagrodą był udział w koktajlu i warsztatach prowadzonych przez artystów z Chile-Margaritę Cid Lizono i Erwina Gomeza. Była to część wizyty studyjnej organizacji Chilemonos, promującej animację chilijską w Polsce.
GALERIA ZDJĘĆ
Spotkanie absolwentów.
5 listopada odbyło się w naszej szkole bardzo miłe spotkanie – gościliśmy absolwentów gimnazjum. Spotkanie prowadziły Panie Barbara Czepik i Anna Jernat.
Najwięcej przyszło uczniów z ubiegłorocznej klasy III c, byli też uczniowie z klasy III a, którzy skończyli szkołę już 2 lata temu, a nawet uczniowie ze starszych roczników. Dzieliliśmy się wspomnieniami, opowiadaliśmy o nowych szkołach, nauczycielach i planach na przyszłość. Była to okazja do odświeżenia kontaktów, a także poplotkowania o osobach, które nie mogły przyjść na spotkanie....
Uczestnicy wypełnili ankietę, badającą, jak po latach pamiętają atmosferę w gimnazjum. Był tez skromny poczęstunek. W grudniu planujemy kolejne spotkanie, o którym będziemy informować na stronie.
Konkurs na najciekawszą dynię halloween
W dniu 31 października odbył się klasowy konkurs na najładniejszą dynię halloweenową.
Największą pomysłowością wykazali się uczniowie klas
I b i II a zajmując I miejsce, na drugiej pozycji uplasowali się uczniowie klas II b i I c , na trzecim miejscu klasa II c i na miejscu czwartym klasa I a. Dziękujemy wyżej wymienionym klasom za wzięcie udziału w konkursie i serdecznie zapraszamy uczniów innych klas do zaangażowania się przy następnych konkursach.
Halloween
W dniu 31 października nikomu nieznane stwory opanowały naszą szkołę. Pojawiły się wampiry, duchy, magowie, inne przedziwne istoty ze świata fantasy, które na cały dzień wzięły we władanie szkołę. Najwięcej intruzów pojawiło się w klasach : II b( 17),III c i II a ( 14), III b i I a ( 10) II c i I c ( 8), I b ( 6), III d ( 4) oraz II d i III a ( 2).
Na szczęście na koniec dnia nauczycielom udało się wypędzić nieproszonych gości i wprowadzić ład i porządek w szkole.
Dziękujemy nauczycielom za wyrozumiałość, a uczniom za pomysłowość i włączenie się do zabawy.
Złożenie kwiatów na grobie Krzysztofa Kieslowskiego - 31. X. 2012 r.
W dniu 31 października uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć patrona naszego Gimnazjum Krzysztofa Kieślowskiego składając kwiaty na jego grobie i zapalając znicz.
GALERIA ZDJĘĆ
„Trzeba Zabić starszą Panią” - spektakl teatralny
Czy wiecie, jak bardzo bystre i pomysłowe potrafią być drobne staruszki - melomanki mieszkające w dużym , starym domu ?
Niektóre żwawe starsze Panie dadzą sobie radę nawet z szajką bezwzględnych oszustów trudniących się zdobywaniem pieniędzy zdeponowanych w pobliskim banku…
Jak zakończyła się ta ciekawa i zabawna historia mogliśmy się przekonać 30.10. uczestnicząc w spektaklu „Trzeba Zabić starszą Panią” w teatrze OCH. Czarną komedię pełną zwrotów akcji wyreżyserował Cezary Żak ( posterunkowy), a w rolę tytułową wcieliła się znana aktorka - Barbara Krafftówna. Wszyscy chętni teatromani z naszej szkoły- Pani Dyrektor, grupa nauczycieli i uczniów wraz z rodzicami nieźle bawiła się do końca spektaklu. Cieszymy się, że razem potrafimy tak mile spędzić czas!
GALERIA ZDJĘĆ
Halloween
Halloween w 2b
GALERIA ZDJĘĆ
Zajęcia filmowe-scenografia
W ramach zajęć filmowych, grupa uczniów z klasy 2b rozpoczęła prace nad przygotowaniem scenografii do wybranej sceny z obejrzanego filmu pt."Przeminęło z wiatrem". Dialogi są już zapisane. W przyszłym tygodniu kręcimy film.
GALERIA ZDJĘĆ
Otrzęsiny klas I
12 października 2012 r. w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas I. Wolontariusze i Samorząd Uczniowski przygotowali dla swoich młodszy kolegów i koleżanek szereg fantastycznych zabaw i konkurencji, po zaliczeniu których pierwszoklasiści byli mianowani przez króla i królową na uczniów naszej szkoły.
Imprezie towarzyszył gromki śmiech i dobra zabawa. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Warszawska Olimpiada Młodzieży w piłce koszykowej .
W dniach 10 - 18 października 2012 r. w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w hali sportowej przy ul. Polnej 7a odbyły się rozgrywki w piłce koszykowej. Po wieloletniej przerwie koszykarze naszej szkoły wystartowali w rozgrywkach. Pomimo zaciętej walki na boisku ulegli Gimnazjum 42 oraz Gimnazjum 37 i zakończyli rozgrywki na fazie grupowej.
Życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.
GALERIA ZDJĘĆ
Warszawska Olimpiada Młodzieży w piłce nożnej chłopców i dziewcząt.
We wrześniu 2012 roku reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły brała udział w Śródmiejskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce nożnej.
Niestety w tym roku dziewczęta zakończyły rozgrywki w fazie grupowej, natomiast chłopcom udało się awansować do ćwierćfinału.
Pomimo braku awansu do dalszych faz rozgrywek należy pochwalić zawodniczki i zawodników naszej szkoły za ogromne zaangażowanie i sportowego ducha walki.
GALERIA ZDJĘĆ
Ślubowanie 2012
15 października to wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów. Właśnie tego słonecznego dnia uczniowie klas pierwszych zebrali się w sali gimnastycznej, by aktywnie uczestniczyć w ceremonii ślubowania.
Pani Dyrektor Izabela Rzepka, po uroczystym powitaniu, z radością poinformowała, że nasze pierwszaki dobrze czują się w szkole, lubią swych nauczycieli, wychowawców. Czują przyjazną atmosferę i chętnie uczestniczą w zajęciach szkolnych oraz pozalekcyjnych.

