Technikum
Kinematograficzno-
Komputerowe
klasy gimnazjalne - archiwum
   
Witamy 25 143 009 gościa
WITAMY PAŃSTWA W "KĄCIKU RODZICA"
"Wasze dzieci nie są waszymi dziećmi,
Są synami i córkami Życia, które pragnie istnieć.
Rodzą się dzięki wam, lecz nie z was,
I chociaż z wami przebywają, nie należą do was.
Możecie obdarzyć je waszą miłością, lecz nie waszymi myślami.
Albowiem mają swoje własne myśli.
Możecie dać schronienie ciałom ich, ale nie duszom.
Albowiem ich dusze zamieszkują dom jutra, do którego nie możecie wstąpić nawet w snach.
Możecie usiłować upodobnić się do nich, lecz nie starajcie się, aby one stały się do was podobne.
Albowiem miłość nie cofa się wstecz ani nie ociąga się, by pozostać w dniu wczorajszym (...)"

K.Gibran
Do niedawna byliście Państwo rodzicami słodkich maluszków, które pokornie wykonywały rodzicielskie polecenia i czerpały niekończącą się radość ze wspólnych wypadów do lasu, grania w "Chińczyka", czy też rowerowych wycieczek, nawet w deszczowy dzień. Z entuzjazmem opowiadały o swoich szkolnych sukcesach i radziły się , co zrobić w sytuacjach trudnych. Te piękne czasy niestety minęły…
Rodzicielski autorytet chwieje się w posadach a latorośl bywa zmienna w nastrojach i nigdy nie można być pewnym, czy przypadkiem rozlana zupa lub złamany paznokieć nie stanie się przyczynkiem do złorzeczenia na cały świat i popadnięcia w nastrój tak czarny jak zimowa noc.
Staliście się Państwo rodzicami NASTOLATKA, czyli istoty skomplikowanej, którą czasem, mimo szczerych chęci, trudno zrozumieć. Dla większej części rodziców proces dorastania ich pociechy to nie będzie łatwy czas, ale zaowocuje ukształtowaniem się nowego człowieka - dojrzałego, mądrego, otwartego na świat i oddanego swoim rodzicom.
Aby wspomóc Państwa w tej trudnej drodze powstał "Kącik Rodzica". Dobór tematów w tym dziale podyktowany jest najczęściej spotykanymi problemami rodziców i dzieci w wieku dorastania, ale Państwo również macie wpływ na to , jakie problemy będą tu omawiane. Prosimy o przekazywanie do wychowawców, pedagoga, psychologa (osobiście bądź też drogą mailową), wszelkich sugestii i tematów, które szczególnie Państwa interesują.
W "Kąciku" znajdą Państwo nie tylko artykuły poświęcone konkretnym zagadnieniom wychowawczym, ale też tytuły pozycji książkowych, które podpowiedzą, jak radzić sobie z niektórymi trudnymi sytuacjami oraz listę poradni i instytucji, w których można znaleźć pomoc psychologiczną, prawną oraz podeprzeć się wiedzą specjalistów z różnych dziedzin związanych z wychowaniem nastolatka oraz szeroko pojętych relacji w rodzinie.