Dlatego z ogromnym przejęciem wypowiadali słowa uroczystej przysięgi.

Po ślubowaniu i krótkiej części artystycznej uczniowie mogli w przyjaznej atmosferze spędzić czas z wychowawcami w czasie słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
Ekipa filmowa w szkole
Uczniowie biorący udział w zajęciach filmowych, obserwowali w jaki sposób powstają krótkie filmy reklamowe. Mogli przyjrzeć się pracy reżysera, operatora i aktorów. Będąc statystami, aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu.
Niewidzialna wystawa
Uczniowie klasy 2b brali udział w projekcie przybliżającym społeczeństwu życie osób niewidomych. Organizatorzy po wydarzeniu proszą uczestników o dyskrecję. Możemy więc powiedzieć tylko jedno: To było niesamowite przeżycie! Wyobraźcie sobie, że całkowicie gaśnie światło...
Ogólnopolski Projekt edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
28 września w godzinach 11.00-14.00 uczniowie klasy 2b brali udział w Wirtualnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej. W trakcie zajęć uczestniczyli w spotkaniach z reżyserami, scenarzystami, aktorami i krytykami filmowymi. Musieli także wykonać szereg zadań dotyczących filmów z pakietu Filmoteki Szkolnej. Pytania dotyczyły scenariuszy, reżyserii czy miejsca akcji wybranych dzieł. Zadania nie były łatwe,jednak udało nam się wygrać. Teraz z niecierpliwością czekamy na nagrodę.
Biologia inaczej
27 września do naszej szkoły przyjechał sokolnik, by podzielić się z nami informacjami o swojej pracy.
Spotkanie odbyło się w szli gimnastycznej. Pan pokazał i opowiedział nam o gatunkach ptaków drapieżnych i sów.
Obejrzeliśmy raroga, jastrzębia, puszczyka, płomykówkę, włochatkę, puszczyka uralskiego, niektóre z nich latały po sali.
Wszystkim pokaz bardzo się podobał i pokazał jak wspaniały może być zawód sokolnika.
Rat Race
W sobotę 8 września, członkowie Klubu Europejskiego pomagali w organizacji biegu charytatywnego Rat Race. Na malowniczej trasie nad Wisłą przy pięknej, słonecznej pogodzie, pomagali w przygotowaniu 3,5 km trasy, rozwieszali banery sponsorów, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, rozdawali wodę. Warszawski „Wyścig Szczurów” to impreza charytatywna, której organizatorami są Fundacja Sue Ryder
i Fundacja Maraton Warszawski. Całość funduszy z imprezy przeznaczona jest na program Fundusz Pierwszy Krok realizowany przez Fundację Sue Ryder. Jest to program pomocy, którym objęci są głównie młodzi ludzie, którzy w wyniku wypadku stali się niepełnosprawni, a mają szansę na powrót do bardziej aktywnego życia.
Centrum Nauki Kopernik 5 września 2012
5 września część klas miała zajęcia w Centrum Nauki Kopernik. Zadaniem każdego ucznia było opisanie 2 wybranych doświadczeń. Mogły one dotyczyć różnych zagadnień. Chemicznych, fizycznych, biologicznych lub technicznych.
Zajęcia plenerowe 4 września 2012
4 września część klas uczestniczyła w zajęciach filmowych i plenerowych. W związku z rokiem Janusza Korczaka, w kinie Muranów odbyła się projekcja filmu Andrzeja Wajdy pt."Korczak" poprzedzona prelekcją pracownika Uniwersytetu Warszawskiego. Po obejrzeniu filmu uczniowie przelali swoje emocje na papier, wybierając sceny, które wywarły na nich największe wrażenie.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
3 września 2012 r. w sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz.10.00 rozpoczął się nowy rok szkolny 2012/2013. Uczniowie klas pierwszych poznali Dyrekcję szkoły, swoich wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły i rówieśników.

Funkcję wychowawców 1 klas w tym roku sprawują:
Ia - p. Edyta Żebrowska,
Ib - p. Waldemar Kowalczuk,
Ic - p. Iwona Szota.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor - Izabeli Rzepki, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych.
Uczniom pierwszy raz przekraczającym mury naszej szkoły życzyła owocnej pracy w czasie trzyletniej nauki w szkole, sukcesów, wytrwałości, przyjaźni.
Zachęcała do rozwijania zainteresowań w licznych zajęciach pozalekcyjnych, aktywnego uczestnictwa w organizacjach szkolnych, np. w pracach szkolnego wolontariatu, samorządzie,
Klubie Europejskim i innych.
Uroczystą część zakończyło spotkanie pierwszoklasistów z wychowawcami.
na górę

Technikum Kinematograficzno-Komputerowe
im. K. Kieślowskiego

klasy gimnazjalne


ul. Polna 7
00-625 Warszawa
tel./fax 22 825 02 52


google maps
Grudzień 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Nina, Celina, Walerian, Ireneusz
wolontariat

samorząd

trzymaj formę